MAGAZINE

DJ ve Prodüktör Erdinç Erdoğdu’dan Yeni Parça: RAGE

DJ ve prodüktör olan Erdinç ERDOĞDU, çocukluğundan beri müzik meraklısıydı. Yabancı müziğe merakını ağabeyinin aldığı Ace of Base, Prodigy kasetleriyle start verdi ve müzik kariyerine 2003 yılında DJ olarak başladı. Türkiye’nin ilk remix radyo istasyonu “Hitmix 105.8’’ ve Türkiye’nin ilk dans web radyo istasyonu “CT” ’de yapımcı olarak çalıştı. Radyo istasyonunun kurumsal single’ının bestecisi ve prodüktörüydü.

İlk olarak profesyonel anlamda Life Roof’ ta Rock, Oldscool çalarak başladı, daha sonra TwentyCC, Kalamış Chocolate, Fame, Versai, Vento, Hillside Beach Club, Nopa, Good Mood ve Pera Publico gibi yerlerin resident DJ’liğini yaptı. Daha sonra kurumsal işlerde, davetler ve düğünlerde de performans göstermeye başladı.

DJ Erdinç Erdoğdu

DJ Erdinç Erdoğdu

Biraz size şimdi Erdinç’in kabarık sicilinden bahsedelim. Türkiye’de söz ve müziği Sezen AKSU’ya ait olan Petek DİNÇÖZ’ün “Ne Yapayım Şimdi Ben” albümündeki “Doktora Git” adlı şarkısını remixleyerek ilk adımı attı ve bu şarkıya bir de klip çekildi. Serdar ORTAÇ’ın bestesi olan ve Nil ÖZALP’in “Acıkolik” albümündeki “Kalp Boş” parçasını Kıvanç K. ile remixledi. Tuğba ÖZERK’in 2011 yılında çıkardığı “İlan” isimli albümünde 7 tane aranje çalıştı ve “Şeytanın Ortağı” şarkısının remixini yaptı.

Bu şarkı Amerika’da dahil olmak üzere bir çok yabancı DJ’lerin playlistine girdi. Sezen AKSU’nun “Öptüm Remixes” projesinde “Unuttun mu Beni” şarkısının radio remixini yaptı. Bavaria Records etiketiyle çıkan Erdinç ERDOĞDU’nun bireysel çalışması ‘Deseo’ yurt dışında bir çok radyoda ilk 10’a girmeyi başardı. Bunlar gibi daha birçok sayabileceğimiz başarıya imza attı.

Dünyaca ünlü New Age grubu ”Depeche Mode” un unutulmaz şarkısı ”Enjoy The Silence” ’ın cover’ını yaptı. Bu projede vokalde kendisine Kıvanç K. eşlik etti. Bu cover dünyaca ünlü digital satış siteleri olan Beatport TOP100′ de ilk 30’a, Traxsource’ da ise 1 numaraya kadar yükselmeyi başardı ve bir Defected Records projesi olan Pacha Ibıza’ nın resident DJ’ i Sebastian Gamboa imzalı ”Las Tardes Ibıza 2014” ’te yer almayı başardı.

We Are Young Records

İlk solo çalışması ‘Desseo’ Bavaria Records tarafından piyasaya sürüldü ve yurtdışındaki çeşitli radyolarda en iyi 10 listesine girdi. Parça 8 farklı derlemeye girdi ve dijital müzik platformlarında yer aldı. 2011 yılında Kıvanç K. iş birliğinde çalıştığı Star Tv’de ses yapılandırmasında çalıştı. 2012 yılı boyunca kullanılacak kimlikleri ve ses efektlerini tasarladı. 2014 yılında “We Are Young Records” adlı kendi etiketini yarattı.

 

Gelelim bugüne ! Sıkı durun! “RAGE” , Erdinç’in yeni projesi. Akılda kalıcı melodisiyle Nu Disco listelerini zorlayacak olan şarkı iTunes, Spotify başta olmak üzere tüm digital müzik sitelerinde yayında. Düzenlemesinin Erdinç ERDOĞDU’ ya ait olan şarkının Gitar solosunu Teoman gibi ünlü sanatçıların orkestrasında bulunan Tolga AKYILDIZ çalarken, baslarını Feryin KAYA çaldı. Şarkının Mix ve Masteringini ise Çağan TUNALI imzasını taşıyor.

Erdinç, müzik yapmaya ProTools ile başladı. Gitar ve iyi bir synthsiezer kullanıcısı olduğunu belirterek sizi yeni parçasıyla ve aşağıda daha fazlasını bulabileceğiniz hesaplarıyla baş başa bırakıyorum. Sağlıklı günler 🙂

29 Nisan Dünya Dans Günü
Önceki Yazı

29 Nisan Dünya Dans Günü Durma Sen De Dans Et!

Jazz it! with Barış Doğukan Yazıcı & Adem Gülşen
Sonraki Yazı

Barış Doğukan Yazıcı ve Adem Gülşen ile Yeniden Jazz It!