EVENTS

HAFTA SONU ETKİNLİKLERİ 8-10 ŞUBAT 2019

HAFTA SONUNDAKİ EN İYİ ETKİNLİKLERİNİ SİZİN İÇİN SEÇTİK.

Bitmek bilmeyen Ocak ayından şikayet ederken, bir anda Şubat ayının ikinci haftasonuna girmek üzere bulduk kendimizi. Haftanın yorgunluğunu geride bırakacağınız, şehrin en iyi hafta sonu etkinliklerini sizin için derledik:

1- BOB MOSES @ ZORLU PSM

Kanadalı duo, 2018’de yayınladıkları yeni albümleri ‘Battle Lines’ ile Istanbul’a geri dönüyor. Indigo’daki ilk performansları daha dün gibi aklımızda… O sıralar ‘All I Want’ ve ‘Far From The Tree’ gibi, yeni albümlerine nazaran daha elektronik bazlı parçalarıyla tanınıyorlardı. Bob Moses’ın, kulüp müziğinden Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ni doldurmaya kadar uzanan başarılarına 9 Şubat Cumartesi gecesi bir yenisi eklenecek. Warm up ve after’da ise Harun Elibolca, Yang ve Alican’ı kaçırmayınız!

2- PABLO FIERRO @ FIRIN atthe CEMETERY

Fırın, 2018-2019 kış sezonuna o kadar hızlı giriş yaptı ki, tutabilene aşk olsun. Resident dj’ler, doğru sanatçı booking’leri ve imza kokteylleri sayesinde tarzını oturtmakta zorlanmayan Fırın’ın kitlesi de her zaman keyifli. 8 Şubat gecesi kabine Pablo Fierro geçiyor. Doğduğu Kanarya adalarından esinlendiği tropik etkili tınıları, house ve tekno elementleri ile buluşturan Pablo Fierro, kendine has müziğini, kurduğu Vida Records ile daha geniş kitlelere duyurdu. Dahası için aşağıdaki video’ya alalım.

Bu etkinlik, sade vatandaşa 50 TL, Partymag Premium üyelerine 1 kredi. 

3- FUNCTION @ MODULE

Tüm kahramanlar pelerin takmaz. 25 yıllık kariyeriyle Dave Sumner da onlardan biri ve underground techno denince akla gelen ilk isimlerden.

Saatlerce sırada beklenip de girilemeyen, kapıdaki fedaisi Sven’den, içeride fotoğraf çekme yasağının doğurduğu şehir efsanelerine kadar her şeyiyle bir fenomen olan Berlin’deki ünlü techno kulübü Berghain‘ın resident DJ’i Function, 9 Şubat Cumartesi gecesi Module kabinini alev alev yakmaya geliyor.  Sizi neyin beklediği ile ilgili bir fikriniz olması için, Function’ın Boiler Room setini aşağı bırakıyoruz.

Bu etkinlik, sade vatandaşa 80 TL, Partymag Premium üyelerine ise 1 kredi. Cumartesi gecesi şehrin belli noktalarından Module’e ulaşan servislerin ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

4- SONIDO TROPICO @ MENTHA NOVA

Pablo Fierro ile aynı gün, bir başka tropik fırtına ise Mentha Nova’dan geçecek. Sık ve gür tropik ormanların, birbirinden renkli ve ilginç yaban hayvanlarının, bol güneşli, neşeli ve eğlenceli kumsalların atmosferini kendi tarzında elektronik müzik ile birleştirip bizlere yansıtan Brezilya menşeili plak şirketi Sonido Trópico, Ocak ayındaki EXZ etkinliğinden sonra 8 Şubat Cuma gecesi ikinci kez Mentha Nova’ya konuk oluyor. Kabindeki isimlerse Xique Xique ve Spaniol! 

“Mevsim yaz olsaydı da, püfür püfür dans etseydik” diye diye bitireceğiniz, dans etmelere doyamayacağınız bir gece olacağına o kadar eminiz ki, sabırsızlanıyoruz.

Sonido Tropico, sade vatandaşa 60 TL, Partymag Premium üyelerine ise 1 kredi.

Spaniol’un Garbicz Festival performansından bir kuple ile geceye hazırlanın.

5- BIG BURN NIGHTS W/ MARC ROMBOY @ RX ISTANBUL

Big Burn Nights’ı durduramıyoruz. RX’i mesken edinen #BigBurnNights’ın 8 Şubat Cuma gecesinde konuğu, 90’lı yıllardan bu yana techno ve house müzik sahnesinin en önemli figürlerinden biri olarak hayatına devam eden Alman DJ/prodüktör Marc Romboy.

Techno’dan Krautrock’a Italo Disco’dan House’a pek çok janraya yer veren muhteşem performanslarından birini RX Istanbul‘da gerçekleştirecek olan sanatçıyı dinlemek için takviminizi ayarlayın.

Dans pistini ısıtacak isim; Procombo.

Bu etkinlik, sade vatandaşa 60 TL, Partymag Premium üyelerine ise 1 kredi. 

 

Önceki Yazı

RAPHAEL NİŞANTAŞI'NDAYDIK

Sonraki Yazı

Karaköy'ün En Yenisi: Vor Klein