FASHIONMAGAZINETASTING

Dolabındaki Kıyafetleri Geri Dönüştürecek, Sürdürülebilir Yaz Stili İpuçları

Her zaman giyecek bir şeyimiz olmadığını söylüyoruz, ama gerçek şu ki, büyük bir gardıroba sahip olabilirsiniz, ancak bunun potansiyelini fark etmiyorsunuz. Tarzımız kişiliğimizdir, diğer insanlara bir mesaj iletir, bu yüzden tarzımızı bilmek ve yaz stilimizde gardırobumuzdaki kıyafetlerin en az % 80’ini giydiğimiz, giymediklerimizi ise geri dönüştürdüğümüz sürdürülebilir moda anlayışını benimseyebilirsiniz. 

Şimdi stil hakkında konuşalım! Gardırobunuzdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınız, festival kombininizde, havuz partisinde veya bir açık hava konserinde yaz stilinizi oluşturacak 6 temel ipucunu öğrenmek için bu yazıyı okuyun. 

Patchwork tasarımlar ile yaratıcı ve etnik tarzınızı yaratın

Bohem stilinizi ortaya çıkarın. Yaz kapsülü gardırobunuza geri dönüştürülmüş kumaşlardan yapılan renkli ceketler ekleyin. Ceketlerin içine giyebileceğiniz çiçekli elbiselerle yazın canlılığını stilinize yansıtacaksınız. Bu kombini etnik aksesuarlar ile de festival look’u haline getirebilirsiniz.

Rocker stili

Deri ceketler dolaplarınızın temel kıyafetlerindendir. Bir rocker stili, tamamen asi ve vahşi giyinmekle ilgilidir. Siz de giymediğiniz, yıpranmış deri ceketlerinizi geri dönüştürerek rocker stilinizi yansıtabilirsiniz.

Eşsiz tasarım, parlak renkler ve özel detaylar sizi kalabalığın arasından sıyıracak!

Rahat tarz

Sizin için moda rahat ve rahat olmalı, ancak bu zarif olamayacağınız anlamına gelmez. Etnik detaylarla geri dönüştürülen el yapımı bir yelek, şık ve rahat bol paça pantolon ve sneaker ayakkabı

Orijinal, renkli ve egzotik tarz

Kişiye özel taraşım ceket, retro mayo ve gözlüğünüz ile eğlenceli bir stil oluşturun.

Ponpon Ceket Nasıl Yapılır?

Bir ponpon ceket veya üst yapmak için ihtiyacınız olan tek şey:

– Eski bir ceket
– Yün 
– Ponpon makinesi

Kimono

El ve işçiliğine önem veren sürdürülebilir markalar, tasarımlarında sanatçılar ile çalışıyor. Bu markalardan aldığınız her şey, baştan sona el yapımı ve hepsinin ayrı bir hikayesi var.

Çoğu kıyafet yeni kumaşlardan üretiliyor, giyiliyor, atılıyor ve en sonunda atık oluyor veya daha da kötüsü yakılıyor. Her Cuma gecesi için gerçekten de yeni bir kıyafete ihtiyacımız var mı ya da bir parti için? Eğer cevabınız kesinlikle evet ise, sürekli ‘yeni’ kıyafetler almak yerine vintage veya ikinci el mağazalara yönelebilirsiniz.

Sürecin her daim etik olmasını önemseyen sürdürülebilir moda markaları, hızlı modaya ve israfa karşı durarak, her biri kişiye özel ve tek üretilen tasarımlar, kapsül koleksiyonlar tasarlıyor. Dolabınızı değiştirmek veya gardırobunuza eklemek için belirli öğeler arıyorsanız, etik markalara göz atabilirsiniz. 

Ürünlerin seri üretim olmamasının ve bir hikayeye sahip olmasının yanı sıra yapım aşamasındaki emeğin ve doğa dostu oluşlarının altını çizerek, bu ürünleri iyi bir amaca hizmet neden, anlamlı nesneler haline getiren etik markalardan biri olan Redesign Club, yalnızca bir marka olmanın ötesinde özel bir topluluk yaratmayı hedefliyor.  Ayrıca Redesign Club’dan her alışveriş yaptığınızda ev kadınlarına destek olup, sanatçılar ve tasarımlarını güçlendiriyorsunuz.

www.redesignclub.com’u ziyaret ederek, kişiselleştirilmiş kıyafetinizi sipariş edebilir veya eski kıyafetlerinizi gönderip, yeniden tasarlatabilirsiniz!

Önceki Yazı

Birol Giray ve Yeni Normalde Gece Hayatı Dinamikleri

Sonraki Yazı

Gece Kulüplerinde ve Etkinliklerde En Çok Kaybedilen 5 Şey