TASTING

Evindeki Malzemelerle En İyisi! Make Me A Cocktail

Evindeki malzemeler ile yapabileceğinin en iyisi için işte sana fazlasıyla işe yarayacak bir website önerisi; Make Me A Cocktail

Evlerimizde geçirdiğimiz bu bunaltıcı süreçte hepimiz farklı farklı şeyler denedik. Kimimiz sanatçı tarafını ortaya çıkardı, kimimiz mutfakta harikalar yarattı, kimimiz vücudunu koruyabilmek adına evini spor salonuna dönüştürdü. Karantina her ne kadar ağrılı geçen bir süreç olsa da hadi iyi yönünden bakalım yada bir yön arayalım, kişisel zevklerimizi ve hayatın akışından fırsat bulamadığımız çoğu hobimizi ön plana çıkarttı.

Özellikle mutfakta daha fazla vakit geçirdiğimiz bu süreçte yiyeceğin yanı sıra içecek konusunda da daha bir ustalaştık. Site site, blog blog kokteyl tarifleri araştırıp kokteyl malzemesi için market market dolaştık. Artık evinde olan malzemelerinle sana hangi kokteyli yapabileceğini söyleyen bir web sitesi biliyorsun!

Makemeacocktail sitesinin MyBar özelliği ile elindeki malzemelerle yapabileceğin 3.500 farklı çeşit kokteyl tarifi mevcut. Çevrimiçi bir site olmasıyla beraber senin için anlık bir tarif hazırlayan bir topluluk var. MyBar’da kaydını oluşturup bu topluluğun bir parçası olabiliyorsun ve kendi kokteyllerini oluşturup site içerisinde onur rozeti kazanabiliyorsun. Kokteyl konusunda uzmanlaşmak ve arkadaşlarını da bu sanat hakkında bilgilendirmek için diğer topluluk üyelerinden bilgi alabilirsin.

Bu sitenin seni büyük bir yükten kurtaracağına eminim. Klasikleşen tariflerden sıkıldığımız hayatımızda yeni tatlar ve yeni zevklerin peşine düştüğümüz bu dönemde böyle bir oluşumun farkında olmak bile beni çok mutlu etmişti. Normal yaşantında da arkadaşlarınla evde vakit geçirmeyi seven biriysen bu bilgi seni before party’lerin olmazsa olmazı yapacaktır.

Site hakkında bu kadar bilgi vermişken favori kokteyllerini söylememek olmaz, senin için kullanıcılar tarafından hazırlanmış Karantina kokteylinin tarifini vereceğim.

Quarantini

Malzemeler:

30ml Cointreau

30ml Kızılcık Suyu

45ml Gin (tercihen Beefeather)

15ml Elma Suyu

Top Up: Şampanya

Tarif:

Cointreau, Gin, Kızılcık suyu ve Elma suyunu buz dolu bir shaker’a ekleyin.10-15 saniye veya shaker’ın dış kısmı buzlanana kadar iyice çalkalayın. Karışımı ideal olarak soğutulmuş bir kokteyl bardağına döküp kalan kısmını şampanya ile tamamlayın. Bir dilim elma ile süsleyin ve Quarantine kokteyliniz servise hazır.

Makemeacocktail sitesini kullanmaya başladıktan sonra barda nasıl bu kadar uzmanlaştığınızı soracaklar olacaktır, onlara ufak sırrınızdan bahsetmeyi unutmayın J Bu zor günlerin ardından yeniden hayatın tadını doyasıya alacağımız günlere kadar, umutla kalın, sevgiyle kalın. Hoşça kalın!

Doğa Görüntülerine Eşlik Edecek Şarkılar Listesi
Önceki Yazı

Doğa Görüntülerine Eşlik Edecek Şarkılar Listesi

Sonraki Yazı

Evde Biriken Enerjinizi Atmanız İçin: Haftanın Dijital Etkinlikleri