MAGAZINE

DÜNYADAKİ POPÜLER MÜZİK FESTİVALLERİ

Yazın bitmesiyle birlikte festivalleri geride bıraktık.

Günümüzde neredeyse bütün ülkelerin müzik festivalleri mevcut. Müzikleri, renkli line upları, özgür ortamlarıyla gündemimize oturmuş ve orada olmadığımız için bizi kıskandıran festivallerde harika anlar deneyimleyebilir, yepyeni kültürlerle tanışabilirsiniz.

Şimdi sizleri birbirinden enerjik müzik festivalleri ile baş başa bırakıyoruz!

Exit Festivali

MÜZİK FESTİVALLERİ

2000 yılından itibaren her sene dünya çapındaki birçok sanatçıyı ağırlayan Exit Festivali, Sırbistan’ın kuzeyindeki Novi Sad şehrinde yapılıyor. Çok sayıda sanatçısı ve çeşitli müzik türleri ile her kesimi kendine çekiyor. Temmuz ayının ikinci perşembesi başlıyor ve 4 gün sürüyor. “Avrupa’nın En İyi Festivali” ödülünü alan bu festival, 2019’da 4 Temmuz – 7 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Tomorrowland

Tabi ki festival denilince ilk akla gelenlerden bir tanesi Tomorrowland. Dünyanın en büyük ve ses getiren elektronik dans festivallerinden biri. Nisan ayının üçüncü haftası Brezilya’da, Temmuz’un son haftası Belçika’da, Eylül’ün son haftası da ABD’de gerçekleşiyor. Canlı, enerjik ve özgür bir ortamı var. ‘Dreamville’ adında büyük bir konaklama alanına sahiptir.

Coachella

müzik festivalleri

Coachella, California’da Coachella Vadisi’nde düzenlenen hem müzik hem sanat hem eğlence hem de kamp keyfini sunan bir festival. Genellikle indie, hip hop, elektronik, rock tarzında müzikler sergilenir. Popüler olmasıyla bugün dünyanın en prestijli müzik festivallerinden biri olmuştur. Genellikle nisan ayında 2 hafta sürecek şekilde gerçekleştirilir.

Sziget

MÜZİK FESTİVALLERİ

Sziget Festivali, Tuna nehrinin ortasındaki “Özgürlük Adasında” düzenlenir. Her sene ağustos ayında gerçekleşir. 400 bin kişiyi ağırlar. Bu Özgürlük Festivali 7 gün sürüyor.

Roskilde

Roskilde, Danimarka’nın gözde festivallerinden biri. Çıplak koşu Roskilde için bir simge haline gelmiştir. Üstelik koşuyu kazananlar bir sonraki sene için bedava bilet kazanıyor! 70’lerde iki üniversite öğrencisi tarafından başlamış, şu an ise İskandinavya’nın en büyük müzik festivallerinden biri.

Glastonbury

Bir açık hava festivali olan Glastonbury, İngiltere’nin Somerset bölgesindeki Glastonbury şehrinde yapılıyor. 5 gün süren müzik, canlı sahne performanslarıyla birlikte her yıl haziran ayında düzenleniyor.

Burning Man

Nevada’da Black Rock Çölü’nde kurulan Burning Man, sıra dışı, özgün ve ilgi çekici bir festival. Etrafınızdaki insanlar birbirinden yaratıcı ve renkli olacaktır! Dev heykellerin yakılmasıyla final yapması, müzik, sanat etkinlikleri ve büyük partileriyle her yıl ağustos ayının son pazarı gerçekleşir.

MÜZİK FESTİVALLERİ

Sizler için dünyadaki en popüler müzik festivallerini derledik! Siz festival severlere ise 2019’da hangi festivalde olacağınızı planlamak kalıyor. Enjoy!

 

 

kokteyl
Önceki Yazı

PARKTA 1 DAKİKADA HAZIRLAYABİLECEĞİN COOL KOKTEYL

HAFTANIN ETKİNLİKLERİ
Sonraki Yazı

HAFTANIN ETKİNLİKLERİ 10-16 EYLÜL | EDİTÖRÜN SEÇİMİ