TASTING

HANGOVER RELIEF OIL COCKTAIL | SUNDAY DETOX

Hangover Relief Oil Cocktail

İyi eğlendik değil mi bu hafta? Müthiş partilerden sonra hangover olmayan bizden değildir arkadaş!

Hangover oldun diye mis gibi pazar gününü çöpe atmak istemiyorsan bitkisel yağlardan oluşan bir kür sana pek iyi gelebilir :]

Limon Yağı

Limon yağı doğal bir yatıştırıcı. Geceden kalma zihinsel yorgunluk, tükenme, baş dönmesi, sinirlilik ve sinirsel gerginliği gidermeye yardımcı olur. Ayrıca dün içtiğimiz alkoller bugün bizi tırmalamasın diye hazımsızlık, kramplar ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir.

Portakal Kabuğu Yağı         

O dünden kalan toksinler var ya, onların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Sık idrara çıkmayı sağladığı için de ürik ait, safra, aşırı tuz ve dünden kalma tüm toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Ayrıca o lanet hangover baş ağrılarına da iyi gelmesi portakal yağının faydaları arasında 🙂

Lavanta yağı

Lavanta, çok sakinleştirici bir yağ. Anksiyeteyi rahatlatır ve düşünceleri yatıştırır. Yine mide bulantısına iyi gelir. Mideniz bulanıyorsa ya da midenizin bulanacağını hissediyorsanız ya kıyafetlerinize birkaç damla lavanta yağı püskürtebilir ya da bileklerinize sürebilirsiniz.

Nane Yağı

Nanenin her türlüsü hangover’a birebir iyi geliyor. Belki de bu yağların içinde en önemlisi olabilir. Mide bulantısını anında azaltabilir, odaklanmanızı artırmanıza yardımcı olur ve düşünce netliğini sağlar. Alnınıza biraz nane ve lavanta yağı ile masajı yapmayı deneyin –  Farkı göreceksiniz.

Evet şimdi bu yağlardan ufak bir kür hazırlayalım.

Hangover Relief Cocktail tarifi:

  • 500 ml serin su
  • 3 damla portakal yağı
  • 3 damla limon yağı
  • 3 damla nane yağı

Hangover Relief Oil Cocktail

Önce yağları sonra da yağların eşit dağılmasını sağlamak için suyu ekleyebilirsiniz. İçecekleri uçucu yağlarla karıştırırken daima cam veya paslanmaz çelik kullanmayı unutmayın. Bu karışımı yudumlayın, 30 ila 45 dakika içinde hepsini için.

Bu karışımı hazırladığınız küvete de dökebilir, keyif yapmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Yanına 1 kadeh de şarap demek istiyorum ama belki haftaya 😛

Ps: Tıbbi bir geçerliliği yok.

after party
Önceki Yazı

AFTER PARTY'LERİN 5 EĞLENCELİ PROFİLİ | PARTYMAG AFTER SERIES

alaçatı popüler kokteyl mekanları
Sonraki Yazı

ALAÇATI POPÜLER KOKTEYL MEKANLARI