VENUE

HAFTA SONU ETKİNLİKLERİ 22-25 MART

HAFTA SONU ETKİNLİKLERİ 22-25 MART

Şampiyonlar Ligi gibi etkinlik listesine geçmeden önce belirtmemiz gereken çok önemli bir detay var: Partymag Premium üyeleri artık her etkinliğe +1 arkadaşını daha kendiyle beraber guestlist’e ekletebiliyor!

1- Black Coffee @Module

Elektronik müzik sahnesinde astronomik hızda yükselişi ve artık ‘Afropolitan House’ olarak andığımız genre’nın yaratıcısı Nkosinathi Innocent Maphumulo, nam-ı diğer Black Coffee… Sonar Istanbul 2018 ile Türkiye’de de iyice tanınır hale gelen sanatçıyı, 22 Mart Cuma gecesi #limitsoff ile Module’de yeniden dinleme fırsatı bulacağız. Gecenin ev sahipleri ise Ali Kuru, Seko ve Cem G.

Afropolitan House derken ciddiyiz. Anavatanı Güney Afrika’nın soul tınıları ve geleneksel kabile ezgilerini elektronik müzikle harmanlayarak ütopik bir sound yaratmayı başaran sanatçı, belki de tam da bu yüzden özellikle Türkiye’de çok seviliyor: Etnik ne varsa ülkece bayılıyoruz.. Sanatçının çalarken yaydığı enerji, parça seçimi ve kökleri, sanki dinleyicilerine baskın bir mesaj veriyor: birlikte olmanın ve sevginin yükselten etkisi… (Cercle setinin başlangıcını “We are one” şarkı sözleriyle yaptığını hatırladık bir yandan.)

1990’da geçirdiği bir araba kazasından sonra sol elindeki sinirleri kaybeden Black Coffee, tek elle tüm set-up’a yetişiyor.

Yukarıda belirttiğimiz üzere, şampiyonlar ligi gibi bir hafta sonunda, ‘kaçırırsanız biraz üzülebileceğiniz bir etkinlik’ kategorisinde yarışıyor Black Coffee.

Bu etkinlik, sade vatandaşa 180 TL, Partymag Premium üyelerine 8 kredi. 

2- Isolate w/Dixon @Module

Innervisions plak şirketinin kurucusu, DJ ve prodüktör Steffen Berkhann, nam-ı diğer Dixon. Türkiye’de en son Big Burn Istanbul 2018’de Ali Kuru’dan bir ‘track atarak’ sabahın 7.30’unda Suma Beach’in Sihirli Orman’ına halay çektiren Dixon… Kendisini 23 Mart Cumartesi gecesi Module’de dinleme şansına bir kez daha nail olacağız. Genellikle art-deco tişörtler ve hakim yaka gömlekleriyle deck’lerin başında görmeye alıştığımız Dixon’ın, karısı Ana Ofak ile kulüp kültürüne atıfta bulunan”Together We Dance Alone” adlı bir giyim markası kurduğunu eminiz ki bilmiyordunuz. Dillere pelesenk olup dövmelere dönüşen o laf işte buradan geliyor. Uzun lafın kısası, Dixon’ı kaçırmayınız.

Aşağıdaki seti, Grand Theft Auto oyunundan. Şaka yapmıyoruz, GTA 5’te Dixon çalıyor. (Çok da iyi diyemeyeceğiz ama. Daha iyi setlerini de dinlemiştik… Bulunsun diye buraya bırakıyoruz.)

3- Etapp Kyle @Studio

Dikkat! Yüksek BPM içerir. 

23 Mart gecesi her genre’dan bir sanatçı şehirde fırtınalar estiriyor olacak, industrial techno da durur mu hiç, Etapp Kyle ile oyuna dahil oluyor. Mercedes Benz Fashion Week Istanbul ile trafiği hayli yüksek olan Zorlu PSM Studio, 23 Mart Cumartesi Jeton Records katkılarıyla Berghain’in resident DJ’lerinden Etapp Kyle’ı ağırlıyor. Gecenin ev sahipleri ile bermuda şeytan üçgeni oluşuyor, Zorlu Studio’nun yakınlarına bile gitseniz bu line-up sizi içine çeker, haritadan silinebilirsiniz. Hazırsanız açıklıyoruz: Tangun ve Ferhat Albayrak.

Bu etkinlik, sade vatandaşa 60 TL, Partymag Premium üyelerine ise 2 kredi. 

4-Rodriguez Jr @Klein

Melodik tekno ve house müzik arasında oluşturduğu organik müzikal çizgisi ile Rodriguez Jr (Live), 23 Mart Cumartesi gecesi Büber, Jamie S ve Ilgaz Çelik ile beraber İstanbul Klein kabininde olacak.

Olivier Mateu, ya da sahne ismiyle Rodriguez Jr da, Richie Hawtin ve Peggy Gou gibi modayla yakın bir ilişki sürdüren sanatçılardan. Gucci ve Hugo Boss gibi markaların defile ve kampanya video’larının müzik prodüksiyonunu üstlenmesiyle de tanıyoruz kendisini.

Yetmezmiş gibi, 23 Mart Cumartesi gecesi Klein’da LIVE çalacak.

5- Oceanvs Orientalis @RX Istanbul

Oceanvs Orientalis B2B Evrim de Evrim

Milli gururumuz derken abartmış sayılmayız. GQ Men of the Year 2019’da ‘Yılın DJ’i ödülünü eve götüren, acelesi olmayan insanlara, acele etmeyen şarkılar çalan Şafak Özkütle, 23 Mart Cumartesi gecesi Evrim de Evrim ile RX Istanbul’da b2b bir set için kabine geçiyor.Geceyi ısıtacak isimler ise Ögem Yılmaz ve Misipipi.

Bu etkinlik, sade vatandaşa 70 TL, Partymag Premium üyelerine 1 kredi. 

Oceanvs Orientalis Nasıl Okunur?

o V aslında bir U. Sanki bir çeşit specimen’miş gibi geliyor kulağa şimdi Şafak’ın sahne ismi, doğrudur. Teşekkür etmek isterseniz, Instagram’dan Partymag’i buradan takip ederek yapabilirsiniz.

Önceki Yazı

Minimüzikhol'den Etkileyici Hareket

Sonraki Yazı

Sevgiliyle İzmir'de Gezilecek En İyi 5 Mekan