EVENTS

Gregor Tresher 19 Nisan gecesi RX Istanbul’da !

Gregor Tresher 19 Nisan gecesi RX Istanbul’da !

Gregor Tresher, 90’lar başında Frankfurt’ta kariyerine DJ olarak başlamıştır. Berlin’den Tokyo’ya, Sidney’den Los Angeles’a sayısız klüp ve festivalde muhteşem performanslar sergilemiştir. Büyüdükçe güçlenmiş, kitlelerce sevilmiş hatta bununla da  yetinilmemiş birçok defa “En İyi Yapımcı” sıfatına layık görülmüştür.

Sniper Mode olarak 5 albüm yayınlamış, 2005 yılında Still ve Neon albümlerini çıkararak kendi ismi altında çalışmalar yapmıştır. Prodüktör kimliğiyle Sven Väth ve Cocoon ile işbirliğinde bulunmuştur.

2008’de çıkarttığı ‘A Thousand Nights’; Beatport’ta yılın en çok satılan ve dinlenen Techno parçası olarak büyük bir etki yarattı. Drumcode, Ovum Recordings, Intacto, Cocoon, Moon Harbour gibi büyük plak şirketleriyle çalışmıştır. Fakat Tresher, 2009 yılında kendi eklektik markasını oluşturma kararı alarak Break New Soil, The Life Wire, Lights From The Inside, Nightcolors, Quiet Distortion parçalarını kendi markası üzerinden yayımlamıştır. Depeche Mode, Moby, Sven Vath, Laurent Garnier ve Extrawelt gibi isimlerin remixleri de Tresher tarafından yapılmıştır.

Gregor Tresher, 90’lardan bu yana sürekli değişen elektronik müzik trendlerini gözarde ederek kendi zamansız  ve orijinal tarzını ortaya çıkardı.  Tıpkı bir resim veya fotoğrafa yeterince uzun bakıldığında hareket ettiğini görmemiz gibi. Tresher’in müzik yapım sürecinde sayısız paternde tekrarlayan ve iç içe geçmiş seslerle dinleyiciler için müziği yorucu hale getiren ve dinlerken gizlerinin ortaya çıkmasını sağlayan, sekiz farklı earworm ile zihninizi ele geçiriyor.  Ek olarak, neredeyse fark edilmeyen bir hareket unsuru, eski makinelerin entegrasyonu ve her zamankinden daha az sapma eğilimi gösteren melodisiyle Gregor Tresher’in müziğinin ahengini oluşturdu. -“Makineye yapılmış olmasına rağmen, insan dokunuşunu müziğe ekliyor.”-

Gregor Tresher’ı canlı dinlemek her sesin evrendeki biricikliğini hissedip ona yön verilişini izlemeye benziyor. Bu deneyimden mahrum kalmamamız için  RX İstanbul tarafından gerçekleştirilen etkinlikte bir araya gelerek RX’in muhteşem ortamında kendimizi evrendeki seslerin dağılımına bırakmayı öneriyorum. 19 Nisan Gecesi RX İstanbul’da görüşelim! -Gecenin ev sahipliğini Uğur Projcet yapacak!-

Etkinliğin bilet fiyatı Bugece ‘de 60 TL,
Partymag Premium üyeleri ise 1 kredi karşılığında adını davetli listesine ekleyebilir.

Daha az harcayıp, daha fazla eğlenmek için Partymag Premium edinin. Premium üyelik nedir ve nasıl çalışır?

Önceki Yazı

İzmir'de teras mekanı açılıyor!

Sonraki Yazı

HAFTA SONU ETKİNLİKLERİ 12-14 NİSAN