EVENTSMAGAZINE

Isolate 2019 Yılını Adriatique ile Kapatıyor

Eğlenmeye doyamadığımız yıllardan biri olan 2019’un bitmesine az kaldı. Yılın son ayında da çok sayıda dünyaca ünlü isim, İstanbul sahnelerinde performans sergilemeye devam edecek ve önümüzdeki günlerde kaçırmamanız gereken bir tanesi geliyor.

Murat Uncuoğlu önderliğinde kurulan Isolate plak şirketi, bu yıl çok sayıda etkinlikle bizleri dinlemekten keyif aldığımız isimlerle buluşturmayı başardı. Kendine yakışır şekilde 2019’a veda etmek isteyen Isolate, 6 Aralık gecesi güçlerini Adriatique ile Module’de birleştirecek.

Adriatique

Son yılların en çok talep gören DJ ve prodüktör ikili Adriatique, kariyerlerindeki 10. Yıllarını İstanbul’da da kutlamayı ihmal etmeyen İsviçre’li ekip, 2008 yılında birbirleri ile tanışıyorlar ve o zamandan beri ayrılmamışlar. İsimlerinin de aynı olması pek şaşırtıcı olmasa da Adrian Shala ve Adrian Schweizer birbirlerine çok benzediklerini ve aynı zamanda birbirlerini pek çok konuda tamamladıklarını dile getiriyorlar. Benzerine nadir rastlanan bir iş birliği ile hareket eden Adrian ve Adrian uzun süredir de aynı evi paylaşıyor. Tale of US, Agents of Time, Fur Coat, Hosh gibi sağlam isimlerle çalışan Afterlife müzik şirketinin başarılı üyelerinden olan İkili, birlikte çalışmaktan o kadar memnun ki, 2016 yılında kendilerine ait ve ayrılamayacaklarını vurgulayan ismi ile Siamese müzik şirketini de kurarak yeni işler yayınlamaya başladılar.

Adriatique’in müzik anlayışını meditatif melodik tekno olarak tanımlayabiliriz. Sert ritimleri derin duyguları harekete geçiren melodilerle çok iyi birleştiren ikilinin her performansı birbirinden çok farklı fakat etkisi hep aynı olmayı başarıyor. İkili bu sayede dünyadaki en iyi eğlence mekanları ve müzik festivallerinin ana sahnelerinde boy gösterdi. Ülkemizde de pek çok kez canlı dinleme fırsatı bulduğumuz Adriatique her seferinde daha büyük bir kitle ile karşılanıyor.

İkilinin kısa sürede klasikleşen bu yılki canlı performans videosunu da hala görmediyseniz buraya bırakıyorum.

Mekan seçimi olarak Module’un bu performans için çok iyi olduğunu belirterek; Adiratique’e 6 Aralık gecesi Isolate ekibini temsil etmek adına, Türkiye’deki elektronik sahnesinin kült isimlerinden Alican’ın eşlik edeceğini de eklemek isterim.

Gecenin biletlerine de buradan ulaşabilirsiniz.

PartyMag ile gece hayatının nabzını tutmak ve yeni keşifler yapmak istiyorsan bizi takip etmeyi unutma!

Önceki Yazı

İzmir Haftanın Etkinlikleri İle PartyMag'liler Avantajlı Eğleniyor

Sonraki Yazı

Haftanın Etkinlikleri İle Tarzını Seç Kendini Müziğe Bırak