EVENTSFASHION

2018 YAZININ EN TREND 4 MODA AKIMI | FESTİVAL MODASI

Festival modasında bu yaz bizi hangi moda akımları bekliyor? Geçtiğimiz senelerde Burning Man ve Coachella’nın daha da tanınmasıyla beraber önem kazanan festival modası belki de şu an katılımcıların en çok dikkat ettikleri şeylerden biri.

Herkesin stilini özgürce yansıtabildiği ve yaratıcılığını ortaya seren bu müthiş moda akımını birçok marka da özel koleksiyonlar çıkararak desteklemekte. Biz de bu yazki festivallerde deneyimi senin için daha mükemmel kılacak ve sana ilham verebilecek birkaç farklı stili bir araya getirdik. İlhamı bizden; nasıl uygulamak istediğine karar vermek senden!

BOHEMIAN RHAPSODY

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coachella festivaliyle bütünleşmiş fakat zaman içinde bütün festivallerde bolca görmeye alıştığımız ilk tarz bohem şıklık. Püsküllü çantaların, kroşe bluzlerle uyum sağladığı, yazlık botların kısa şortlarla ve etnik baskılı eteklerle kombinlendiği bu stili örgülü saç modelleriyle ve bu sene bir hayli revaçta olan uzun kolyelerle tamamlayabilirsin.

JESSIE’S GIRL

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festival modası denince akla gelen başka bir trend de geçtiğimiz sezonlarda podyumlarda da sıklıkla görmeye alıştığımız vintage 70 ve 80’ler görünümü. İspanyol paça desenli pantolonlar, braletteler, floral tulumlar ve büyük aksesuarların çarpıcı renkler ile bütünleştiği bu stili büyük güneş gözlükleriyle zenginleştirip, senenin aksesuar trendi olan bel çantalarıyla tamamlayabilirsin.

SMELLS LIKE TEEN SPIRIT

festival modası     festival modası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eski rockçıların ve punkların stilinden yola çıkarak farklı bir görünüme ulaşan Grunge trendi hem rahat hem de asi bir stil vadediyor. Asker botlarının yırtık jean şortlarla, ünlü müzik gruplarının logolu tişörtlerinin bele bağlanan oduncu gömlekleriyle kombinlendiği bu stili bir başka boyuta çıkarmak için yapman gereken dağınık ve öylesine şekil verilmiş saçlar ve yuvarlak renkli camlı gözlükler…Hadi :]

STAIRWAY TO HEAVEN

festival modası   festival modası

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Süslü stil avcılarını sevindiren ve güneş battıktan sonra ışıklar altında parlamanı sağlayacak trendlerden biri de pul, payet ve simli kumaşların desteklediği metalik akım. Pullu elbiselerin sezon trendi kalın tabanlı spor ayakkabılarla rahatladığı, metalik tulumların çocuksu saç stilleriyle ters köşe yaptığı görünümler festivallerde seni dikkat çekici kadın yapmaya aday. Tavsiyemiz metalik kumaşları kullanırken sade kalıplar tercih etmen ve kombininde mutlaka spor bir parça bulundurman.

Önceki Yazı

KESİNTİSİZ MÜZİK: ELECTRONICA FESTIVAL ISTANBUL 2018

diynamic festival
Sonraki Yazı

DANS PİSTİNE DAVETLİSİN! | DIYNAMIC FESTIVAL ISTANBUL 2018