EVENTS

İstanbul 29. Kez Caz Haline Bürünüyor: Akbank Caz Festivali

Türkiye’nin en köklü müzik etkinliklerinden biri olan Akbank Caz Festivali , 29. yılında da tüm şehri etkisi altına almaya hazırlanıyor.  

17-27 Ekim tarihleri arası gerçekleşecek festival, bugüne kadar dünyanın en büyük caz isimlerini ülkemize getirmiş bir yandan da genç yeteneklerin kendilerini göstermesine olanak sağlamıştır. 2006 yılından itibaren Türkiye’nin diğer şehirlerini de caza bulamaya başlayan Akbank Caz Festivali, Avrupa Caz Festivalleri derneğinin önemli bir üyesi olmaya da hak kazanmıştır. Festival, bu yıl da İstanbul’un dört bir yanındaki farklı noktada gerçekleşecek; performans, atölye, sergi ve söyleşi programı hazırlamış. 10 gün boyunca şehri caz müziğe doyuracak festivalin 29. ayağında bizleri yine kulaklarımızın pasını silecek isimler bekliyor.

Alfabetik sıra ile sanatçı listesi:

Alfa Mist
Art Ensemble Of Chicago
Baryy Good
Bebop Project
Bugge Wasseloft & Erkan Oğur & Friends
B’r Şeyler Eks’k
Cazzip Project
Ediz Hafızoğlu “Nazdrave”
Charles Lloyd Sky Trio Ft. Gerald Clayton & Marvin Sewell
İmer Demirer & I.M.C Trio
Kerem Görsev Trio
Jakob Bro Trio feat. Joey Baron & Thomas Morgan
Kerem Türkaydın
KOKOROKO
Louis Sclavis Quartet
Maisha
Mats Eilertsen Trio
NES
Pecovic & Kanacki Guitor Duo
Sarah Mccoy
Social Inclusion Band
Standards & Selen Beytekin
The James Carter Organ Trio
Vaydou Game
Yonathan Avishai Trio
Zuhal Olcay & Güvenç Dağüstün

Bu zamana kadar alanında pek çok ödüle layık görülen Akbank Caz Festivali, sadece müzikten ibaret değil tabi ki 10 günü tam dolduracak, ilgilisini bekleyen, pek çok atölye çalışmaları, sergiler ve söyleşiler şehre yayılmış olacak.

Etkinlik çok sayıda alanında uzman ismi ve sanatçıyı; Zorlu PSM’den Galatasaray Lisesi’ne, Babylon’dan Tamirhane’ye İstanbul’un en iyi mekanlarında ağırlayacak. Bu sebeple festival çok sayıda bilet seçeneği sunuyor. Biletlere ve program takvimine bu linkten, festival ile ilgili tüm ayrıntılara da bu linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca anlık bildirimler için etkinliğin sosyal medya hesaplarını da takip etmeyi unutmayın deriz.

Şehrin caz halinde görüşmek üzere.

Reiner Zonneveld
Önceki Yazı

7 Aralık'ta Reinier Zonneveld ile Uzaya Çıkıyoruz!

Sonraki Yazı

18 - 20 Ekim İstanbul ve İzmir Haftanın Popüler Etkinlikleri