MAGAZINE

Keşif Serisi: Evinizin DJ’leri Muhteşem Üçlü Avangart Tabldot

Bu hafta yazımızda Avangart Tabldot ile yaptığımız röportaja yer vereceğiz. 10 seneye yakın ayrı ayrı müzik yaptıktan sonra 2016 yılında bir araya gelen Ata GÜNAY, Aytek ERDEM ve Semih ERGUN üçlüsü afro ve disco tabanlı sesleri setlerinde harmanlıyor. Crib ve Island Groove Festivali’nin yaratıcılarındandırlar. Şu anda birçok uluslararası müzisyen ve Dj’le aynı kabini paylaşıyorlar.

Avangart Tabldot resmi Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz 🙂 Şimdi Avangart Tabldot ile yaptığımız röportaja buyurun bakalım.

 

ELYSSA: Bu zamana kadar karşımıza set up arkasında hep tek DJ veya iki DJ çıktı. Sizin 3 kişi olarak bir araya gelmenizin ve Avangart Tabldot oluşumunun hikayesini biraz anlatır mısınız? 

AVANGART TABLDOT: Arkadaş ortamını DJ kabinine taşıma fikri kulağa hoş geldi. Beraber çalalım, dostlarımız bizimle eğlensin dedik. Gittiğimiz mekanları evin salonuna çeviriyoruz 🙂

 

ELYSSA: 3 kişi olmanızın dezavantajını hiç yaşadınız mı ve birbirinizi hiç kıskandınız mı? 

AVANGART TABLDOT: Tam aksine, hep faydasını gördük. 3 kişinin kabinde oluşturduğu enerji dinleyiciye de yansıyor.  Birbirimizi kıskanmak yerine 3 arkadaş sevdiğimiz işin tadını çıkarmayı tercih ediyoruz..

 

ELYSSA: Boiler Room canlı çekimlerinde bazı anlar var; sanatçılar çalarken arkada dans eden insanların müdahaleleri veya hareketleri çok komik veya şaşırtıcı olabiliyor. Sizin çalarken bu tarz ilginç bir anınız oldu mu?  

AVANGART TABLDOT: Aytek bir kere çalarken kulüpten atılmıştı en komiği o 🙂

 

ELYSSA: DJ olmadığınızı hayal edin! Ne iş yapmayı isterdiniz, neden? Yapmayı istediğiniz işi de üçünüz ortak yapmak ister miydiniz? 

AVANGART TABLDOT: Yapıyoruz, yine beraber yapıyoruz. Bıktık!!!!

Avangart Tabldot

Avangart Tabldot

İnsanın evi gibisi yok!

ELYSSA: Bir çok mekanda performans sergilediniz, sergiliyorsunuz. Seçim yaparken mekandan beklentiniz nelerdir? Ne tarz mekanlarda çalmaktan zevk alıyorsunuz? 

AVANGART TABLDOT: İstanbul’da çok iyi mekanlar var ve bu işe gönül vermiş güzel insanlar tarafından işletiliyorlar. Ses ve ışık sistemleri ciddi anlamda güçlendiriliyor ve dünya standardı yakalanıyor neredeyse her yerde.. Fazla tercih yapmamıza gerek kalmıyor. Davet edildiğimizde seviniyoruz ve onore oluyoruz.

 

ELYSSA: İstanbul’da eğlenmeyi en sevdiğiniz mekan hangisi? Herkes kendi cevabını versin 🙂 

AVANGART TABLDOT: İnsanın evi gibisi yok 🙂

Para, para, para!

ELYSSA: Avangart Tabldot olarak en çok gerçekleştirmek istediğiniz üç hayaliniz nedir? Bu soruya hepiniz grup adına ayrı cevaplar verin 🙂 

AVANGART TABLDOT: Para, para, para 🙂 ama onu tam bulamadık. Şimdilik yaptığımız işi geliştirmekten daha çok istediğimiz bir şey yok.

 

ELYSSA: Hepimizin hiç bitmesini istemediği partiler olmuştur. Sizin için deyim yerindeyse ‘tadı damağınızda kalan’ etkinlikler hangileri oldu? 

AVANGART TABLDOT: İlk yurtdışı işimiz Tiflis, Ezo Festivali unutamadığımız bir hatıra ama Island Groove Thassos vazgeçemeyeceğimiz tek yer.

 

ELYSSA: İdol olarak gördüğünüz isim yada isimler var mı? 

AVANGART TABLDOT: Bir düşündük.. yok 🙂

ELYSSA: Bir enstrüman olsaydınız bu ne olurdu?  

AVANGART TABLDOT:

Aytek: Darbuka

Semih: Piano

Ata: Bas gitar

Türkiye’den dünyaya açılmasını dört gözle beklediğimiz Avangart Tabldot ekibinin nerede çaldığını öğrenmek icin PartyMag uygulamasını indir!

PartyMag Nedir?

%70’e varan indirimlerle katıl, ücretsiz içeceklere ve ayrıcalıklara sahip ol!

PartyMag Coin Nedir?

Coin, etkinliklere indirimli katılabilmeniz ve ayrıcalıklardan yararlanmanız için tasarladığımız sanal para birimidir. Mobil uygulamamızdan satın aldığınız Coin’leri şehrin en iyi etkinliklerinde adınızı davetli listesine ekletmek ve anlaşmalı mekanlarda ücretsiz içecek almak için kullanabilirsiniz.

PartyMag Coin’i ister paket olarak ister tekli olarak satın alabilirsiniz.

Ücretsiz İndir

PARTY MORE, SPEND LESS

PartyMag ile gece hayatının nabzını tutmak ve yeni keşifler yapmak istiyorsan Instagram‘dan bizi takip etmeyi unutma!

Uludağ Müzik Festivali
Önceki Yazı

Türkiye'nin İlk Kış Müzik Festivaline Son 1 Gün: Uludağ Müzik Festivali

Sonraki Yazı

Bu Hafta Daha Çok Dans Et Yoksa Üşürsün!