EVENTSMAGAZINE

Barış Doğukan Yazıcı ve Adem Gülşen ile Yeniden Jazz It!

Jazz It, Barış Doğukan Yazıcı ve Adem Gülşen ile kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ruhumuza adeta su serpen caz resitali, bizi biraz olsun şu zorlu sürecin etkisinden çıkartıp huzur dolu sesler eşliğinde sevdiklerimizle sohbet edebileceğimiz bir ortam sağladı. Bu Pazar saat 14:00’da sizleri tekrar Jazz It! demeye davet ediyoruz.

Piyano ve Trompet eşliğinde gerçekleştirecekleri performanslarını merakla beklerken, onları biraz daha yakından tanıyalım.

Barış Doğukan Yazıcı

1988’de İstanbul’da doğan Barış Doğukan, İstanbul Devlet Konservatuarı’na birincilikle kabul edildi. Solistlik kariyerine çok erken yaşlarda başladı ve birçok resitali kısa zamanda verme fırsatı yakaladı. 2006 yılında Berlin Filarmoni konser salonuna ait Konzerthause, her yıl birçok sanatçıya ilham veren ve kendi ülkesini temsil eden ‘’Young Euro Classic’’ te çok hareketli bir performans sergiledi.

New York’un ‘’La Excelencia’’ grubu ile Avrupa’da bir tur yaptı ve 2012’de birçok ünlü caz ve Latin festivallerinde yer aldı. Sahneyi Christian McBride, Kurt Elling, Roy Hargrove, Keyon Harold, Dee Dee Bridgewater, Paquito D’Rivera, Omar Hakim ve Joshua Redman gibi dünyanın ünlü caz müzisyenleriyle paylaştı.

Hugh Jackman’ın “Hugh Jackman ile Bir Akşam”, “The Original Rat Pack” ve “La La Land In Concert” adlı fantastik müzikalinde solo trompet çaldı. Halen Berklee Müzik Koleji’nde öğrenimine devam etmektedir.

Adem Gülşen

Adem Gülşen

Adem Gülşen

2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Piyano Bölümü’nden birincilikle mezun olan Adem Gülşen, Elvan Aracı ile Caz Teorisi ve Aydın Esen’le emprovizasyon ve sound çalışmaları üzerine birlikte çalışmıştır.

Çalıştığı müzisyen ve şarkıcılar arasında Hüsnü Şenlendirici, Birsen Tezer, Ceylan Ertem, Jehan Barbur, Cenk Erdoğan, Şirin Soysal, Başak Yavuz, Kerem Türkaydın, Emre Tankal, Deniz Taşar, Mehmet Ali Sanlıkol  gibi daha birçok isim yer almaktadır. 2008’den beri aktif bir şekilde proje kayıt ve konser çalışmalarına devam etmekte olan sanatçı, aynı zamanda 2007’den beri caz ve müzik festivallerinde de farklı projelerle birlikte yer almaya devam etmektedir.

Jazz it! with Barış Doğukan Yazıcı & Adem Gülşen

Evet, şimdiden heyecanlandığınızı hisseder gibiyim. Bu eşsiz performansı kaçırmamanızı tavsiye ediyor ve caz’ın yarattığı iç huzuruna kendinizi bırakmanızı diliyoruz. Adem Gülşen ve Barış Doğukan Yazıcı ile Jazz It!

PartyMag’in bütün konsept canlı yayınlarını takip etmek ve yayınlardan haberdar olmak için YouTube kanalına abone olmayı unutmayın! Yayınlara hatırlatıcı oluşturun ve yayın zamanlarını kaçırmayın!

Erdinç Erdoğdu
Önceki Yazı

DJ ve Prodüktör Erdinç Erdoğdu'dan Yeni Parça: RAGE

Dijital Etkinlik Rehberi
Sonraki Yazı

Dijital Etkinlik Rehberi PartyMag: Bütün Onlıne Etkinlikler Bir Arada!