MAGAZINE

Keşif Serisi: Niki Sadeki “Her Set Bir Yolculuktur” Diyor

Hey! Umarım her şey yolundadır, çünkü bu hafta keşif serimize çok başarılı bir isimle geldim. Niki Sadeki! 

Hadi gel ! Seninle önce Niki’nin müziğini biraz keşfedelim.

Niki Sadeki ile tadına doyulmaz bir müzik serüveni

Niki,  Kanada’nın Vancouver kentinden bir müzisyendir. Çocukken ailesinin plak koleksiyonunu kurcalaması müzik kulağının gelişmesini sağladı. 20’li yaşlarının başında, arkadaşlarının partilerindeki aletleri karıştırmaya başladı ve kendi evini kurana kadar bunları kiraladı. Bir başlangıç için çok mantıklı değil mi ? 

İlk sevdiği şarkıların derlemelerini yaparak sadece arkadaşlarına çaldı ve zaman ilerledikçe müziğe olan ilgisinin çok olduğunu fark etti. Çalışkanlığı ve sürekli popüler paylaşımları sayesinde kısa süre içinde kendini duyurmayı başardı. Dünyayı dolaşmaya başlayan Niki, Berlin, Amsterdam, İbiza, Paris, Londra, Beyrut ve daha birçok şehirde ünlü yerlerde çalıyor.

Niki Sadeki

Niki Sadeki

Derin, melodik ve etnik dans müziği ile kendi hislerini dinleyicisiyle buluşturan Niki, setlerinin dinleyicilerini kendi bireysel dünyasına dalmaya davet eder.

Niki, DJ’leri ve çeşitli elektronik müzik türlerinden müzisyenleri özenle hazırlanmış, prömiyerleri ve sürümleriyle sergilemeye adanmış bir platform olan ‘’Deep House Vancouver‘’in kurucusudur. Kolektivist müzik yaklaşımıyla, fırsatları geliştirmeyi ve bu platformu,  daha geniş bir topluluğa yaymayı umuyor.

Niki Sadeki

Niki Sadeki

Niki, müzikal konseptini şöyle tanımlar; ‘’Müzik hep benim tutkum oldu. Çocukluğumdan beri kendimi ifade etmek için bir çıkış noktası olarak görev yaptı. Bugün, aynı tutku yaptığım her şeyin arkasındaki itici güç. Dinleyicileri ve kalabalığı meşgul etmeyi seviyorum, bu yüzden öyküleri aktarmaya, duygusal bir şekilde bağlantı kurmaya, hareketli ve güzel hissettiğimi paylaşmaya çalışmak için mixleri bir araya getirmek  beni motive ediyor. Bu gerçekten en çok sevdiğim şey; yazdığım şeyi çalmak ve göstermek! Müzik beni harekete geçirdiğinde başkalarının hissettiğim duyguları hissetmelerini istiyorum. Başka bir deyişle; her set bir yolculuktur.’’

Niki Sadeki Soundcloud 

Bu yazımı da Niki’nin sözüyle kapatıyor ve bir dahaki sanatçımızla serimize devam etmek üzere, görüşürüz diyorum 🙂

PartyMag ile gece hayatının nabzını tutmak ve yeni keşifler yapmak istiyorsan bizi takip etmeyi unutma!

Önceki Yazı

En Karanlık Gecelerin En Popüler Etkinlikleri

Sonraki Yazı

Victor Ruiz 9 Kasım'da RX Sahnesinden İnmeyecek