MAGAZINEVENUE

2010 Yılında En Çok Dinlediğimiz Şarkılar

2010 Yılında En Çok Dinlediğimiz Şarkılar Açıklandı

Özellikle şu günlerde özlemle andığımız 2010’lar pek çoğumuz için unutulmaz anlar ve unutulmaz parçalarla dolu. Bu yazı ile ezbere eşlik edebileceğimiz bu şarkılar için geçmiş günleri, anılarımızı hatırlamanın tam vaktidir.

İngiltere merkezli, müzik lisanslama şirketi PPL, 2010’lu yıllarda İngiltere radyolarında en çok çalınan 10 şarkının listesini yaptı. Listenin birinci sırasında “Pharrell Williams – Happy” var. 2020’ye kadar ne kadar mutlu olduğumuzu bir kez daha hatırlatan listenin şampiyonunu; 2. sırada, her ayrılık yaşamış insanın, kendi istemese de kafasında duymaya başladığı şarkılarıyla ün salmış Adele’den “Rolling In the Deep” var. 3. sırada ise, Mick Jagger’ın ismi yeter ifadesini kanıtlar nitelikte, Maroon 5 ve Christina Aguilera’dan “Moves Like Jagger” var. Listenin tamamı ise bu şekilde.

2010 En Çok Dinlenen Şarkı Listesi

1. Pharrell Williams – Happy

2. Adele – Rolling In The Deep

3. Maroon 5 ft. Christina Aguilera – Moves Like Jagger

4. Daft Punk ft. Pharrell Williams – Get Lucky

5. Justin Timberlake – Can’t Stop The Feeling!

6. Black Eyed Peas – I Gotta Feeling

7. Mark Ronson ft. Bruno Mars – Uptown Funk

8. OneRepublic – Counting Stars

9. Cee Lo Green – Forget you

10. Kings of Leon – Sex On Fire

Dikkat ettiyseniz, Pharrel Williams listede başı çekmekle kalmayıp, Daft Punk’ın da desteği ile listede 4. sırada da kendine yer bulmayı başarmış.

Listeyi okurken biraz da olsa eskilere gitmiş, anılara dalmışızdır diye düşünüyorum. Eminem, Rihanna, B.o.B, 50 Cent, Lady Gaga ve hatta Michael Jackson gibi daha birçok ünlü ismin birbirinden muazzam şarklılarıyla geçirdiğimiz 2010 yılı hepimiz için müzik şöleni haline gelmişti. Bizde sizler için 2010 yılında en çok dinlenenler şarkıları sunalım dedik.

Listeye editörün seçimi tadında bir şarkı daha eklemek istiyorum, 2010 yıllarında basketbol oynadığım zamanlarda dinlemekten en çok keyif aldığım,

Drake, Eminem, Lil Wayne, Kanye West – Forever.

Unutmayın, her yılın, her yaşın, her şarkının ayrı ayrı tatları vardır. Geriye dönüp baktığımızda gülümseyebileceğimiz anılar biriktirelim.

Müzikle kalın, sağlıklı kalın.

Sürdülebilir Cool Stiller
Önceki Yazı

Festivallerde Yeni Trend: Sürdürülebilir Cool Stiller

Neden Dans Ediyoruz: Dans Etme Alışkanlıklarımız ve Dansın Evrimi
Sonraki Yazı

Neden Dans Ediyoruz: Dans Etme Alışkanlıklarımız ve Dansın Evrimi