MAGAZINE

ELEKTRONİK MÜZİK SEVENLERİN İZLEMESİ GEREKEN 5 FİLM

Bazı filmleri henüz izlemeden önce soundtrack albümlerinden parçalar kulağınıza ilişir ve sizi filmin içine çekmeye başlar. Filmi izlerken yaşadığınız heyecan ve gerilim müzikle birleşince de, oturduğunuz yerde adeta bir partideymiş enerjisini hissedersiniz. Elektronik müzik dinlemeyi seven, film izlerken şaşırmaktan zevk alanlar için birkaç film önerimizi aşağıda listeledik.

Sound of Noise

Yönetmenler Ola Simonsson ve Johannes Stjärne Nilsson, 2001 yılında çektikleri music for one apartment and six drummers adlı kısa filmin gördüğü yoğun ilgiden sonra dayanamışlar ve 10 yıl sonra uzun metrajlısını, neredeyse aynı davulcularla çekmeye karar vermişler. Hayal edemediğimiz kadar eğlenceli, müzik dolu ve mutlu sonlu 🙂 Fragmanı izlemek için buraya tıklamanız yeterli.

Berlin Calling

Alman DJ Paul Kalbrenner’in hayatını trajikomik bir şekilde gösteren ve gerçekten Berlin’in 2000’li yıllarını harika bir şekilde anlatan bir film. Barlin Calling filmini izledikten sonra filmde çalan müziklerin bir çoğu Spotify listenizde henüz ekli değilse eklenmiş olacaktır.

Eden

Fransız elektronik müziğinin erken dönem hikayesini izlemeye hazır olun. 90’lı yıllarda geçen film, Paul’un rave partileri ve house müziğini keşfedişi ve kendi DJ projesini hayata geçirmesiyle müzik dünyasına adım atmasını konu alıyor. Daft Punk üyelerinin gençliğine de yer veren film, seks uyuşturucu ve gece boyunce süren müzik sunuyor.

Victoria

Vizyona girdiği 2015 senesinde, Berlin Film Festivali’nden En İyi Görüntü Yönetmeni dahil 3 ödülü kucaklayarak dönen Victoria, Berlin kulüp sahnelerinden banka soygununa kadar uzayan tek gecelik bir maceranın hikayesi. Yönetmen Sebastian Schipper, farkını tek plan çekim tekniğiyle yaratıyor.

Climax

Gaspar Noé‘nin yeni filmi Climax, bu yılki Cannes Film Festivali’nde gösterildi. Noe, “Yaşam bir kolektif imkansızlık” ve “Varoluş artık bir yanılsama” şeklindeki iddialarını oluşturduğu dans topluluğunda göstermeye çalışıyor ve bunu muazzam bir şekilde yapıyor. Film gerçekten yıkıcı, çarpıcı, olağan üstü,… Müzikleri deseniz zaten partilerde DJ’ler çalmaya çoktan başladı bile.

Peki sizin önerileriniz neler?
Önceki Yazı

PARTYMAG PRESENTS: JPATTERSSON

Sonraki Yazı

YILBAŞI ETKİNLİKLERİ 2019