MAGAZINEMUSIC

Battle Of The DJs Birincisi Bir PartyMag Etkinliğinde Çalma Şansı Elde Edecek

Geçtiğimiz sene YouTube üzerinden gerçekleştirdiği final yayınında Zafer Atabey, Ferhat Albayrak ve Anfisa Letyago performanslarına ev sahipliği yapan Battle Of The DJs’in 14.sü için son katılım 25 Haziran!

1992 yılından itibaren çalışmalarını sürdüren Radyo Boğaziçi, 2007’de başlattığı Battle Of The DJs yarışmasıyla genç yeteneklerin sektöre kazanılmasını amaçlıyor. Genç yeteneklere kendilerini gösterebilmeleri için büyük bir fırsat sunan Battle Of DJs, pandemiden dolayı geçtiğimiz sene online olarak gerçekleşmişti. Her yıl sektörden bir çok profosyonelin jüriliğini yaptığı yarışmada bu seneki jüri konukları ise Aksak, Evrim Tüfekçioğlu,Mehmet Akar, Oceanvs Orientalis, Uğur Project ve Zafer Atabey olacak.

Geçen Senenin Kazananı Burak Erensoy’a Sorduk

Burak Erensoy

Burak Erensoy

Borusan Mannesmann katkılarıyla düzenlenen Battle Of The DJsin geçen seneki birincisi Burak Erensoy, PartyMag Magazine olarak gerçekleştirdiğimiz röportajda sorularımızı yanıtladı.

 • Yarışmacılardan ilk aşamada 30 dakikalık kısıtlı bir zamanda kendilerini göstermeleri bekleniyor. Sen yarışma için hazırladığın setlerde neleri göz önünde bulundurdun, sence hangi aşamada diğer yarışmacılardan öne geçtin ? Kısaca bahsedebilir misin ?

Battle of the DJse başvuru sürecinde peşinden koştuğum şey halihazırdaki müzisyen kimliğimin, yeni oluşturmaya başladığım DJ kimliğim ile doğru biçimde eşleşmesiydi. Ancak bu ikisi birbirinden beslendiğinde başarılı olabileceğimi hissediyordum, dolayısıyla 30 dakikalık setimi bu anlamda benim iyi elektronik müzikanlayışım doğrultusunda hazırlamaktan çekinmedim. Bunun içeriğiyle alakalı ise, kendimi bildim bileli popüler akımların aksine nispeten distinctbir dinleme ve üretme zevkim olduğunu hissettiğimi söylemem gerek. Yarışmaya başvuru setimde de bu spektrumu kolay tüketilebilir biçimde ortaya koyduğunu düşündüğüm, daha çok Lo-fi Housedenilebilecek türdeki şarkılara yer verdim. Bu noktada beni diğer yarışmacıların önüne taşıyan etken, setin tür olarak alternatif sayılabilecek bir yerde olmasının yanı sıra müzikal olarak da benim seçicibir dinleyici olarak tatmin olduğum ve groovehissettiğim parçalardan oluşuyor olması olabilir. 

 • Yarışmaya katılmak isteyenlere tavsiyelerin nelerdir? Sence katılımcılar hangi noktalara dikkat etmeli ?

Yarışmaya katılacaklara tavsiyem, evet biraz klasik olacak ama, kutunun dışında düşünmekten korkmasınlar. Gittikçe tektipleşen bir (elektronik) müzik endüstrisi içerisinde sıyrılarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bunu göz önünde bulundurarak farklı tınılar yakalamayı ve farklı hikayeler anlatarak dikkat çekmeyi amaç edinsinler. Bazen beğendiğinizi bildiğiniz şeyler, ileride sizi siz yapacak estetik vizyona olan yolculuğunuzun sadece bir parçası, bir adımıdır. İşte bu ihtimal bile, sürekli yeni neler olduğuna göz atmamız, zaman zaman farklı genrelara yoğunlaşmamız ve arkasındaki fikirleri sorgulamamız için yeterli bir neden bence. Tabii tüm bunları yaparken yarışmanın temel kıstası olan DJlik becerilerini de iyi bir seviyede sergilemek gerekiyor. 

 • Yarışmada birinci olduktan sonraki kariyerin nasıl devam etti ? Battle Of The DJs sana neler kattı ?

Yarışmada birinci olmak benim için gurur vericiydi. Her ne kadar pandemi koşullarından dolayı ödüllerimden Magic Breakte çalmak ertelenmiş ve SonarHouse eğitimini tamamlayamamış olsam da önümüzdeki birkaç ay içerisinde ikisinin de bana çok şeyler katacağından eminim. Bunların haricinde kariyerim pandemiye rağmen son hızıyla devam ediyor diyebilirim. Grubum Geeva Flava ile çıkardığımız Hadal Zone albümü ve takiben çeşitli içeriklerin yanı sıra, Moriphaseismindeki solo elektronik müzik kariyerimi de 25 Haziranda Kanto Records etiketiyle çıkacak ilk single’ım Endangered Peopleile başlatmış olacağım. Bu şarkı aynı zamanda Battle of the DJs finalindeki setimin 2. parçasıydı, yani unreleasedolarak mikssiz halini çalmıştım aslında. Kısacası kariyerimdeki gelişmeler benim için oldukça heyecan verici! 

Burak Erensoy’un Battle Of The DJs 2020 başvurusu için hazırladığı set :

Battle Of The DJs Birincisi Bir PartyMag Etkinliğinde Çalma Şansı Elde Edecek

Battle Of The DJ's Birincisi Bir PartyMag Etkinliğinde Çalma Şansı Elde Edecek

Battle Of The DJs Birincisi Bir PartyMag Etkinliğinde Çalma Şansı Elde Edecek

Genç yetenek avcısı Battle Of The DJs yarışmasının birincisine :

 • Sonar House Elektronik Müzik Okulu’ndan “Ableton Online Class” %100 burslu müzik prodüksiyon eğitimi
 • Sonar House Elektronik Müzik Okulu’ndan %100 burslu ‘’Ultimate DJ’’ eğitimi
 • Bir PartyMag etkinliğinde çalma hakkı
 • Pioneer DJ DDJ -400 2 Kanal Controller
 • Pioneer HDJ-CUE’1 Kulaklık
 • Life from İstanbul için bir set kaydetme hakkı

Yarışmanın ikincisine :

 • Sonar House Elektronik Müzik Okulu’ndan %100 burslu ‘’Ultimate DJ’’ eğitimi.
 • Pioneer DJ DDJ-200 2 Kanal Controller
 • Pioneer HDJ-CUE 1 Kulaklık
Yarışmanın üçüncüsüne:
 • Sonar House Elektronik Müzik Okulu’ndan %50 burslu ‘’Ultimate DJ’’ eğitimi.

14. Battle of the DJs katılım koşulları, final tarihi ve detaylarına Radyo Boğaziçi sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

PartyMag Magazine ile eğlence dünyasının nabzını tutmaya devam ediyoruz. Daha fazla içerik için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz, sağlık ve sevgiyle kalın!

Akustikhane Across Serisindeki Sıra Dışı Performanslar Albüm Oluyor
Önceki Yazı

Akustikhane Across Serisindeki Sıra Dışı Performanslar Albüm Oluyor

Sonraki Yazı

The Moment’in Sunduğu Exceptıonal Trıps Serisinin İkinci Durağı : AKYAKA