TASTINGVENUE

RAPHAEL NİŞANTAŞI’NDAYDIK

RAPHAEL’E GİTTİK, DENEDİK, YAZDIK.

Açıldığı günden bu yana müdavimlerinin sayısını hızla arttıran, her gün ismini aldığı Rönesans sanatçısı gibi birçok ünlü ismi ağırlayan Nişantaşı’nın tercih edilen mekanlarından biri olan Raphael, sadece evinizin oturma odasında bulacağınız huzur ve ambiyansı ile Mim Kemal Öke Caddesi’ne değer katmaya devam ediyor.

Kimilerinin yoğun iş temposu sonrasında nefes almak, kimilerinin stresli toplantılarını eğlenceli hale getirmek, kimilerininse yeni lezzetleri keşfetmek için uğradığı bu mekan, Mitte’den de tanıdığımız barmen Emre Sungur imzalı kokteylleriyle misafirlerini şaşırtmaya hazırlanıyor. Lucca, Mitte ve Momo ile başarıyı yakalayan Turgay Yıldız, Raphael’i de İstanbul’un popüler mekanları listesine kazandırdı bile.

Pink Health

Son zamanlarda trend olan kokteyl barların arasına hızlı bir giriş yapan Raphael’in menüsü tam olarak kış ayları için oluşturulmuş diyebiliriz. Aktarlar arasında mekik dokuduğumuz şu günlerde şifalı baharatların yer aldığı likörle hazırlanan, damağınızı asla yormayan, portakal kabuğu ile üzerine yakılmış tarçın çubuğunun eşsiz uyumuyla Raphael’de hayat bulan ‘Ab-ı Hayat’ , adeta ölümsüzlük suyunu içmiş hissiyatına kapılmanıza sebep olacak cinsten.

Ab-ı Hayat

‘Pink Health’ ise cin, mürver çiçeği likörü, taze greyfurt suyu ve tatlı ekşi sos ile herkesin damak zevkine uygun ve her zaman içilebilecek bir kokteyl olarak ön plana çıkıyor. Henüz menüde olmayan matcha’lı kokteyl de favorilerimiz arasında yer aldı.

Önceki Yazı

WHITEFEST & CORPORATE WEEKEND'DE PARTYMAG AVANTAJLARI

Sonraki Yazı

HAFTA SONU ETKİNLİKLERİ 8-10 ŞUBAT 2019