EVENTSMAGAZINE

Akustikhane Across Serisindeki Sıra Dışı Performanslar Albüm Oluyor

Akustikhane Across Serisinin İlk Albümü Emiran ve İzzet Kızıl’dan…

Türkiye’nin 1. dünyanın 6. en çok izlenen canlı müzik kanalı Akustikhane’nin, yeni müzik deneyimleri yaşatmak amacıyla başlattığı “Across” serisindeki performanslar, farklı bir aşamaya taşınıyor. İstanbul’daki ilham verici mekânlarda, elektronik müzik artistleriyle, kendi enstrümanının ustalarını bir araya getiren sıra dışı “Across” performansları, birer albüm haline geliyor. “Across” serisinin; Spotify, Apple Music gibi tüm dijital müzik platformlarında yayınlanan ilk albümünde, Emiran ve İzzet Kızıl’ın yepyeni şarkıları müzikseverlerle buluşuyor.

Akustikhane Across Serisindeki Sıra Dışı Performanslar Albüm Oluyor

Akustikhane Across Serisindeki Sıra Dışı Performanslar Albüm Oluyor

Yeni müzik akımlarını farklı insanlar ve farklı mekânlarla birleştiren Akustikhane Across serisi, BluTV’de ve Youtube’da elde ettiği başarıyı, dijital müzik platformlarında sürdürmeye hazırlanıyor. Yaratıcı ve yenilikçi müzikal buluşmaların hikâyesi olan Across serisindeki performanslar, birer albüm haline geliyor.

Üstat virtüözlerin, yenilikçi elektronik müzik sanatçılarıyla İstanbul’un büyülü mekânlarında ilk kez karşı karşıya gelmesiyle doğan Across serisi, geçtiğimiz ocak ayında yayınlandığı günden itibaren BluTV en çok izlenenler listesinde 3 ay boyunca kaldı. Akustikhane’nin Youtube kanalında da yankı uyandıran serinin albüm versiyonları, dinleyenler tarafından uzun süredir bekleniyordu.

Emiran ve İzzet Kızıl’ın Farklı Bir Müzik Deneyimi Sunan Şarkıları Dijital Müzik Platformlarında…

Akustikhane Across serisinden ilk olarak, Emiran ve İzzet Kızıl’ın ortaya koyduğu eserler bir albümde bir araya geldi. İstanbul’daki tarihi Ses Tiyatrosu’nda kaydedilen şarkılar, Spotify, Apple Music gibi tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Emiran ve İzzet Kızıl’ın projesinde, farklı disiplinlerin bir araya gelmesiyle harika bir sentez, farklı bir müzikal enerji dinleyenlerle buluşuyor. Albümde down-tempo, organica, melodic house gibi türlerin; Bonobo, Satori, Stavroz, Thylacine, NTO, Bedouin, Viken Arman, Xique Xique ve Fakear gibi sanatçıların takipçilerine ilham verecek zengin ve yaratıcı şarkılar yer alıyor.

Sanatçılar Hakkında:

Emiran: House, nu-caz, etnik ve dünya müziği türlerinin kültürel etkilerinden ilham alan İstanbullu elektronik müzik yapımcısı ve multi-enstrümantalist Emirhan Çelikbilek, müzik çalışmalarında “Emiran” ismini kullanıyor. Çalışmalarının müzikal köklerini genellikle, göçmenlik, şehir kültürü ve tarihi mitler gibi temalardan alan Emiran, çağdaş dans müziği unsurlarından, yeni biçimlere bürünen zengin ve canlandırıcı bir sound ortaya çıkarıyor. Emiran, elektronik müzik sahnesinde akustik müzisyenliğin de tadını çıkarmak için sıklıkla yenilikçi canlı performans kurulumları kullanıyor.

İzzet Kızıl: Perküsyon virtüözü İzzet Kızıl, uzun kariyeri boyunca birçok sanatçıya ve projeye katkıda bulundu. Ana enstrümanı darbuka olan İzzet Kızıl, perküsyonda Asya ve Uzak Doğu uygulamalarını keşfetmek için Hindistan’da da uzun bir süre geçirdi. Bir parçası olduğu her projeye çok zengin, çağdaş ve karakteristik bir ses getiren İzzet Kızıl, geleneksel ve pop müzik projelerinde yer aldı. Kızıl ayrıca dünyanın birçok caz festivalinde performans sergileyen İlhan Erşahin İstanbul Sessions caz grubunun da bir üyesi. İzzet Kızıl, el yapımı enstrümanları ve foley unsurları kullanarak vurmalı çalgıların sınırlarını keşfetmeye devam ediyor.

Yeni dönemde sadece bir müzik programı olmanın ötesinde bir çatı marka kimliği ile sektöre değer katan farklı projeleri hayata geçiren Akustikhane, “Across” serisinden yeni albümler yayınlamaya devam edecek.

Eğlence dünyası, etkinlikler, moda, tasarım, tadım aktiviteleri gibi bir çok farklı konuda içeriklere ulaşabileceğiniz PartyMag Magazine’den bu haftalık bu kadar. Akustikhane Across ile ilgili daha fazla bilgiyi daha önceki blogumuzdan edinebilirsiniz. Sağlıkla ve mutlulukla kalın, PartyMag’i takip etmeye devam edin…

Önceki Yazı

The Moment’in Sunduğu Exceptıonal Trıps Serisinin İlk Durağı : Göcek

Sonraki Yazı

Battle Of The DJs Birincisi Bir PartyMag Etkinliğinde Çalma Şansı Elde Edecek