MIX Festival

November 16, 2018 6:00 PM

Event Details

Çok sesli festival ‘MIX’ bu yıl da, Zorlu PSM’yi dans pistine çeviriyor...

MIX Festival, 16-17 Kasım’da gerçekleşeceği 3. senesinde farklı müzik türlerinin en sevilen isimlerini Zorlu PSM çatısında buluşturuyor. Zorlu PSM’nin iki gün boyunca aralıksız olarak dans pistine dönüşeceği festival, yine performansların yanı sıra gerçekleşecek yan etkinliklerle katılımcılara her yönüyle dopdolu bir festival sunuyor.

Paris’in hip-hop ve old-school disco kulüplerinden Le Baron’un dikkat çeken ikilisi Polo & Pan, yeteneği kendisini aşan Norveç'li müzisyen Aurora, Türkiye’de gerçekleşmiş birçok festivalde setleriyle katılımcıları dans pistinde soluksuz bırakan Mabbas, multi enstrümantalist kimliğini büyülü bir sesle dinleyicilere sunan Sophie Hunger, Glasgow çıkışlı eğlenceli post punk grubu Undo, techno’nun Fransa’daki dinamik temsilcileri Losless, R&B ve elektronik harmanı müziklerini Londra’dan dünyaya taşıyan Tender, elektronik müzik prodüktörü Emancipator’ın canlı performanslarıyla sahnede olduğu grubu Emancipator Ensemble, 70’lerin Türkçe şarkılarına getirdikleri sıra dışı yorumla eşsiz disco ritmler yaratan Hey! Douglas, ünü dünyaya yayılmış Türkiye’nin en başarılı psychedelic müzik gruplarından BaBa Zula, Türkçe funk ve psychedelic şarkıları dans pistine uyarlayan oluşum Turkish Edits, deep tech ve etnik elektronik müziğin birlikteliğini dansla sunan Monality, mix’leriyle ünü ülke sınırlarını aşan Barış K, iki gün boyunca doyumsuz bir müzik maratonu yaşatmaya hazırlanan MIX Festival’in ilk isimleri arasında...

Festival Programı Alfabetik sırayla:

Aurora – 17 Kasım Turkcell Sahnesi BaBa ZuLa - 17 Kasım 2018 Cumartesi - Studio Barış K - 17 Kasım 2018 Cumartesi - Studio Cava Grande – 16 Kasım 2018 – Cuma – Studio Emancipator Ensemble (Live) - 17 Kasım 2018 Cumartesi - Turkcell Sahnesi Her - 17 Kasım 2018 Cumartesi - Turkcell Sahnesi Hey! Douglas - 17 Kasım 2018 Cumartesi - Studio Kazy Lambist - 16 Kasım 2018 Cuma - Turkcell Sahnesi Losless - 16 Kasım 2018 Cuma - Studio Mabbas - 16 Kasım 2018 Cuma - Turkcell Sahnesi Monality - 17 Kasım 2018 Cumartesi - Studio Otzeki - 16 Kasım 2018 Cuma - Turkcell Sahnesi Polo & Pan - 16 Kasım 2018 Cuma - Turkcell Sahnesi Sophie Hunger - 16 Kasım 2018 Cuma - Studio Tender - 17 Kasım 2018 Cumartesi - Turkcell Sahnesi Turkish Edits - 17 Kasım 2018 Cumartesi - Studio Undo - 16 Kasım 2018 Cuma - Studio

Aurora

İsmiyle ve doğasıyla büyülü Aurora, Norveç’in bugüne kadar yetiştirdiği en yetenekli sanatçılardan biri. Yeteneği kendisini aşan müzisyen, 2016’da çıkış yaptığı “All My Demons Greeting Me As A Friend” ile henüz 21 yaşında online mecralarda 200 milyonun üzerinde dinlendi ve 500 binin üzerinde albüm sattı. Sınırları zorlamayı seven Aurora için bunlar henüz küçük adımlar.

Fransa’nın güneyinde büyülü bir şatoyu andıran stüdyosunda kaydettiği yeni şarkılarıyla Aurora, kişiselden politiğe, feminizmden çevreciliğe hem benliğini hem de toplumsal hafızayı yansıtabildiği bir sound yarattı. “Queendom” isimli yepyeni single’ıyla adından sıkça bahsettiren Aurora, kendine has doğasıyla çağdaş müzik sahnesinin en özel isimlerinden.

Ne dinleyelim?

· Forgotten Love

· Half The World Away

· Runaway

Elektro pop + neofolk + indie pop

Baba Zula

Türkiye’nin en başarılı psychedelic müzik gruplarından biri olmasının yanı sıra, uluslararası müzik sahnesinde de büyük bir hayran kitlesine sahip olan BaBa ZuLa, 1996 yılında Levent Akman, Murat Ertel ve Emre Onel tarafından kuruldu. Geleneksel Türk enstrümanlarını kullanarak psychedelic müzik altyapılarını Türk halk müziği ve elektronik müzik unsurları ile birleştiren grup, teatral sahne performansıyla da dikkatleri üzerine çekti. Aralarında Roskilde Festival, Printemps de Bourges ve Now Festival gibi önemli festivallerin de yer aldığı etkinliklerle yurt dışında da büyük beğeni toplayan BaBa ZuLa, doğu ve batı arasında özgün bir köprü vazifesi gören müziği ve doğaçlamaya yatkın teatral canlı performansları ile her konserini benzersiz bir deneyim haline getiriyor.

Ne dinleyelim?

· Bir Sana Bir De Bana

· Özgür Ruh

· Aşıkların Sözü Kalır

Saykedelik + Türk halk müziği + elektronik

Barış K

İstanbul gece hayatının tanınmış simalarından prodüktör/DJ Barış K, türler arasında seyahat edeen setlerinde Psychedelia ve lokal seslerden ilham alıyor. Sónar Barcelona sahnesine çıkan, İstanbul 70 derlemesi ile ünü ülke sınırlarını aşan Barış K, son olarak İnsanlar isimli doğaçlama projesi ile karşımıza çıktı. Barış K’nin kendi şirketi Aboov Plak’tan yayınlanan İnsanlar'ın ilk uzunçaları Kime Ne, doğaçlama çalınmış yaklaşık 24 dakikalık tek bir şarkıdan oluşuyor.

Ne dinleyelim?

· Derdiyoklar – Yaz Gazeteci (Barış K Edit)

· Urfalı Babi - Disko Kebap (Barış K Edit)

Disco + House + Psychedelia

Cava Grande

Featuring Serkan Emre Çiftçi (Gevende) & Berke Can Özcan (123)

Elektronik proje ikilisi “Portecho”dan tanıdığımız Tan Tunçağ, “Cava Grande” adlı yeni bir projeyle karşımıza çıkıyor. “Melankolik ambient elektronica” olarak tanımladığı alanda müzik üretimine devam eden Tan Tunçağ, yeni projesi “Cava Grande” ile dinleyenleri analog synthesizer sesleriyle ve karanlık ritmleriyle çizilmiş “ses manzaları”nda bir gezintiye çıkarıyor.

Tan Tunçağ : Sequencer, Synths Serkan Emre Çiftçi : Trompet, Synths Berke Can Özcan : Percussion, Drums Miray Kurtuluş: Visuals

Ne dinleyelim? Our Weakness Sentinel Playing Fields Indie elektroni

Emancipator Ensemble

Elektronik müzik dünyasının uyuyan devi Douglas Appling – bilinen adıyla Emancipator – 2006 yılında çıkardığı Soon It Will Be Cold Enough albümüyle elektronik müzik dünyasına kendini tanıtmayı başardı. Klasik keman eğitimi alan Appling’in elektronik müziğe organik yaklaşımı, ilhamını birden çok kültürden ve müzik janrasından alan yenilikçi bir orijinallikten geçiyor. Küresel bilinç kazanan bir müziğin sahibi Emancipator, canlı performanslarına çıktığı live grubu Emancipator Ensemble ile 2015 yılında yayınladıkları Live in Athens albümünü takiben çıkardığı ODESZA, Little People, Eliot Lipp gibi isimlerin beğenilerini toplamış Dusk to Dawn Remixes ve 2015 yılı Temmuz ayında çıkardığı albümü Seven Seas ile elektronik müzik sahnesindeki yükselişini bir adım öteye taşımaya devam ediyor.

Ne dinleyelim?

· Greenland

· Nevergreen

· Goodness

Elektronik + downbeat + trip-hop

Her

İsmiyle bile heyecan uyandıran, Fransız müzik sahnesinin beğenilen ikililerinden Her, şarkılarında feminenlik, aşk ve cinsellik temalarından faydalanıyor. Hem stüdyo kayıtlarında, hem de canlı performanslarında yakalamayı başardıkları bu canlılık ve yoğunluk sayesinde kısa sürede uluslarararsı bir hayran kitlesi edinmeyi başaran Fransız ikiliye sahnede birbirinden yetenekli üç sanatçı daha eşlik ediyor. Bireysel farklılıklarını güce dönüştüren ve müziklerini hayranı oldukları kadın sanatçılara atfeden Her, French indie pop sahnesinin sürekli gelişen taze yüzlerinden biri.

Ne dinleyelim?

· Five Minutes

· Wanne Be You

· Union

Fransız indie pop

Hey! Douglas

Kısa sürede büyük bir fenomene dönüşen, 70’lerin Türkçe şarkılarına yaptığı yaratıcı yorumlar ve görsel kimliğiyle büyük beğeni toplayan Hey! Douglas, Evren Besta'yla birlikte kurduğu Mode XL'le Türkiye'nin hip-hop sahnesine yeni bir soluk getiren veyasin'in solo projesi. Hey! Douglas, 70'li yılların psychedelic özelliğiyle ön plana çıkan meşhur şarkılarını disco ritmleriyle birleştirdiği mix'leriyle büyük beğeni topluyor.Estarabim ve Ankara Rüzgarı gibi klasikleri yeniden düzenleyerek eski şarkıları günümüze taşıyan Hey! Douglas, özellikle Yavuz Çetin'e saygı duruşu mahiyetindeki Yaşamak İstemem ve İstiklal Caddesi'nden manzaralar sunan İstiklal Re-Edit çalışmalarıyla konuşulan işlere imza atıyor.

Ne dinleyelim?

· Duruyor Dünya

· Future Days – Hey! Douglas Remix

Elektronik + Türkçe saykedelik

Kazy Lambist

Elektronik basların hafif geçişleri ve kaliteli bir popun naif davul sesleriyle birleşimi. Kazy Lambist’in Fransa’nın Montepellier bölgesinde dallanıp budaklandırdığı müziğinde Güney Fransa’nın güneşli dünyasının tüm elementlerine rastlamak mümkün. Narin bir melankoliyi içine gömdüğü güneşli disko sound’uyla Fransız elektroniğin en taze temsilcilerinden biri haline gelen Kazy Lambist, Inrocks dergisinin onu keşfetmesiyle başlayan serüveninden bu yana bir çok ülkede konser verdi ve adını duyurdu. İlk albümü “33.000 FT” Cing 7 ve Wagram Music etiketiyle 2018 yılında yayınlanırken albümün gözde şarkıları “Orion” ve “The Essential” radyoların göz bebeği haline geldi.

Ne dinleyelim?

· Doing Yoga

· Headson

· Love Song (feat. Glasses)

Fransız elektronik + pop

Losless (Live)

2012 yılında kurulan Losless, iki Fransız yapımcı, Benjamin Charriere ve Etienne Laurent’in birleşiminden oluşuyor. Deneysel house ile minimalistik bir tekno arasında duran Losless’ın performansı, sesin tekil formuyla bir çok farklı janrın birleşiminden meydana geliyor. 2016 yılında Emkan Records’a dahil olan Losless aynı yıl içinde “Signature”, “Rur’” ve “Largo” ile melodik minimal, saf ama deneysel bir canlı deneyimin kapılarını araladı. 2018 yılında Traum Schallplatten ile çıkardıkları yeni teklileri “Khoal” ile 5 yeni sofistike şarkıya imza atan Losless’ın şarkılarında senkoplu ritimlerin, ikilinin yarattığı minimalistik evrenle olan diyaloguna tanıklık ediyoruz.

Ne dinleyelim?

· Synecku – 2012 Mix

· Come Closer

· Topper Harley

Minimal elektronik + house

Mabbas

Türkiye’nin en deneyimli DJ’lerinden biri olan Mabbas DJ’lik kariyerine 1996 yılında başladı. Radio Cool, FG 93.7, Radyo Eksen, Radyo 92.3 ve Dinamo.fm’de hazırladığı radyo programlarıyla İstanbul müzik hayatında vazgeçilmez isimlerden birine dönüşen Mabbas, eklektik setleriyle Sónar Istanbul, Rock’n Coke, One Love Festival, Bughole ve Creamfields Istanbul gibi festivallerde dinleyenleri uzun saatler dans ettirmeyi başardı.

Elektronik

Monality

Allen Hulsey ve Erdem Tunalı tarafından kurulan elektronik müzik ikilisi Monality, deep tech ve etnik elektronik müziği kendilerine has bir şekilde bir araya getiriyor. İkilinin bu beklenmedik iş birliğinden ortaya, dans parçalarından oluşan özgün bir set çıkıyor. Monality’nin etkileyici sahne performanslarında canlı vokaller, elektro gitar, synth’ler ve geniş bir yelpazeye yayılan enstrümanlar (perdesiz guitar, bağlama, kanun ve yaylı gitar) yer alıyor.

Ne dinleyelim?

· Itsula

· Hits You

· Bad Time Stories

Etnik + elektronik

Polo & Pan

Paris’in kült kulübü Baron'un sahnesinde ilk boy gösterdikleri günden yaklaşık 5 yıl sonra, Alexandre Grynszpan ve Paul Armand-Delille yani Polo & Pan ilk albümlerini 2017 yılında yayınladı. "Caravelle" iki müzik severin dünyanın dört bir köşesine yaptığı seyahatleri; hedonistik dans müziğine, zamansız pop tınılarına ve güneşe olan özlemini anlatıyor. Polo & Pan'ın gemisinde, dinleyicileri gençliğe özgü bir tekillikte yazılan şarkı sözleri ve cesur perküsyonlara eşlik eden melodik Fransız dokunuşları bekliyor.

Ne dinleyelim?

· Canopée

· Plage isolée

· Nana

Dans + elektronik

Otzeki

Denge ve ikilik çerçevesinde şekillenen proje Otzeki, yin ve yang gibi birbirlerini tamamlayan kuzenler Mike Sharp ve Joel Roberts’dan oluşuyor. Elektronik müziğin progresif doğasını keşfe çıkan Otzeki için en önemlisi müziğe katı kurallar koymadan dışavurumcu bir karakter benimsemek. “Elektronik müzikte dışavurumcu olamamanın nedeni insanların müziği yazılımlarla oluşturup makineler yardımıyla ruhsuzlaştırması” cümlelerini kullanan Otzeki, ilk EP’leri “Falling Out” ile Radio 1, 6music ve Radio X gibi radyolarda sıkça çalınmaya başladı. Avrupa ve Kuzey Amerika’da yaptıkları turnelerle lokalden genele hayran kitlelerini büyüten Otzeki’nin son albümü “Binary Childhood” 2018 yılında yayınlandı.

Ne dinleyelim?

· Falling Out

· True Love – Single Edit

· Angry Fix – Pastel Remix

Alternatif elektronik

Sophie Hunger

2015 tarihli son albümü Supermoon ile birlikte Berlin müzik sahnesinde aktif bir oyuncu olan Sophie Hunger’ın müziği, çok sesli olmasının yanında Hunger’ın konuştuğu dillerden de esinlenen, özgün bir müzik. Söz yazarlığında sıkça İngilizce, Almanca, Fransızca ve ana dili olan İsviçre Almancası kullanımıyla kendi diskografisinde de çeşitliliği yakalayan Hunger, Oscar adaylığı olan Fransız yapımı “My Life as a Zucchini” filmi için yeniden yorumladığı “Le vent nous portera” ile dikkatleri üzerine çekti. Avrupa müzik sahnesinin adından sıkça bahsettiren yıldızlarından biri olan Hunger, gerçek ismiyle Emilie Welti, “Sophie Hunger” projesini, “Solo kaydedilmiş, sanatçılar ve ustalar tarafından uzun zamandır sevilen bir sanatçının zihninin alacakaranlığında gerçekleşen bir yolculuk. Ve bu sanatçı, Anglosakson dünyaya bayrağını dikmek üzere” sözleriyle anlatıyor.

Ne dinleyelim?

· Le vent nous portera

· Walzer Für Niemand

· LikeLikeLike

Jazz + fusion + funk

Tender

Londralı elektronik müzik ikilisi James Cullen ve Dan Cobb tarafından kurulan Tender, 2015 yılında mütevazı bir yatak odası projesi olarak başladı. Projenin meyvelerini ise kısa sürede kendi yayınladıkları birkaç şarkıyla veren ikili SoundCloud üzerinden viral olan parçalara imza atmaya devam etti. R&B-elektronik harmanı müzikleriyle hızla büyüyen bir hayran kitlesine ulaşan Tender 2015 yılında ilk EP’leri ‘Armour’u yayınladı. Takip eden iki yıl boyunca iki EP’ye daha imza atan ikili Brooklyn ve Partisan Records markalarıyla çalışmaya başlayarak müzik kariyerinde ikinci bir döneme girmiş oldu. Partisan etiketiyle yayınlanan ilk albümleri “Modern Addiction”, hipnotik singleları “Erode” ve “Nadir” ile 2017 yılında elektronik sahnesine damgasını vurdu.

Ne dinleyelim?

· Nadir

· Outside

Elektronik + R&B

Turkish Edits

60’lar, 70’ler ve 80’lerdeki Türkçe funk, soul, caz, rock ve psychedelic şarkıları yeniden düzeneleyenTurkish Edits oluşumu, elektronik müzik sahnesinin farklı isimlerinin bir araya gelmesiyle oluştu. Aksak olarak bilinen Mehmet Koryürek ve Discolog olarak bilinen Cihan Aksoy’un da parçası olduğu bu oluşum, 80’lerin hip-hop ve house sahnesinden yoğun şekilde etkilendi. Yangın Külü, Alla Beni Pulla Beni ve Koca Dünya gibi Türk pop klasiklerini de içine alan Turkish Edits repertuvarını duyup dans etmemek mümkün değil.

Türk pop + elektronik

Undo

Barcelona’nın efsanevi mekanı Razzmattazz’ın yerlisi, “The Loft and Lolita”nın kreatif direktörü Undo, DJ setlerinde elektronik müzik kültürünün noktalarını birleştiriyor. Kökten uca, elektroniği deneysel olarak ele alan Undo, Sónar Barcelona’daki muhteşem performansıyla uluslararası üne kavuştu. Undo’nun müziğe karşı yaklaşımı, keskin bir melodiyle etrafında gerçekleşen onlarca imkan ve bu imkanlarla oluşturduğu her seferinde izleyicisini şaşırtan hipnotik DJ setleri. Avrupai elektronikten uzak, ilhamını Chicago, Detroit, modern Berlin tınıları ve 1980-90 Valencia kulüplerinden alan Undo için zamansız bir DJ olmak kaçınılmaz.

Ne dinleyelim?

· Disconnect – Zombies in Miami Remix

· Acid Prophet

· Submarino

Elektronik

  • 18 yaş altı katılımcılar, festivale anne ve/veya baba refakatinde katılabilir.
  • 8 yaş altı katılımcılar ise festival alanına alınmayacaktır.

Recommended for you

Emin Findikoğlu +12

Emin Findikoğlu +12

15 December Sunday ,Bova - İstanbul40
ERDEM SÖKMEN QUARTET

ERDEM SÖKMEN QUARTET

03 December Tuesday ,Nardis Jazz Club - İstanbul50
MU | Paçavra Boyz

MU | Paçavra Boyz

22 March Friday ,MU Istanbul - İstanbul70
GÖKSU SANDIKÇI QUINTET

GÖKSU SANDIKÇI QUINTET

20 July Saturday ,Nardis Jazz Club - İstanbul60
29. Akbank Caz Festivali - B'r Şeyler Eks'k

29. Akbank Caz Festivali - B'r Şeyler Eks'k

18 October Friday ,Bova - İstanbul40
Big Burn Nights w/ Patrice Bäumel

Big Burn Nights w/ Patrice Bäumel

17 May Friday ,RX - İstanbul70 veya 2 coin
Macellann - Uğur Soykurt - Oğuz Demiröz

Macellann - Uğur Soykurt - Oğuz Demiröz

03 September Tuesday ,Klein.Garten - İstanbul50 veya 1 coin

Partymag App

The best parties happen here!

PartyMag offers all party and gig options in one place. It provides a list of the best events for you among hundreds of venues, and guide you there with just a click.

WE ARE YOUR PARTY GUIDE