EVENTSMAGAZINE

Hafta Sonu Etkinlikleri 9-12 Mayıs

   Biliyoruz çok yoruldunuz artık kaçmak istiyorsunuz, İstanbul’u dayanılır kılmak için “Biraz eğlence fena olmaz!”diyorsanız sezonu kapanmadan önce eğlenip deşarj olabileceğiniz etkinlikleri sıraladık. Bu hafta sonu İzmir’in tadını çıkarmak isteyenlere de etkinlik önerilerimiz var!

İSTANBUL

Jonathan Bree

Yeni Zelandalı şarkıcı, söz yazarı ve prodüktör Jonathan Bree’nin 90’lı yıllarda başlayan kariyerinde Lil Chief Records grubunu kurup  sonraki yıllarda The Brunettes ile dünyayı turladı. 2013’de The Primrose Path ile ilk defa solo albüm çıkardı. 2017’de çıkardığı “You’re so Cool” ile büyük bir başarı yakalayan Jonathan Bree 10 Mayısta Salon’da! Avant-pop, dream-pop, saykedelik pop ve space rock gibi deneysel müzikleri seviyorsanız kaçırmamanız gereken bir deneyim!

Bu etkinliğin bilet fiyatı 112 TL.

Christian Löffler

Zorlu PSM Caz Festivali kapsamında Christian Löffler’in hayal ve gerçeklik arasında gerçekleştireceği performansı katılımcılara hem görsel hem de işitsel anlamda tatmin sağlayacak. Christian Löffler’in, 2016 tarihde çıkardığı Mare adlı parça yoğun duyguları minimal tınılarla zenginleştirdiği bir çalışma. Löffler tarafından kaydedilmiş alan kayıtları, klasik enstrümanlardan yararlanarak elde ettiği sesler ve vokal partisyonlarıyla içinde kaybolduğunuz duygusal bir dünyaya sizi sıkıştırıyor. Deneysel techno sahnesinin son yıllardaki favorilerinden olan Christian Löffler 10 Mayıs’da Zorlu PSM’de!

Bu etkinliğin bilet fiyatı 90 TL.

Maceo Plex

Dans müziğinin önemli simlerinden Maceo Plex, 20 yılı aşkın kariyerinde edindiği çok yönlü, yaratıcı ve güçlü tarzını sergilemek için 10 Mayıs’ta Zorlu PSM’de olacak!
2011’de piyasaya sürülen “Life Index” albümü ile duygu ve enerjiyle dolu Maceo’nun ortaya çıkış belgesi niteliğindedir. Sonrasın da albümü deneyimleyenler, Maceo Plex’in duyumsal katmanları altında sahip olduğu çok yönlülüğün seviyesini açıkça görmüştür. Maceo’nun dünya dışı house müziğini keşfetmek için Zorlu PSM’ye uğrayın!
10 Mayıs gecesi saat 23:00 Havantepe, 01:00 Maceo Plex ve 04:00 Mabbas sahnede olacak.

Bu etkinliğin bilet fiyatı 120 TL.

III. Yeldeğirmeni Caz Baharı

Yeldeğirmeni Caz Baharı Festivali, İstanbul Yeldeğirmeni bölgesindeki caz müzisyenlerinin seslerini duyurmak ve bölgenin ekonomisini canlandırmak amacıyla ortaya çıkarak, ilk buluşmasını 2017 Dünya Caz Günü’nde gerçekleştirmiştir. Türk caz müzisyenlerini dünyaya tanıtmayı, yerli ve yabancı müzisyenler arasında işbirliği platformu sağlamayı ve Türkiye’nin global caz sahnesinde varlığını kuvvetlendirmeyi amaçlayan etkinliktir. Ortaya çıktığı günden bu yana uluslar arası anlamda ilerleyiş göstermiştir. Festival bu yıl 10 -12 Mayıs Tarihlerinde gerçekleşecektir;

10 Mayıs Cuma 2019
21.00 – The Badau – Gilad Hekselman Zuper Octave Project

11 Mayıs Cumartesi 2019
15.00 – Boni – Erhan Erbelger & Orçun Kaya & İrem Demir ile Caz ve Fotoğraf Üzerine
17.30 – Küff – Şenova Ülker & Anıl Deniz
20.00 – Hangart – Cazzip Goes Electro
21.00 – The Badau – Ayşe Tütüncü Dörtlüsü
21.30 – Kalabalık – Eser Noyan ve Eren Noyan feat. Baturay Yarkın & Anıl Deniz

12 Mayıs Pazar 2019
15.00 – No. 39 – Flapper Swing
17.00 – Bit’ro – Önder Focan ile Caz Gitar Üzerine
19.00 – Hood – Su İdil Quintet
19.00 – Tiyatro Ops – İpek Göztepe Quartet

Finale & Game of Thrones in Concert

Boğaziçili ve konservatuvarlı genç öğrencilerden oluşan, Türkiye’nin öğrenci inisiyatifiyle kurulan ilk ve tek orkestrası olan Boğaziçi Filarmoni Orkestrası yepyeni programıyla “Finale & Game of Thrones in Concert” adlı konserinde karşınızda olacak!Bu eşsiz salonda Boğaziçi Filarmoni Orkestrası ile heyecanın dorukta olacağı müzik serüvenine katılmak istiyorsanız daha fazla düşünmeyin, 9 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezini ziyaret edin.

Bu etkinliğin bilet fiyatı 50 TL.

İZMİR

Maze Presents: Acid Manifesto #3

‘Acid Manifesto’ ile 10 Mayıs Cuma gecesi farklı türlerin deneyimli elçisi, Özel Zevkler parti serisi ve label MŰSTESNA RECORDS’ın kurucularından Ece Özel, Çeri Kunda ve Vulgar Fans’tan tanıdığımız, Arkaoda’nın yıllarca müzik direktörlüğünü yapmış HÜNKAR ile birlikte serinin üçüncü etkinliği ile 1888‘de karşınızda olacak. Dans dolu bir geceyi kaçırmayın!

Bu etkinlik sade vatandaşa 50TL, Partymag Premium’a 1 Kredi.

Much Presents Vesta Roof

10-11 Mayıs

İzmir’in teras mekanı Vesta Roof’da 10 Mayıs’ta; Kadir Okan Güven, Deniz Tekin, Ilgar ve Hakan Demir sizeİzmir’in ılık akşam esintilerinde kokteylinizi yudumlatacak. 11 Mayıs’ta ise Timur Çelikyay, Kadir Okan Güven ve Doruk Kurtagic Vesta Roof sahnesinde olacak.

Bu etkinlik sade vatandaşa 50 TL, Partymag Premium’a 1 Kredi.

 

Tabi ki şehirde bunlardan çok daha fazlası gerçekleşiyor! İstanbul ve İzmir’de aktif olarak kullanılan, müzik tarzına uygun etkinlik bulabileceğiniz Partymag mobil uygulamasını indirerek tarzınıza göre etkinliklerde dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz! Ayrıca tüm bu etkinliklere de Premium üye olarak daha uygun fiyata katılabilirsiniz.

Daha az harcayıp, daha fazla eğlenmek için Partymag Premium edinin. Premium üyelik nedir ve nasıl çalışır?

Önceki Yazı

Hafta Sonu Etkinlikleri 3-5 Mayıs

Sonraki Yazı

KOMŞUDA YİNE BÜYÜK EĞLENCE VAR: ISLAND GROOVE