EVENTSMAGAZINE

Bozcaada Caz Festivali 5. Yaşını Kutluyor!

Bozcaada Caz Festivali o5. yılını kutlamak üzere 20-21-22 Ağustos tarihlerinde müzikseverlerle buluşuyor! T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) katkılarıyla düzenlenen festivalde bu sene, 19-22 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek Keşif etkinlikleriyle festival enerjisini tüm katılımcılara ve adaya aktarıyor.

Bozcaada Caz Festivali Keşif Programında Tadı Damağımızda Kalacak Etkinlikler

Festivalin heyecanla beklenen zengin Keşif programında Metro Türkiye’nin katkılarıyla düzenlenen Levon Bağış’la Wise Selection Uzun Masa Tadımı başta olmak üzere; Erdinç Çatak ve Gediz Alper ile Kendine Has Ada EşleşmeleriJack Lives Here desteğiyle Öztürk Koca ile Miksoloji AtölyesiYiğitcan Gençer & Selçuk Aykan’ın katılımıyla ORGANICS by Red Bull Gastro SessionAposto! Apéro ve Burak Ayaz ile Endemik Kokteyl Atölyesi ile Bozcaada’nın ünlü mutfağına yakışır gastronomi etkinlikleri düzenleniyor Tadım ve atölyelerin yanı sıra Keşif’te ilgi çekici ve eğitici konuşmalarla da doyacağız; Maya Bozcaada’nın kurucusu Selçuk Aykan ve ATÖLYE ekibinden kültür yöneticisi Emel Pilavcı’nın katılımı ile gerçekleşecek Bir Sofranın Hikayesi etkinliğinde doğal tarımın, atalık tohumun, antik buğdayın, ekşi mayanın ve sofra ritüellerinin izini sürecek.

Farklı Tarzda Onlarca Müzisyen ile Caz Festivalinden Daha Fazlası

Büyük Ev Ablukada, Ceylan Ertem feat Bozcaada Ensemble, İlhan Erşahin’s Istanbul Sessions, Alp Ersönmez ‘Cereyanlı’ ,  Çağrı Sertel, Korthan Futacı, Partapart, Ori Jacobson, Sketchbook Quartet, Aydın Dorsay, Murat Sezgi, Seçil Akmira, Osman Erden, Esra A. Aysun ile birlikte 20-22 Ağustos’ta benzersiz müzikal performanslar sergilenecek.

Ayrıca akış halinde ve huzur arayışında olanlarla, Bozcaada merkezde yapılacak bir etkinlik olan Göğe Bakma Durağı’nda, Sarp Maden’in ambient solo setinin çıkaracağı yolculukta yere uzanıp göğe bakarak içsel ve müzikal bir tiyatro deneyimi sunulacak.

Fiziksel, Zihinsel ve Ruhsal Bedenlerimizde Denge Bozcaada’nın Keşif Programında Buluşuyor

Akış halini keşfetmenin önemini vurgulayarak; Ayça Oğuş ile Sabah Yogası ve TaoYin Akışlar atölyeleri, ve Erçin Çaçan ile Vücut Farkındalığı “Denge” etkinlikleriyle de Bozcaada’nın huzur veren sakinliğinde katılımcıları bedene ve doğaya dönüşe çağırıyor festival.

Ayrıca, ziyaretçiler Aposto! Duende ile gerçekleşecek söyleşiler, alanında uzman konukların katılımıyla paneller, çalışma grupları ve okumaların gerçekleşeceği etkinliklerle ekolojiden cinsiyet eşitliğine, müzik dünyasından Bozcaada’yı “Tanrı insanlar uzun yıllar yaşasınlar diye Tenedos’u (Bozcaada) yarattı” cümlesiyle tanımlayan Homeros’a kadar uzanan konuşmalara davet ediyor.

Festivalin detaylı programına ve biletlerine web sitesinden ulaşabilirsiniz:

Ana Sayfa – English

 

Önceki Yazı

Müziğin Ritmini Takip Et! İstanbul, Çeşme ve Bodrum Etkinlikleri

Haftanın Popüler Etkinlikleri İstanbul
Sonraki Yazı

Haftanın Kaçırılmayacak Etkinlikleri - İstanbul