TASTINGVENUE

Karaköy’ün En Yenisi: Vor Klein

Tasarımı, konsepti ve müziği ile ön plana çıkan Klein, son yıllarda İstanbul’un en popüler mekanı oldu. Kışın Harbiye, yazın da teras bahçesi olan Klein.Garten ile hizmet veren Klein ailesinin yeni mekanı Karaköy’deki Vor Klein.

‘Vor’ kelimesi Almanca’da ‘önce’ anlamına gelmekte ve Karaköy’deki ‘Vor Klein’ da daha çok parti öncesi yemek yemek, kokteyl içmek ve daha soft müziklerle eğlenmek için tasarlanmış.

Çarşamba’dan pazar’a kadar 12.00-03.00 arası açık olacak mekanın müzikal direktörü Aksak. Turkish Edits, disco ve groovy elektronik tonların hakim olacağı mekanda ayrıca sürpriz şovların da olacağının bilgisini verebiliriz.

Mekana girdiğinizde sanatsal bir iç tasarım dikkatimizi çekiyor. Diğer Klein mekanlarında görmeye alışık olduğumuzun biraz dışında bir mimari olsa da mimar Uraz Tekgöz, konsept anlamında tam da olması gerektiği gibi bir mekan yaratmış. Kaliteli, rahat, retro ve renkli.

Ayrıca mekan içerisindeki duvarda sanatçı Mehmet Sinan Kuran’ın çağdaş minyatür sanatı da göz alıyor. Gündüz ve gece farklı görünen bu eser mekanın en dikkat çekici objesi olabilir.

Kokteyl konusuna gelirsek; menüde şuan için fazla çeşitlilik olmasa da Alexandra Cocktail Bar’dan tanıdığımız Mete, burada adından bahsettirecek kokteyller tasarlayacakmış. Biz 3 kokteyl denedik;

Zencefilin Adı Mürverin Tadı: Salatalık, zencefil, cin birleşiminden oluşan bu kokteyl fresh, tatlı-ekşi sevenler için harika seçim.

Hayat Kadar Gerçek: Viski, Angostura bitter, limon ve portakal suyu, tarçın çubuğu. İçerken çok katmanlı tatları ve farklı baharatları hissedebileceğiniz bu kokteyl de kışın en çok tercih edilebileceğini düşündüğümüz tat.

Neşeli Hayat: Tekila, Ramazotti likör, Creme de Cassis, limon suyu, soda ile yapılan bu kokteyl sunum açısından çok güzel görünse de her damak tadına uyacak bir kokteyl değil.

 

Önceki Yazı

HAFTA SONU ETKİNLİKLERİ 8-10 ŞUBAT 2019

Sonraki Yazı

61. GRAMMY ÖDÜL TÖRENİ