MAGAZINE

DIE RUHE

DIE RUHE

“Die” takısı Almanca’da feminen sözcüklerin başına getirilen bir ektir. “RUHE” kelimesinin tam olarak dilimize bir çevirisi olmasa da sükunet ve sessizliğe yakınlığı ironik bir şekilde anlatmak için kullanılır.

Kendisine sahne adı olarak Die RUHE’yi seçen Alman asıllı genç sanatçı Maria Ruhea, Berlin’in en sağlam gece kulüpleri Bar 25 ve Panorama Bar’ın yerlerini eskitirken elektronik müziğe olan aşkını keşfetti. Belli bir süre sonra belli mekanların after saatlerinde DJ’lere şarkı söyleyerek eşlik ediyordu fakat o dönemde tekno müziğin bir vokale ihtiyacı olmadığı da yaygın bir fikirdi. Maria’da o dönem DJ olmayı aklından bile geçirmiyordu. Kendisini Caz müziğe yönlendirmeyi seçti ve müzik eğitimine üniversitede devam ederek sesini geliştirdi. İlerleyen yıllarda elektronik müziğe olan tutkusu onu tekrar çekmeye başladı. Onun için artık en sevdiği iki şey olan tekno ve şarkı söylemeyi birleştirmenin vakti gelmişti. Kendi içine sinen tarzı bulması zaman alsa da olması gerektiği yeri buldu ve şu an sürekli gelişip değişmeye devam ediyor. Pek çok yerden aldığı ilhamla hem kendini hem de dinleyenleri dans ettirmeyi de çok iyi biliyor.

https://soundcloud.com/die-ruhe

Özgün ve zengin müziği; doğal seslerden mekanik seslere ve sözlü ezgilerle enstrümantal ritimler arasında çok iyi geçiş yapabiliyor. Kendini geliştirmek ve ufkunu genişletmek adına başka yapımcı ve müzisyenlerle de çalışan Maria’nın müzikteki vizyonu çok yönlü olmak. Motivasyonunu, insanların sanatın her formuyla olan bağlantısından aldığını da söylüyor.

Şimdiye dek Lost Diaries, Kybelere, Unamusic, Otake Records ve ORS gibi müzik yapım şirketleri ile çalışmış ayrıca Northern Lite, Seth Schwarz ve Mika ile aynı işlere imza atmayı başarmıştır. Çok yakında da sadece Die RUHE’ye ait bir albüm piyasaya sürülecek.

Die Ruhe’nin Partymag kullanıcılarına özel hazırladığı için hazırladığı Spotify listesini dinlemek için geç kalmayın!

 

Önceki Yazı

SCHWEPPES’IN 2 YENİ TADI İLE BU YAZA DAMGASINI VURACAK KOKTEYLLER: HYPER PEACH

Sonraki Yazı

EPIQUR IOS UYGULAMASI APPLE APP STORE’DA!