MAGAZINEVENUE

HIGH GARDEN: Yedi Krallığın Yüksek Bahçesi

Yedi krallığın yüksek bahçesi High Garden’ın meşaleleri, İstiklal Caddesi’nin kalesi Grand Pera’da yanmaya başladı!

I Wish Organizasyon kurucusu ve Partymag mobil uygulamasının etkinlik direktörü Onur Yücel Erik ve işletmeci ortağı Serhat Köz’ün, dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones dizisinden esinlenerek hayata geçirdiği High Garden etkinlik projesi, elektronik müzik severlere kapılarını ilk kez 14 Haziran’da açtı.

High Garden, 19. yüzyıldan bu yana bir çekim merkezi ve alışveriş kültürünün sembolü olan Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin kalbinde, Grand Pera’nın 5. katındaki terasta yer alıyor.  Haftanın dört günü (Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi) 19:00 – 05:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

High Garden, alternatiflerine göre içecek fiyatlarını uygun tutması ile şimdiden gönüllerde taht kurdu. Gün batımında kokteyllerinizi içim İstanbul’a anlam katıyorken, gecenin ilerleyen saatlerinde High Garden’ın gerçeklik aynasında kendinize ve bulunduğunuz yere anlam katıyorsunuz. Konuklarını şımartmaktan zevk alan bir işletme olduğuna kesinlikle garanti verebilirim. Kokteylinizi içerken yapılan yeni nesil bitkisel havyar ikramları ile şehrin keşmekeşinden sadece beş kat yukarıda aradığınız huzuru bulabiliyorsunuz. Konsepte uygun hazırlanan kokteyller arasındaki Hodor karakterinin repliğinden esinlenmiş ‘’Hold The Door’’ ise High Garden’ı ziyaret etme sebeplerinizden biri olacak.

Etkinlik günleri saat 00:00’a kadar girişler ücretsiz fakat sonrasında 50 TL karşılığında giriş yapılabiliyor. Mekanın yaratıcıları, aynı zamanda da bir sosyal sorumluluk projesine de imza atmayı hedefliyor. Eylül’ün sonuna kadar devam edecek projede elde edilecek bilet gelirlerinin bir kısmını Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlamak için görüşmelere başladıklarını belirten Onur Yücel Erik, şehre yeni bir teras kazandırdıkları, hayallerini gerçekleştirebildikleri ve aynı zamanda topluma fayda sağlayabilecek oldukları için çok mutlu olduklarını belirtti. İlerleyen süreçlerde de Onur Yücel Erik’in yeni girişimlerle İstanbul’a biraz daha eğlence katacağına dair işaretler görülmekte.

İstanbul’a karşı; 19.yüzyılın tepesinde, yeni nesil bir kimlikle etrafınızı saran müziğin ritminde, size kim olmanız ve nerede olmanız gerektiğini hatırlatan bir aynanın önünde, eğlenceye ara verdiğiniz anda, felsefik dokunuşlarla sizi derin bir nefes almaya iten naif ve çarpıcı bir mekan.

Daha fazla mekan ve daha çok eğlence için Partymag App edinin!

Akbank Caz Festivali
Önceki Yazı

26-30 HAZİRAN HAFTA SONU ETKİNLİKLERİ

Sonraki Yazı

Fake Society on the Beach - CAP + Cem Ozden