MAGAZINE

Keşif Serisi: Eşsiz ve Görkemli Melodilerle Stereo Express

Bu hafta keşif serimizde acaba hangi sanatçı var dediğinizi duyar gibiyim☺PartyMag olarak  düzenlediğimiz Binbirdirek Sarnıcı’nda gerçekleştirilen görkemli partinin ünlü isimlerinden biri olan Stereo Express ile karşınızdayım. Bu muhteşem parti sayesinde kendisiyle kısa bir röportaj yapma fırsatı bulduk.

Öncelikle biraz bahsedelim. Stereo Express kimdir? 

Stereo Express, 1980 doğumlu Belçika’lı gerçek ismi ‘’Chris Laurens’’ olan Almanya’da yaşamayı tercih etmiş techno, melodik ve house konusunda dünyayı kasıp kavuran ilk 30 Dj’in arasındaki çok ünlü bir aranjördür. Kariyerinin başlangıcı da 2010’da olmuştur. En çok konuşulan parçalarından birisi ‘’Sweet Dreams’’ ‘in yaylılarla yaptığı coverında da dünyayı kasıp kavurmuştur. 22 Mayıs’ta Mert ve Emre ALTINOK kardeşlerden oluşan DJ/Prodüktör ikili ‘’Lunar Plane’’ ile ‘’Babayani ‘’yi ortaya çıkarmıştır. Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Asya, Afrika ve Rusya’da büyük konserler vermiştir. Berlin merkezli plak şirketi ‘’Lover Matters’’ın sahibidir.

Bir yapımcı ve Dj olarak, Stereo Express izleyicisini, bir yolculuğa başından sonuna kadar götürmeyi çok seviyor. Kalabalığı büyülemek ve güzel anılar yaratmak amacıyla kendini hikaye anlatıcı olarak  görüyor.

Şimdi, Ethe Real‘dan arkadaşımız Müge’nin yapmış olduğu röportaja buyurun bakalım.

Stereo Express

Stereo Express

Müge: Daha önce İstanbul’da bulundunuz değil mi ?

Stereo Express: Evet birkaç kez gelmiştim. 

 

Müge: Binbirdirek Sarnıcı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Stereo Express: Burası inanılmaz, çok özel ve eşsiz bir ortam.

Stereo Express

Stereo Express

Müge: Elektronik müziğe katılımın artışını, Türkiye’de sayısı artan organizasyonlar ve yeni DJ’ler sayesinde görebiliriz. Techno müziğe olan ilgi ve istek diğer ülkelerde olan gelişmeler ile paralel olarak artıyor. Türkiye’de yapılan organizasyonlar hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Stereo Express: Bence çok harika. Techno müzik fanlarının Türkiye’de bu kadar çoğalması beni çok mutlu etti. Mekanlar gittikçe büyüyor ve yüksek kaliteli oluyor. Bu gelişimi görmek beni çok mutlu ediyor.

 

Müge: Yani bunun bir parçası olmaktan mutlu musunuz?

Stereo Express: Evet, kesinlikle.

 

Müge: Techno müziği nasıl tanımlarsınız?

Stereo Express: Benim için Techno müzik benim hayatım. Müzik benim hayatım. Techno müzik bi tür atmosfer yaratıyor. Dinleyici ile DJ arasında çok güzel duyguları paylaşmanı sağlıyor. Techno müzik ile yaşadığını hissediyorsun, güçlü ve özgür hissediyorsun. Benim için techno müzik benim kalp atışım.

 

Müge: Bu harika. Sizi bu işi yapmaya iten bir organizasyon var mıydı?

Stereo Express: Ben Belçika’da doğdum. 18-19 yaşlarındayken kulüplere gitmeye başladım. Özellikle gitmeyi çok sevdiğim bir kulüp vardı. Çok büyük bir kulüptü ve trance müzik çalıyorlardı. O kulüp beni o kadar içine çekti ki müzisyen olmak istediğimi anladım. Bu müzik tarzının hala gelişmekte olduğunu bildiğim için bekledim, araştırdım ve bu müziğe başladım.

 

Müge: Yani müzik sizi büyüledi ve bu işi yapmanız gerektiğini size gösterdi. Bu müziğin gelişmesine yardımcı olduğunuz içn teşekkür ederiz. Şarkıların yapım aşamasındayken yaptığınız ritüel veya alışkanlığınız var mı ? Yoksa aniden ilham mı geliyor?

Stereo Express: Evet ilham genelde aniden geliyor ama evimde kimse yokken kendimi içeri kilitliyorum ve yaratıcı sürecimin bu şekilde oluştuğunu söyleyebilirim.

 

Müge: Harika. Peki Türkiye’de olan Techno Müzik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Stereo Express: Türkiye’yi seviyorum. Buradaki insanlar çok kibar ve ilgili, dinleyiciler çok enerjik.

 

Müge: Çok teşekkürler bize vakit ayırdığınız için. Seni burada görmek bizi çok mutlu etti.

Stereo Express: Ne demek, benim için bir keyifti.

Evet, bu keyifli röportaj ile kendimizi Stereo Express’e biraz daha yakın hissediyoruz sanırım 🙂

PartyMag ile gece hayatının nabzını tutmak ve yeni keşifler yapmak istiyorsan bizi takip etmeyi unutma!

Önceki Yazı

Dans Etmeden Duramayacağınız Popüler Etkinlikler

Sonraki Yazı

PartyMag'le Eğlenceye Jolly Joker Vadistanbul'da Devam Ediyoruz