MAGAZINE

50 TL ile İstanbul Gecelerinde Eğlenmek

50 TL ile İstanbul Gecelerinde Eğlenmek

Evet, kulağa imkansız gibi geliyor, üstelik size İstanbul’daki lüks mekanlardan ve muhteşem bir geceden bahsediyor olacağım. Güzel bir gece geçirmek için para gerçekten o kadar gerekli mi, illa büyük bir bütçeyi gözden çıkartmak mı lazım gibi sorulara cevap arayacağız. Haydi başlayalım. İşte “50 TL ile İstanbul Gecelerinde Eğlenmek “ blog yazımızın detayları…

50 TL ile İstanbul Gecelerinde Eğlenmek

50 TL ile İstanbul Gecelerinde Eğlenmek

Yorgun bir hafta geçirdiniz, kafanız hafta boyunca yaşananlarla dolup taşmış, patronunuzun beklentileri, aile sorunları veya okul. Çok üzerinize gelinmiş hissediyorsunuz ve kendinize vakit ayırmanız gerekiyor. Elinizi cebinize atıyorsunuz ve ay sonunuzu kara kara düşünmeye başlıyorsunuz. Sonra arkadaşınızdan bir mesaj, “Bu akşam bizimkilerle dışarıdayız, gelsene!”. “Acaba gitsem mi”, “Ya bensiz çok eğlenirlerse”, “Buna ihtiyacım var ama bu kadarcık parayla nasıl eğlenebilirim ki?”…

Sakin olun ve telaş etmeyi bırakıp hazırlanmaya başlayın. Ay sonunu kurtaracak kadar parayı bir yere ayırın, gerekirse biraz aç gezin ama heveslendiğiniz o geceyi sakın ama sakın kaçırmayın! Biraz kulağa aptalca geliyor olabilir ama isteklerinizi bastırmak size çok daha pahalıya patlayabilir. Arkadaşlardan borç harç bulur o ayı bir şekilde geçirirsiniz, ama bu hayata bir kere gelmişken güzel bir geceyi çöpe atmamalısınız. Biraz daha yaklaşın size 50 TL ile İstanbul gece hayatında hayatta kalmanın sırlarını vereceğim.

Can Simidimiz : Guest List

60 TL ile İstanbul Gecelerinde Eğlenmek

50 TL ile İstanbul Gecelerinde Eğlenmek

Bir gece kulübüne girerken normalde giriş ücreti vermezsiniz. Özel günlerde veya etkinliklerde bu iş değişir. İyi bir DJ’i dinlemeye, bir festivale, etkinliğe veya özel bir partiye gidiyorsanız giriş ücreti vermek durumunda kalmanız kuvvetle muhtemel. Özellikle içinde bulunduğumuz zor günlerde eğlence sektörü kâr etmenin ötesinde etkinlik masraflarını çıkartmak için bile kılı kırk yarıyor. Böyle bir durumdayken “guest list” ile içeriye girmeniz oldukça zor olsa da eğer bu gece eğlenmeyi gerçekten kafaya koyduysanız o kişiyi bulur ve kendinizi davetli olarak içeri aldırabilirsiniz. Organizasyonu düzenleyen ekipten birine ulaşmak bunun en kısa yoludur. Bunu nasıl yapacağınızı ise sizin kişisel araştırma yeteneklerinize ve çabanıza bırakıyorum. Lütfen bu yöntemi sadece sıkışık olduğunuz zamanlarda kullanın, bu sektörden para kazanan bir çok insan olduğunu unutmayın. Bunun dışında Alexandra, N Roof Narmanlı, Mitte x Klein, Mona gibi yerlerde giriş ücreti ödemenize gerek yok, yiyip içtiğinizi ödersiniz. Arkadaşlarınızı buralara çağırmak daha iyi bir fikir olabilir!

Altın Kural : Pre-Drink

50 TL ile İstanbul Gecelerinde Eğlenmek

Girişi öyle ya da böyle ücretsiz hallettiniz ama bir şeyler içmeden nasıl tüm gece dans edeceksiniz, bu da kafa su yakmıyor! Sır olmayan bir tavsiyem var : arkadaşlarınızla yarım saat erken buluşun ve yarım saat içinde içebileciğiniz en hızlı ve ekonomik şekilde için! (Dikkat, bu tavsiye tüm geceyi klozet kapağının başında geçirmenize sebep olabilir). Bu arada sosyal olmak bu tavsiyelerdeki en önemli kurallardan biri, diğer türlü girişten yol masrafına kadar nereden baksan 200’lük olursunuz. Çok da iyi olmayan bir şarap veya 2-3 bira ile 30 TL’nizi harcadınız. İçeriye girdiğinizde elinin boş durmaması takıntısı olanlardansanız bardan boş bir bardak kapın. Söylediklerimin etik olmadığını biliyorum ama bu sıra dışı bir gece. Bu arada ekstra bir bilgi olarak Kino Harbiye isimli gece kulübünde bira 35 TL ve yanında sushi tabağı ücretsiz geliyor. Neyse konumuza dönelim. Çıkışta bir dürüm ayran ve ortak girilmiş taksi parasıyla kalan 20’yi de harcadınız. Geriye kaldı sıfır, eyvah ben nerede uyuyacağım? Bittim ben! En baştan beri diyoruz ya sonunu düşünmeyi bırakın!

Ücretsiz Konaklama : After Party

50 TL ile İstanbul Gecelerinde Eğlenmek

Geceyi noktalamak mı, imkansız! İstanbul Valiliği’nin aldığı karar ile gece 22:00’dan sonra tüm gece kulüpleri kapanıyor. Bu demek değil ki arkadaşlarınızı alıp evde devam edemezsiniz. 22:00’da müziğin bitmesiyle after party arayışları başlayacak. O arayış içindeki ekibe dahil olmaya çalışın. E tabi başka birinin evinde uyanmayı göze alacaksınız. Ben mi dedim size tüm paranızı harcayın. Üstelik şanslıysanız bu after partylerin ucu bucağı yok, kendinizi Kemerburgaz’da bir çiftlikte de bulabilirsiniz, Beykoz’da lüks bir villada da. Ee kahvaltıları kim hazırlıyor ?

Daha fazla içerik, etkinlik ve magazin haberleri için PartyMag’i takip etmeye devam edin!

 

Önceki Yazı

Müzik ve Sahne Çalışanları Destek Gecesi #SahneyeSesVer

Sonraki Yazı

Haftanın Etkinlikleri ve Popüler Mekanları