EVENTS

EVDE YILBAŞI PARTİSİ İÇİN 5 ÖNERİ

EVDE YILBAŞI PARTİSİ İÇİN 5 ÖNERİ 

’Yılbaşı evde kutlanır’ kulübü eş başkanı olarak, 2019’u sevdikleriyle evinde karşılamak isteyen hevesli ev sahiplerine parti rehberi hazırladım.

Önden uyarayım: Eviniz birazcık, çok azıcık mahvolacak.  Ama bir süpürge ve bir viledayla hallolmayacak şey yoktur. Tabi cam vazoları partiden önce kaldırırsanız. Ve halıları da.

İşte unutulmayacak bir yeni yıl gecesi için 5 altın öneri:

1- Müzik

Müzik en önemlisi! Ekibinizi tanıyıp; neyi ne zaman dinlemek isteyecekelerini tahmin ederek önceden hazırlayacağınız bir playlist geceyi kurtaracaktır. Gecenin ilerleyen saatlerinde istek parça almaya başlayabilirsiniz. Kendinizi büyük bir dertten kurtararak müzik işini DJ arkadaşınıza da devredebilirsiniz. (%100 çalışıyor.)

 

2- İkramlar

İyi bir ev sahibi olmanın tadı ikram hazırlarken çıkıyor. Her ev sahibi, partisi konuşulsun ister. İşte konuklarınıza “Geçen yılbaşı yaptığın sıcak şarap muhteşemdi!” dedirtecek bir tarif:

Jamie Oliver’ın Sıcak Şarap Tarifi: 

Buna ek olarak kolay hazırlanan aperatifler ve şık bir sunum; misafirlere her zaman özel hissettirir. Sunum tabakları için Mudo’ya bakabilirsiniz. 

Yiyecek ikramına gelirsek; menüde ana yemek yoksa; peynir ve şarküteri tabağı, birkaç soğuk meze, bol meyve ve kuruyemiş ile konuyu kapatabilirsiniz.

Yılbaşı klasiği iç pilavlı hindi düşünenlere Mangerie’yi öneririz. Sipariş üzerine teslimle çalışıyorlar.

 

3- Ekip

Partiyi parti yapan en önemli faktörlerden biri de, konukların uyumudur. Parti ekibini davet ederken, birbiriyle küs olmayan; veya aynı dili konuştuğunu bildiğiniz bir grup oluşturmak, güzel bir sinerji yaratacaktır. Ayrıca erken uyuyan, içince sapıtan ve sarhoş olup eski sevgililerini arayan arkadaşlarınızı da vestiyere bırakmanızı öneririz. 

4- Dekor

Yeni yılın pozitif enerjisi, evde kutlanan bir yeni yılın olmazsa olmazıdır. Çam ağacı, ışıklar, mumlar, maskeler, simler, boyna dolanan süsler… Klişe diyip geçmeyelim; 2019’a doğru 10’dan geriye sayarken tüm konuklarınızı bu süslerden takmaya çalışırken bulacaksınız. Hepsi ve daha fazlası en yakın süpermarkette mevcut. 

 

 

5- Eğlenin. 

Siz ve eviniz ne yansıtırsanız, misafirlerden de aynı enerjiyi alırsınız. Bu nedenle halıya dökülen şaraba, ya da ağzına kadar dolu çöpe çok da aldırış etmeyin. Nasılsa birkaç kadehten sonra sevgi ve eğlenceden başka hiçbir şeyin önemi kalmayacak. Bu sizin partiniz. Et voila! 🙂

Önceki Yazı

YILBAŞI ETKİNLİKLERİ 2019

Sonraki Yazı

Sam Paganini İstanbul'da!