MAGAZINEMUSIC

Elektronik müzik devi: MARCO CAROLA

Marco Carola Kimdir?

Marco Carola (7 Şubat 1975, Napoli doğumlu) bir İtalyan elektronik müzisyeni ve DJ’dir.
Aynı zamanda yapımcı ve plak şirketi başkanı olan Carola, Design, Zenit, Question, One Bin, Do.Mi.No ve Music On gibi plak şirketlerinin kurucularından. Carola, Minus, Plus 8 2M ve Primate Recordings gibi çeşitli kayıt stüdyolarından yayınladığı müziklerle biliniyor. 2011 yılında çıkarttığı  albümü ‘Play It Loud’ da dahil olmak üzere beş albüme ek olarak, Carola ayrıca bir dizi derleme projelerinden de sorumlu. 2006’da Londra kulübü için yaptığı ‘Fabric mix’ serisi şık, geleceğe dönük minimalizm konusunda müzik dünyasına ışık tuttu. Bunu 2009’da Time Warp için yaptığı derlemeler izledi.

Carola ayrıca iki yıl boyunca Cocoon ile Amnesia Ibiza’da ve 2012’den bu yana kendi Music On projesiyle çok başarılı rezidanslar gerçekleştirdi. Music On, Carola’nın clubbing ve müzik geliştirme vizyonunu hayata geçirmesinin ve zengin deneyim ve bilgi birikimini paylaşmasının bir yolu olarak 2011 yılında Miami’deki Shelbourne Hotel’de başlatıldı.

Music ON Projesi

Music On, sanatçı ve dj Marco Carola tarafından yaratılmış bir markadır. Napoli, İtalya’da yapılan Music On, dünya çapında benzersiz etkinliklerle birlikte son teknoloji bir kulüp deneyimi yaşatmayı sağlıyor. 2011’de Marco Carola, müzikal alanını genişletme ve geleceği parlak, yetenekli ve ilham verici sanatçılar için bir yuva yaratma ihtiyacı hissetti. Tek gereksinim, Marco Carola’nın damgasını vurduğu her şeyin standardı olan kaliteli müzikti.

Music On, Marco’nun tekno vizyonunu arkadaşları ve adanmışları arasında paylaşma yolu olarak 2012’de İbiza’da ışığı gördü. Gündüzden geceye ve geceden gündüze giden partilerde bu başarıya ulaştı.

Daha fazla bilgi almak için sanatçının sosyal medya hesaplarını ve music on websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki Yazı

Yeni Sanatçı Tanıtımı: Görkem Dağ

Sonraki Yazı

Bozcaada Caz Festivali 6. Edisyonuyla Geri Dönüyor!