EVENTSMAGAZINE

Kasım Ortası Ortaya Karışık Etkinlik: Mix Festival 2019

Geçtiğimiz 3 yılda, farklı müzik tarzlarının başarılı yerli ve yabancı isimlerini bir arada müzik severlerle buluşturmayı başaran Mix Festival bu yıl da Zorlu PSM’de dolu ve eğlence garantili bir program hazırlamış.

15 – 16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek, 2 güne ve 2 sahneye yayılan Mix Festival’in bu yılki isimleri de oldukça iddialı. Yazının devamında tarihleri ile dinleyebileceğiniz sanatçıları görebilirsiniz.

15 KASIM

N’to – %100 Music Sahnesi

N'to

N’to

Son yıllarda kendinden oldukça söz ettiren Fransız DJ ve prodüktör N’to duygusal melodileri sert ritimlerle birleştirerek dinleyen herkesi memnun etmeyi başarıyor. Bu yıl Big Burn Festival’de pek çok kişinin favori performansını sergilemeyi başaran N’to araya çok açmadan İstanbul’da kışın da eğlenmek isteyenleri 15 Kasım gecesi %100 Music Sahnesi’nde eğlendirecek.

N’to Soundcloud

Worakls – %100 Music Sahnesi

Worakls

Worakls

Mix Festival’e bu yıl Fransa’dan çıkartma var. Fransız müzik dehası, gençliğinde aldığı klasik müzik eğitimini kendi müziğine her daim yansıtıyor. N’to ve Joachim Pastor ile kurduğu Hungry Music adlı şirketin yakaladığı başarısının ardından Worakls Band projesi ile elektronik müziğe yeni bir soluk getirdi. 15 Kasım akşamı Worakls Band projesini Mix Festival’de deneyimleme fırsatı bulabileceğiz.

Worakls Soundcloud

Joachim Pastor – %100 Music Sahnesi

Hungry Music üçlüsünü tamamlayan isim Joachim Pastor da Klasik Müzik geçmişi olan sanatçılardan. Versailles Konservatuarı’ndaki eğitimi tamamladıktan sonra bilgi ve birikimini, pek çok müzik tarzına sahip isimlerle çalışarak deneyimlerini arttırdı ve kendi müziğini yaratmaya başladı. Etkili vokaller ve güçlü gitar akorlarını dans müziği ile birleştiren Pastor da %100 Music Sahnesi’nde bizi eğlendirecek isimler arasında.

Apparat (Live) – %100 Music Sahnesi

Apparat sahne adı ile bildiğimiz Sacha Ring, Alman elektronik müzik piyasasında, kendine has tarzıyla öne çıkan nice isimlerden biri. Müziğinde Analog enstrümanları kullanmaya tercih eden sanatçı pop ve club sound’larından da destek alarak dinleyenleri dans ettirmeyi de beceriyor. Apparat’ın Mix Festival için neler hazırladığını merakla bekliyoruz.

Jabberwocky – %100 Music Sahnesi

Kozmik sound’ların genç Fransız üçlüsü Jabberwocky 2013 yılında “Photomaton” şarkıları sayesinde önce kendi ülkeleri Fransa’da ardından tüm dünyada ilgi gören bir grup haline geldi. Bu zamana pek çok başarılı işbirliğine ve LP’lere imza atan Jabberwocky 15 Kasım’da %100 Music Sahnesi’nde hünerlerini gösterecek.

Baba Stiltz – Red Bull Sahnesi

Pop müziğe yaratıcı bir tarzla yaklaşarak dans müziğine entegre eden Baba Stiltz, özgün müziğiyle bu zamana kadar dünyaca ünlü kulüplerin ve uluslararası müzik festivallerinin sahnelerinde kendine yer bulmayı başarmıştır. Yükselişi hız kesemeden devam eden sanatçı, Mix festival’in Redbull Sahnesi’nde olacak.

Günce Acı – %100 Music Sahnesi

Günce Acı, Türkiye’deki elektronik müzik sahnesinin tecrübeli isimlerinden. Bu zamana kadar en iyi kulüp ve festivallerde dünyaca ünlü isimlerin altında çalma hakkını kazanmıştır. Tulioxi, Leonor ve Uj Pa Gez gibi isimlere yaptığı remixleri barındıran EP’si başarısını sürdürürken Günce Acı da Mix festival’ın dans bekçilerinden olacak.

Islandman – Red Bull Sahnesi

Türkiye’de alternatif müziğin yükselişe geçen isimlerinden Islandman, Tolga Böyük tarafından hayata geçirildi ve çok geçmeden 2018 Montreux Caz Festival’inde “Yetenek Ödülü”ne layık görüldü. Başarısını Danimarka merkezli Music For Dreams ile yaptığı anlaşma ile bir kez daha onaylayan müzik üçlüsü elektro akustik sound’ları ile Red Bull Music sahnesini renklendirecek.

Tolga Duyan feat. Bulut Adalı Seçkin – Red Bull Sahnesi

Deneyimli Caz ikilisi Tolga Duyan ve Bulut Adalı Seçkin, geçtiğimiz yıl Stavroz konseri öncesinde sergiledikleri performans ile kendilerini göstermeyi başarmışlardı. İkiliyi 15 Kasım’da Mix Festival’da tekrar dinlemek mümkün olacak.

Aga B – Red Bull Music Sahnesi

Türkçe Rap müziğin yükselişe geçen agresif isimlerinden Aga B Anakara’da başladığı müzik kariyerinde kısa sürede sağlam bir kitleye ulaşmayı başarmıştır. Aga B sevenlerini Red Bull Music Sahnesi’nde bekliyor olacak.

Lil Zey – Red Bull Sahnesi

Meth ile çıkarttığı don’t @ me adlı parçası ile Rap sahnesinde ilgiyi üzerine çeken Lil Zey de Mix festival’in Rap kadrosundaki isimler arasında.

16 KASIM

Booka Shade – %100 Music Sahnesi

Yılların eskitemediği Berlin’li ikili Booka Shade uzun kariyerlerine sayısız başarı sığdırırken dünya çapında milyonlarca insanı dans ettirdi. Resident Advisor’da üst sıralardan asla düşmeyen Booka Shade en bildikleri şeyi yapmak için 16 Kasım gecesi Mix Festival’in %100 Music Sahnesi’nde olacak.

Hey! Douglas Big Band (Live) – Red Bull Sahnesi

Yasin Vural’ın solo projesi olan Hey! Douglas Türkiye’de çok kısa sürede sağlam bir hayran kitlesi edindi. Doğu – Batı ve eski ile yeninin sentezini müziğine sıklıkla yansıtan Hey! Douglas, Klipleri ile de çok konuşuluyor. Mix Festival’e oldukça yakışacağını düşündüğümüz sanatçı 16 Kasım akşamını renklendiren isimlerden olacak.

Isaac Delusion – %100 Music Sahnesi

Yazıda belirttiğim gibi bu yıl Mix festival’a Fransa’dan çok sayıda isim geliyor. Çocukluktan beri ayrılmayıp birlikte müzik yapan Isaac Delusion da bunların arasında. Müziklerinde Groovy sound’ların ve vokallerin eksik olmadığı ikili de festivalin 100% Music Sahnesi’nde performans sergileyecek.

Mabbas – %100 Music Sahnesi

Zorlu PSM’de gerçekleşen pek çok elektronik müzik etkinliğinin vazgeçilmez isimlerinden olan Mabbas; Uzun yılların getirdiği tecrübesi ile dinleyenleri, pek çok dünyaca ünlü ismin performansı öncesi ya da sonrası eğlendirmeyi başarmıştır. Mix festival’ın sert teckno açığını 16 Kasım akşamı Mabbas kapatacak.

Nova Persona – Red Bull Sahnesi

Üç yıl önce hızlı bir çıkış yapan Yeşim Koçal isimli Nova Persona, Berlin’in yeraltı müziğinden ilham alarak yumuşak tekno ritimleri ve cosmic soundlar arasında ustaca gidip geliyor. Nova Persona Red Bull Music sahnesinde set başında olacak.

Ross From Friends (Live) – %100 Music Sahnesi

Lo-fi müziğin genç ve yükselen isimlerinde Ross From firends, Old School Eurobeat ve Hip Hop sound’larını kendi modern çizgisinde dinleyenlerle buluşturuyor. Mix festival’in konseptine oldukça yakışacak Ross From Friends 16 Kasım’da %100 Music Sahnesinde.

SX – Red Bull Sahnesi

Müziğini “Black Video” şarkısı ile sosyal medyada tüm dünyaya duyurmayı başaran SX çok geçmeden aranan bir isim haline geldi. Şu anda turnede olan sanatçı akıllarda kalacak bir performans için Mix Festival aracılığı ile İstanbul’a uğramayı da ihmal etmeyecek.

Teleman – Red Bull Sahnesi

Indie Pop’un kendine has isimlerinden Teleman, kimi zaman melankolik kimi zaman da enerjik sound’larını özgün melodiler ve harekete geçirici elektronik ritimlerle birleştirerek doyurucu bir müzik deneyimi sunuyor. Teleman sevilen ve yeni parçaları ile Red Bull Music Sahnesi’nde olacak.

Zeynep Erbay – %100 Music Sahnesi

Müzikle genç yaşta tanışan Zeynep Erbay, konservatuar eğitimini tamamladıktan sonra elektronik müziğe yöneldi ve 2006 yılında Red Bull Music Academy’de kendini gösteren isimlerden oldu. Setlerinde pek çok tarza yer veren Erbay geniş müzik yelpazesi ile Mix Festival’da bizler dans ettiren isimlerden olacak.

2 gün doyasıya müzik deneyimi yaşamak için etkinliğin biletlerine PartyMag App’den ulaşabilirsiniz.

PartyMag ile gece hayatının nabzını tutmak ve yeni keşifler yapmak istiyorsan bizi takip etmeyi unutma!

Önceki Yazı

Gizemli Altın Maskenin Ardında Kim Var: Claptone

Loco De Pera
Sonraki Yazı

Asmalı Mescit'de Keyifli Zaman Geçirmenin Yeni Adresi: Loco de Pera