MAGAZINE

EPIQUR IOS UYGULAMASI APPLE APP STORE’DA!

EPIQUR IOS UYGULAMASI APP STORE’DA!

Canlı müzik performanslarından, eğitici panellere bütün sahnelerden canlı yayınları izleyebileceğiniz, yeni sanatçılar keşfedebileceğiniz ve sosyalleşebileceğiniz bir platform. Dijital konser ve dijital etkinlik deneyimini yeniden tanımlayarak geliştirdikleri yüksek kalite canlı yayın teknolojisini ise ‘’Dijital Sahne’’ olarak sundular.

Apple AppStore’da yayınlanmaya henüz başlayan uygulaması canlı etkinliklerin dijitale taşınması konusunda yepyeni bir deneyim sunuyor.  Öncelikle müzisyenlere ve sahne sanatçılarına odaklanarak etkinliklerin ve konserlerin dijitalleşmesini hedefliyor.

  • Canlı etkinlikleri dijital dünyaya taşıyan bir web ve mobil uygulama!

İçerik üreticiler etkinliklerini platformda yaratarak canlı yayınlayabiliyorlar, bu sayede etkinlik odaklı bir kullanıcı deneyimi sunuluyor. Etkinliklere erişimi ücretli yaparak dijital erişim bileti satmak, ya da tamamen bedava tutarak kullanıcılardan destek payı almak mümkün. İçerik üreticileri aynı zamanda kanallarına ücretli abonelikler alabilir ve abonelerine özel içerik sunabilirler. Ayrıca canlı yayın sırasında anket düzenlemek ve diğer kullanıcılarla sohbet etmek gibi interaktif özellikler de mevcut.

  • EPIQUR içerik üreticilerini desteklemek için dünyanın en kolay kullanımlı ve uygun fiyatlı yüksek kalite canlı yayın çözümünü sunuyor!

EPIQUR canlı yayın motoru akıllı telefonlardan çekilen video ile EPIQUR Gear’dan gelen yüksek kaliteli sesi birleştirerek herhangi bir senkron hatası olmadan canlı yayınlıyor. Önceki canlı performans kayıtlarını ve yeni canlı etkinlikleri EPIQUR.TV web sitesini ziyaret ederek takip edebilirsiniz.

  • Canlı yayın ve etkinliklerin yüksek kalitede dijital dünyaya taşınmasını herk mümkün kılıyor! İçerik üreticileri ve izleyiciler canlı dijital etkinlikler ile yepyeni bir formatta etkileşime geçiyor.

EPIQUR ’un teknik çözümleri, etkinlik odaklı kullanıcı deneyimi ve desteği ile etkinliklerin dijitalleşmesi için uygun bir platform sağlıyor. Uygulama hem içerik üreticiler, hem de tüketicileri için ücretsiz. Ancak yayınların ücretli olup olmamasına içerik üreticileri kendileri karar veriyor. EPIQUR Gear, beta aşamasından sonra premium kullanıcılara sunulacak.Düşük maliyet, kolay kullanım ve yüksek kalite canlı yayın çözümü sunacak. Uygulama ayrıca içerik üreticilerine yardım etmek amacıyla YouTube ya da Facebook Live gibi platformlarda aynı anda canlı yayın başlatabilme özeliği sunuyor.

EPIQUR platform web sitesi (epiqur.tv) 6 aydır aktif durumda ve beta aşaması süresince sadece anlaşmalı müzisyen ve mekanlarla iş birliği halindeler. Sziget Festival, Minimüzikhol, Nardis Jazz Club, Audioban, Lucca resident DJ’leri, Any resident DJ’leri, Kolektif House, Analog Kültür, Basemode Records gibi tanınmış oluşumlar ve sanatçılar uygulamanın ilk kullanıcılarından bazıları.

Şu ana kadar Türkiye, Hollanda, Lüksemburg, Almanya ve Amerika’da çalıştıkları 100’den fazla müzisyenle yapılan yayınlar sonucunda 100.000’den fazla tekil kullanıcıya erişim sağladılar. Beta aşamasından sonra tamamen kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler ile yayınlarına devam edecekler. Bu aşamaya geçilmesi ve Android uygulamasının piyasaya sürülmesi ise 2019 Sonbahar aylarında olacak.

 2018 Temmuz ayında İstanbul’da kuruldu ve Avrupa’nın en bilinen hızlandırma programlarından biri olan Startupbootcamp’in Commerce 2019 programına katıldıktan sonra operasyonlarının bir kısmını Amsterdam’a taşıdı.

 

Epiqur App’i indirmek için QR kodu kullanabilirsiniz.

 

Önceki Yazı

DIE RUHE

Kız kıza çıkılan gecelerde
Sonraki Yazı

18 - 21 Temmuz'un En Popüler Etkinlikleri