EVENTS

YAZIN EN “BÜYÜK” ETKİNLİĞİ GELİYOR: BIG BURN İSTANBUL

YAZIN EN “BÜYÜK” ETKİNLİĞİ GELİYOR: BIG BURN İSTANBUL

İlk kez 2017 yılında bizi ağırlayan ve ilk yılı olmasına rağmen yaza damgasını vurup tüm yıl dillerden düşmeyen Big Burn İstanbul; Bu sene 26 – 27 – 28 Temmuz tarihlerinde müzik tutkunlarını Woodyville Treehouses Şile’de ağırlayacak.

3. yılında mekan değişikliği yapan festival katılımcıları için yine tatmin edici bir deneyim yaşatacağa benziyor. Bu yıl da kombine + kamp seçeneği sunan Big Burn, konforuna düşkün olanları da unutmamış. Şile’ye bağlı tatlı bir sahil köyü olan Akçakesede’ki Woodyville Treehouses, çadırla yetinmek istemeyenler için çeşitli büyüklük ve özelliklere sahip bungalov seçenekleri de sunuyor. Big Burn’ü bungalovlarda konaklayarak daha da konforlu hale getirmek isteyenlerin, biletlerini almak için ellerini çabuk tutmaları gerektiğini de söylemek gerek, çünkü bungalovlar sınırlı sayıda.

Gelelim festivalin esas olayına. Yazın en büyük müzik etkinliği olduğunu bize 2 yıl gibi bir sürede kanıtlamayı başaran Big Burn, 3. yaşında da en iyi isimleri bizimle buluşturacak. Line Up’ın en çok ses getireceklerine bakacak olursak:

LEN FAKI

Berlin teknosu denince akla gelen ilk isimlerden olan ve Türkiye’ye olan sempatisi ile bilinen Len Faki.

PEGGY GOU

Kariyerini Berlin’de sürdüren ve tüm dünyada house ve tekno etkinliklerinde aranan bir sanatçı haline gelen Gou’yu Big Burn’de izleme şansını bulacağız.

DUBFIRE

Tekno müziğin yükselmesinde göz ardı edilemeyecek katkıları olan, SCI+TEC Records’un kurucusu, İran asıllı Dj ve Prodüktör; “hybrid” müziği ile bir kez daha Big Burn Sahnesini sallayacak.

NASTIA

DJ / Prodüktör, radyocu ve albüm şirketi sahibi Nastia setlerinde elektronik müziğin her çeşidini kendi tarzıyla birleştirmesiyle biliniyor.

STEPHAN BODZIN

Onun için söyleyecek çok var. Elektronik müziğin çılgın dehası, müziği adeta yaşayarak yapan Stephan Bodzin.

CLAPTONE 

Claptone, ülkemizde oldukça popüler olan isimler arasında yer alıyor.  Alman Dj ve prodüktör, Nu Disco ve Deep House tarzlarını kendine has melodik sound’larla birleştirmeyi çok iyi biliyor.

MIND AGAINST

Sergiledikleri her performanslarında elektronik müzik severleri tatmin etmeyi başaran İtalyan asıllı DJ ve prodüktör ikili Mind Against.

Festivalde sahne alacak diğer isimler ise; BE SVENDSEN, DAVID MAYER, ILLARIO ALICANTE, DAMIAN LAZARUS, FRANCESCA LOMBARDO, GUY GERBER, N’TO, OCEANVS ORIENTALIS, JOACHIM PASTOR, RECONDITE, RUEDE HAGELSTEIN, BEHROUZ NAZARI, WORAKLS, CARLITA, ADIEL, MATTHEW DEKAY, MONOLOC, ANTIGONE, MARCO RESMANN. Henüz açıklanmamış pek çok isim daha var ama mevcut listeye bakılırsa, açıklanacak isimlerin de ses getireceğine eminiz.

Big Burn İstanbul deneyiminizi sorunsuz yaşamamanız için dikkat etmeniz gereken hususların da altını çizmek istedik.

Festival alanına dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasak fakat her türden damak zevkine hitap edecek yemek stantları festivalde bizler için hazır olacak.

Festival alanına sokacağınız kozmetik ürünlerinde de belli kısıtlamalar var. Potansiyel tehlike taşıdığı için pek çok yanıcı madde ve kesici nesnenin sokulması yasak. Bu durum festivalde konaklayacakları korkutmasın çünkü alanda her türlü temizlik ve kozmetik ihtiyacınız için gereken şeylerin satıldığı stantlar da olacak.

Festivale giriş çıkışlarda da sınırlama var kombine bilet sahipleri festivale yalnızca 4 kere girip çıkabilir, bu sebeple acil ihtiyaçlarınız için de olsa giriş çıkışlarınızı planlamanızı öneririz. Festival, kapılarını kamp yapacaklar için Cuma günü 12:00 da, normal kombine biletliler için ise 14:00 da açacak. Yine kamp yapanlar, festival alanında 29 Temmuz Pazartesi saat 11:00’a kadar kalma hakkına sahipken normal kombine bileti olanların 09:00’a kadar alandan ayrılmaları gerekmektedir.

En önemli noktalardan biri olan ulaşıma gelecek olursak; Big Burn, kimseyi mağdur etmeyecek şekilde festivale ulaştırmaya hazır. Festivale kendi araçlarıyla gelecek olanlar için adresi şuraya bırakalım: Akçakese Mahallesi, Ağva Şile Sahil Yolu Akçakese Köyü, 34980 Şile/İstanbul. Navigasyon uygulamanızda “Woodyville Tree Houses and Cowboy City” olarak arama yaptığınızda da gidiş yolunu görebilirsiniz. Otoparkın festival alanına 5 – 10 dakika yürüme mesafesinde olacağını da belirtmek isteriz.

Shuttle servisini kullanmak isteyenler Levent, Kadıköy Evlendirme Dairesi, Taksim ve Beşiktaş’tan kalkan araçlara binebilir ve aynı araçlarla bu noktalara dönebilirler. Servis saatleri ve ücretleri etkinliğin sosyal medya sayfalarında yayınlanacaktır.

Yurt dışı veya şehir dışından gelecek olanlar ise İstanbul Havalimanı’ndan Taksim ve Kadıköy’e giden Havaist seferlerine ya da Sabiha Gökçen Havalimanından Taksim ve Kadıköy’e giden Havabüs seferlerine binebilirler.

Bu kadar başarılı ismi tek bir etkinlikte sunmayı başaran Big Burn! Sen de yerini çok geç olmadan ayırt ve bu yazın unutulmayacak etkinliğinin bir parçası ol!

#Schhh #BigBurnIstanbul #burnenergy

Önceki Yazı

3-7 TEMMUZ HAFTA SONUNUN POPÜLER ETKİNLİKLERİ

Sonraki Yazı

COVE : Aya Yorgi'nin Bebeği!