EVENTSMAGAZINE

Bob Marley Doğum Günü Partisi İçin Bosphoroots İle Bir Araya Geliyoruz

Müzik sektörüne silinemeyecek türden izler bırakan Bob Marley’i duymayanımız yoktur.

“Yaşadığın hayatı sev, sevdiğin hayatı yaşa”.

Damga niteliğindeki bu sözüyle bile az çok iç dünyasını anlayabildiğimiz büyük sanatçı, sadece kalplerimize dokunmakla kalmadı. Şarkıları bir çok ülkede devrim niteliği kazanmış, bu sebeple Barış Madalyası’na laik görülüp kendini dünyaya ispatlamıştır.

Rastalı saçın vücud bulmuş hali Marley, Rastafaryanizm dinine kendini adamış birisiydi. Şuan rasta olarak bildiğimiz ama normalde dreadlock denilen saç modelinin verdiği bir mesaj da: ‘Düşmana korku salmak’ olarak bilinir. Marley, kendini bu dine öylesine adamıştı ki, bu dinin önemli gerekçesinden birinin mezara tek beden haline girmek olması nedeniyle, parmağında cilt kanseri tespit edilmesine rağmen parmağını kestirmeyip, hayatını kaybetmiştir.

Bob Marley

Bob Marley

Rastafaryanizm oldukça farklı, kendine has bir yapıya sahip bir dindir. Bob Marley bunu müziğinde Reggea müziği olarak hayata geçirip, dünyaya yaymıştır. Reggea müziği, kültür olarak Rastafari inancına ve Jamaika’ya has özelliklere sahip bir yapıdadır.

İstanbul’da reggea müziği yapan Bosphoroots işte tam bu noktada Bob Marley ile aramızda bir köprü oluşturuyor. İstanbul’da başladıkları maceralarını tüm Türkiye’ye yayıp, bir çok yerde sahne aldılar. Volkswagen Arena, Babylon, Karga, IF Perfomance Hall Beşiktaş, Dorock XL, Çeşme Reggae Fest, bunlardan sadece bir kaç örnek.

Şarkılarında verdikleri pozitif his ve güçlü seslerle bizi reggea müziğiyle baş başa bırakacaklar. Haydi o zaman 07 Şubat’ta, Bob Marley’in 75. yaş gününü kutlamak için İstanbullu reggae grubu Bosphoroots ile %100 Studio’da bir araya gelip coşkuyu doruklarımıza kadar yaşayalım.

PartyMag ile daha fazla etkinlik keşfetmek ve doyasıya eğlenmek istiyorsan uygulamayı şimdi indir!

PartyMag Nedir?

PartyMag, yüzlerce etkinlik arasından müzik tarzına göre parti bulabileceğin ve Coin kullanarak anlaşmalı etkinliklere %70’e varan fiyat avantajları ile katılabileceğin şehrin en kapsamlı etkinlik rehberidir.

PartyMag Coin Nedir?

Coin, etkinliklere indirimli katılabilmeniz ve ayrıcalıklardan yararlanmanız için tasarladığımız sanal para birimidir. Mobil uygulamamızdan satın aldığınız Coin’leri şehrin en iyi etkinliklerinde adınızı davetli listesine ekletmek ve anlaşmalı mekanlarda ücretsiz içecek almak için kullanabilirsiniz.

PartyMag Coin’i ister paket olarak ister tekli olarak satın alabilirsiniz.

29 TL (1 Coin)

Bronze Paket: 99 TL (5 Coin)

Silver Paket: 199 TL( 15 Coin)

Gold Paket: 299 TL( 25 Coin)

Ücretsiz İndir

PARTY MORE, SPEND LESS

PartyMag ile gece hayatının nabzını tutmak ve yeni keşifler yapmak istiyorsan Instagram‘dan bizi takip etmeyi unutma!

 

7- 8 Şubat Haftanın Etkinlikleri
Önceki Yazı

Dünyaca Tanınmış Sanatçılar ile Doyasıya Dans Etmeye Hazır Mısınız?

Sonraki Yazı

İştahımızı Açan Akımlardan Bir Yenisi Ünlü İsimler Ve Marka İş Birlikleri