EVENTS

28. AKBANK CAZ FESTİVALİ BAŞLADI!

Türkiye’nin en köklü festivallerinden olan Akbank Caz Festivali 1991 yılından beri düzenlenmekte ve ülkemizin kültür, sanat, müzik anlamında gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Dünyanın en önemli caz müzisyenlerinin yanı sıra gelecek vadeden genç kuşaktan yeni isimlerin de yıldızlarının parlamasına destek olan Festival; bugün paneller, atölyeler, film gösterimleri, dinletiler ve sosyal sorumluluk projeleriyle çok yönlü bir organizasyon haline geldi.

Gelelim bu yıl ön plana çıkan ve benim önereceğim etkinliklere;

Tarkovsky Quartet

Tarkovsky Quartet’in hayallerle örülü müzik dili, piyano, viyolonsel, soprano saksafon ve akordeonun birlikteliğiyle, Andrei Tarkovsky’nin sinematografik dehasına atıfta bulunuyor. 22 Ekim Pazartesi Zorlu PSM sahnesinde yer alacaklar.

Detaylar

Bixiga 70

Afrobeat’in öncülerinden Fela Kuti’nin grubu Afrika 70’in izinden giden Bixiga 70, Afrikave Güney Amerika ritimlerinin nefis bir füzyonunu vadediyor. Bixiga 70’in zihin açıcı müziğine ve hayal gücüne kendinizi kaptırmaya hazır olun.26 Ekim Cuma Babylon sahnesinde!

Detaylar

Jamie Cullum

İngiliz caz sahnesinin gelmiş geçmiş en başarılı sanatçılarından Jamie Cullum, Caz dokunuşlu vokalleri, cazı pop ve rock ile iç içe geçirerek türler arası sınırları erittiği kendine has çok yönlülüğü ile büyülüyor. 23 Ekim Salı Volkswagen Arena’da.

Detaylar

The Bad Plus

The Bad Plus, modern avangart cazı, rock ve pop etkileriyle yorumlamaya adadığı doğaçlama müziğe bağlılığını perçinlemesinin yanı sıra, 18 yıllık müzikal yörüngelerini de zenginleştiren bir yeniden doğuşu işaret ediyor. 21 Ekim Pazar günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nu ajandanıza ekleyin.

Detaylar

Önceki Yazı

HAFTANIN ETKİNLİKLERİ 15-21 EKİM | EDİTÖRÜN SEÇİMİ

Alexandra Kokteyl Bar
Sonraki Yazı

ALEXANDRA KOKTEYL BAR | ARNAVUTKÖY