MAGAZINE

Türk Elektronik Müzik Sahnesinde Sessizce Yükselen Bir Oluşum Drumstone

Bugünkü yazımda Türk elektronik müzik sahnesinin sessizce yükselen ikilisi Drumstone’dan bahsedeceğim. Temelleri daha eskiye dayansa da resmi olarak ilk 2017 yılında kendisini gösteren Drumstone müzik yapımcısı 2 kardeş olan Şahin ve Onur tarafından İstanbul’da kuruldu. Kısa sürede belli zümrelerin gözüne çarpmaya başlayan ikili, 2019 yılında ilk EP’leri olan “Wanheda”yı Wold Records bünyesinde piyasaya sürdü.

Yayınlanan EP uzun bir süre Beatport’un Top 100 listesinde kalmayı başardı. Yakaladıkları başarının ardından hız kesmeden çalışmaya devam eden ikili aynı yıl Rhyme & Hype Records işbirliği ile 20 tane parça daha yayınladı. 

Müziklerinin temelini günlük hayattaki seslerden alan ikili; kendi ayak seslerinden, kuş seslerine, çöp tenekesine vurarak çıkardıklar seslerden aklınıza gelebilecek her obje ve olayın seslerini kullanmaktan geri kalmıyorlar. Epey yaratıcı tarzlarıyla ilgimizi de çekmekten geri kalmıyorlar 🙂

Uluslararası Alanda Drumstone

Sahip oldukları özgün müzik anlayışı sayesinde; dünya çapında ün sahibi olan, Hidden Empire, Blancah, Soel, Erly Tephsi ve Alberth gibi isimlerin desteğini kazanmayı da başarmış. 

Günümüzde, Drumstone; dark, melodik, sinematik ve atmosferik soundlar çevresinde kendi hayat hikayelerini anlatarak bizlere eşine az rastlanan bir müzik deneyimi sunmaya devam ediyor. Çıkardıkları her yeni işi de hevesle beklemeye devam ediyorum. İkili hakkında daha fazla bilgi edinmek ve yayınlanan işlerinden haber almak için Instagram sayfalarına da buradan ulaşabilirsiniz.

Drumstone’un PartyMag için hazırladığı TechnoMag by Drumstone spotify çalma listesini de techno severler için buraya bırakıyorum 🙂 İkilinin çalışmalarından haberdar olmak için takipte kalın, müzikle kalın ve şimdilik #evdekal’ın.

PartyMag, Live Sessions serisi ile farklı tarzlarda müzisyenlerin canlı yayın performanslarını YouTube kanalında yayınlamaktadır. Farklı konseptte partiler, konserler, festivaller ve performanslar için YouTube kanalımıza abone olmayı ve bizi takip etmeyi unutmayın!

ETKİNLİKLERE SIRA BEKLEMEDEN ÜCRETSİZ KATIL
Önceki Yazı

PartyMag ile 1 Etkinlik Fiyatına 7 Konsept Etkinlik ve 1 Festival!

29 Nisan Dünya Dans Günü
Sonraki Yazı

29 Nisan Dünya Dans Günü Durma Sen De Dans Et!