EVENTSMAGAZINE

SIRBİSTAN’IN EN BÜYÜK MÜZİK ETKİNLİĞİNE GERİ SAYIM BAŞLADI: EXIT FESTIVAL

SIRBİSTAN’IN EN BÜYÜK MÜZİK ETKİNLİĞİNE GERİ SAYIM BAŞLADI: EXIT FESTIVAL


Artık Türkiye’den de büyük bir kitlenin takip ettiği Exit Festival bu yaz da kapılarını, hem 20. Yaşını kutlamak, hem de müzik severlere unutulmaz bir deneyim yaşatmak için açıyor.

2000 yılında serüvenine başlayan festival,  düzenlendiği her yıl daha fazla dikkat çekerek dünya çapında bir üne kavuşmuş ve bu süreçte pek çok zümre tarafından ödüllere layık görülmüş bir organizasyon olmayı başarmıştır. Büyük gücün büyük sorumluluk getirdiğini bilen Exit Festival ekibi, kazandıklarının bir kısmını toplum yararına kullanmak adına Exit Vakfını kurarak, ülkenin gençlerine burs ve benzeri yardımlarda bulunarak sosyal sorumluluk alanında da kendilerini kanıtlamışlardır.

Eğlence ve sosyal sorumluluğu en iyi şekilde harmanlamayı başaran festival bu yıl da üzerine düşeni yapmaya hazır gözüküyor. İyi müziğin başlıca duraklarından olan Exit; 20. yılında, Sırbistan’ın doğa harikası Petrovaradin Ormanı’nda, 4 – 7 Temmuz tarihleri arasında, tam 10 farklı sahne ile her müzik türünün en iyi isimlerini bizlerle buluşturacak. Bir festival olmanın ötesine geçerek, insanları daha bilinçli hale getirmeyi misyon haline getirmiş bu etkinlikte, henüz daha açıklanmamış isimler olsa da sizler için hangi sahnede kimleri dinleyebileceğinizi sıraladık.

MAIN STAGE

Ana sahnede ilk göze çarpan isim, yıllara meydan okuyan gruplardan The Cure. Festivalin açılış günü 4 Temmuz’da sahne alacak kült grup, aklımızdan silinmeyen parçalarını bu kez Petrovaradin Ormanı’nın eşsiz atmosferinde sevenleri için çalacak. Efsane gruba aynı gün dünyaca ünlü ve dinlemek için sabırsızlandığımız Lost Frequencies, 65DAYSOFSTATIC ve Two Pauz gibi güçlü isimler eşlik edecek.

Festivalin 2. günü de her tarzdan çok sağlam isimler ana sahneyi sallayacak. Elektronik müziğin yaramaz ikilisi Chain Smokers, metal müzik tutkunlarının vazgeçmediği Philip H. Anselmo & Illegals, Kendilerine has tarzlarıyla insanları dans ettiren ve çok kısa sürede kendilerinden dünya çapında söz ettirmeyi başaran ikili Sofi Tukker 5 Temmuz’da ana sahnenin sorumluluğunu üstlenecek. Birbirinden farklı tarzları ile bizleri eğlendirmekten geri kalmayacak bu isimlerin yanında Exit Tribe ekibinden Brockie & Det ve Kabaka Pyramid kendi müzik şölenleri ile yer alacaklar.


Festivalin 3. gününde de hız kesmeden devam ediyoruz. EDM, Trap, French House, Moombahton, dubstep gibi tarzları gerçek bir ustalıkla birleştiren ve elektronik müzik sektöründe kısa sürede yerini sağlamlaştırmış DJ Snake, Hard Rock’tan Blues Rock’a klasikleşmiş müzik türlerini genç enerjileri ile hayranlarına sunan, Kiszka kardeşlerin kurduğu Greta Van Fleet, 2015 yılında başladığı müzik kariyerinde bir anda kendini indie müzik sahnesinin zirvesinde bulan Tom Walker ve 1986’da Sırbistan’la başlayıp günümüze kadar kendilerini pek çok ülkeye duyurmayı başarmış, elektronik rock akımının güçlü temsilcilerinden Van Gogh festivalin 3. gününde ana sahneyi sallayacaklar.


Festivalin son düzlüğüne girdiğimizde son güne yakışır bir Lineup bizleri bekliyor olacak. 20 yıllık kariyerinde pek çok hit çıkartan; ASAP Rocky, Kanye West, Flatbush Zombies gibi isimlerin yanında da görmeye alışık olduğumuz Skepta, Panda şarkısı ile piyasaya bomba gibi düşüp o günden beri başarısını sürdüren Desiigner, Bütün büyük EDM festivallerinin demirbaşları Dimitri Vegas & Like Mike ve alternatif Hip-Hop, trap ve füzyon caz tarzlarını yeni bir solukla bizlere sunan IAMDDB Exit Festival’ın Z raporunu alacaklar.

MTS DANCE ARENA

Ana sahneden sonra en çok ses getirecek sahnenin burası olacağına herkes emin. Elektronik müziğe doymak isteyenlerin mutlaka takip etmesi gereken bu sahnede sektörün en büyük isimleri, bizleri dans ettirmek için deck başında olacak. İlgisi olan herkesin tanıdığı bu isimlerin hangi gün sahne aldığını yazının devamında görebilirsiniz.4 Temmuz 1. Gün:

Carl Cox
Charlotte De Witte
Maceo Plex
Monika Kruse
Ilija Djokovic

5 Temmuz 2. Gün:

Boris Brejcha
Paul Kalkbrenner
Peggy You
Johannes Brecht Live
Runny

6 Temmuz 3.Gün

Solomun
Tale of Us
Adriatique
Satori
Coeus
Lawrence Klein B2B Forvina

7 Temmuz 4.Gün

Amelie Lens
Jeff Mills
Dax J
Milos Vujovix B2B Ranchatek
Miladen Tomic B2B Sinisa Tamamovic

ADDIKO FUSION STAGE

Farklı tarzların harmanlandığı bu alternatif sahnede yine alanlarının en başarılı isimleri bizi eğlendirmek için hazır.

4 Temmuz 1.Gün:


Bad Copy
Sasjsi MC
The Selecter
Raiven
Samostalni Referenti

5 Temmuz 2.Gün:

Atheist Rap
The K’s
Elvis Jackson
Mongooz and The Magnet

6 Temmuz 3.Gün:

Eyesburn
Crnila Remix
Kal
Sixth June

7 Temmuz 4.Gün:

Tarja
Svemirko
Zvonko Bogdan
Abop

EXPLOSIVE STAGE

Adından da anlaşıldığı üzere bu sahne festival boyunca yangın yeri olacak. Sert müzik severlerin müdavimi olduğu, rock ve metal müziğin pek çok başarılı ismi bu sahnede performans sergileyecekler.

4 Temmuz 1.Gün:


Peter and The Test Tube Babies
Atomski Rat
Booze & Glory
Das Ich
Grade 2
Scandal
Vitamin X

5 Temmuz 2.Gün:

Whitechapel
Arcturus
Asphalt Chant
Girmegod
Martyrium
October Tide
Satori Junk
Sur Austru

6 Temmuz 3. Gün:

Spermbirds
Bronze
Ponor
Roir
Siberian Meat Grinder
Smut
Total Chaos

7 Temmuz 4. Gün:

Soilwork
Enforcer
Entombed A.D
Frozen Moonlight
Kaoz
Lower Parts Of Human Sludge
Pale Origins
Senshi
Thundersteel
Festivalde deneyimleyebileceğiniz 6 farklı sahne daha mevcut. Lineup’lari halen güncellenmekte olan bu sahnelerde alternatif pek çok ismi dinleyerek müzik arşivinize yeni isimler ekleme fırsatını bulabilirsiniz.

Eğlencenin asla hız kesmediği Exit Festival’a bu yıl sen de katıl ve Exit Tribe’ın bir parçası ol!

Ayrıca tüm Partymag üyeleri için de özel indirim sunulmaktadır. İndirimli biletler ve festival hakkında detaylar için exitfestival@partymag.org adresine mail atmanız yeterlidir.

Önceki Yazı

Hafta Sonu Etkinlikleri 22-26 Mayıs

Sonraki Yazı

PLAJ SILVER: SAHİLDEKİ EVİNİZ