MAGAZINETASTINGVENUE

ALAÇATI POPÜLER KOKTEYL MEKANLARI

Alaçatı eğlenmeyi sevenler için bir yaz klasiği.  Solunda mis gibi deniz, sağında içini açan nefes alabildiğin mekanlar ve birbirinden lezzetli enfes kokteyller. Partymag ekibi sizin için bu senenin en popüler Alaçatı mekanlarını gezdi, deneyimledi. Detaylar yazıda.

Momo

2016 yılında kapılarını açan Momo her sene üzerine daha da koyarak devam ediyor. Hacımemiş’te yenilenmiş tarihi taş bir binada yer alan, kaliteli ortamı ve kaliteli müziklerinin yanında önem verdiği kokteylleri ile müdavim bir kitle yaratmayı başaran Momo’da bu  sene müzik direktörlüğünü Memo Garan devralıyor. Kokteyllerin 40-50 TL olduğu Momo’ya gitmeden önce rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Adres: 12012 Sokak No:28 Hacımemiş/Alaçatı

Limon Köyiçi

2017 yılının en çok konuşulan mekanlarından olan Limon Köyiçi, 2018 yılına da yeni yemek ve kokteyl menüsü ile giriyor. Ayrıca menü ile yetinemeyenlere de barmenler özel kokteyl hazırlıyorlar. Saat 23.00’a kadar yemek, 23.00-02.00 arası da canlı müzik ya da türkçe pop ile eğlenebileceğiniz Limon Köyiçi’ne rezervasyonsuz giriş kabul edilmiyor. Kokteyl fiyatları ise 50 TL.

Adres: Alaçatı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:21/1 Alaçatı

Cartel Coffee & Cocktails  

Alaçatı’nın en yenilerinden birisi Cartel Coffee & Cocktails. Ama sezon boyunca en çok konuşulacak yerlerden birisi olacağını da şimdiden garanti edebiliriz. Nedeni ise işi en iyi yapabilecek ekibi kurmak için Türkiye barista şampiyonu Özkan Yetik a.k.a. kahvekokanadam ve ödüllü barmen Osman Baycan’ın ekibe dahil edilmesi. Mekan deseniz bir o kadar keyifli olmuş. Müzikler de house, nudisco, indie dance ve alternative pop olacak. Kokteyller 45 TL.

Adres: 2001 Sokak No: 75 Alaçatı

Kapha

Before Sunset Beach ekibine ait Kapha, Alaçatı’da geceye hazırlanmak için çok ideal. Kitle genelde burada kokteyl içerken sohbet ediyor ya da hafiften geceye hazırlanmak için ufaktan dans etmeye başlıyor. Kokteyl seçimini menüden yapmak yerine bara gidin ve ruh halinizi, neleri sevdiğinizi söyleyin. Karşınıza getirilen kokteyl size ‘tam da bunun gibi bir şey istiyordum’ dedirtecek. Kapha’da da kokteyl fiyatları 50 TL.

Adres: Alaçatı Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:13 Alaçatı

Alaçatı’da ruh halinize göre etkinlik bulabilmek, en iyi kokteyl mekanlarını keşfetmek için Partymag mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Ayrıca Premium üye olarak da mekanlara ücretsiz girebilir, ücretsiz kokteyl içebilir ve birçok mekanda %20 indirim imkanından faydalanabilirsiniz.

Cheers!

Hangover Relief Oil Cocktail
Önceki Yazı

HANGOVER RELIEF OIL COCKTAIL | SUNDAY DETOX

kuata sunset session
Sonraki Yazı

KUATA SUNSET SESSION | MADEO BEACH