MAGAZINE

Keşif Serisi: Setleriyle Yakan Adam Cüneyt Öztürk

Havalar yavaş yavaş soğumaya başladı, ama yine de içimiz ısınsın diyerekten bu haftaki keşif serimizde sıcak havalardan bahsetmek istedim 🙂 Şimdi size çölün ortasında geçen bir festivaldeki, DJ’den bahsetmek isterim. Yazıma  ‘’Yakan Adam’’ başlığıyla başladım çünkü ‘’Burning Man (Yanan Adam) ‘’ festivalindeki en büyük temsilcilerimizden biri Cüneyt Öztürk!

Öncelikle size biraz ‘’Burning Man’ den ‘’ bahsedeyim. Burning Man, her yıl Ağustos-Eylül aylarında Nevada ‘nın Black Rock Çölü’nde geçici olarak kurulan Black Rock City’de gerçekleştirilen bir etkinliktir. Genellikle festival olarak bilinse de organizatörleri Burning Man’in festival olmadığını söylemekte, etkinliği bir “toplum ve sanat deneyi” olarak tanımlamaktadırlar. Gün geçtikçe daha da büyüyen ve Türkiye’den de katılımın her sene arttığı bu sanat deneyinde çalmak Cüneyt Öztürk için de muhteşem olmuş olmalı.

Burning Man’den Mikonos’a, Londra’dan New York’a kadar dünyanın en iyi partilerinde çalan DJ Cüneyt Öztürk

Cüneyt Öztürk, dünyadaki en ilginç Türk ve Uluslararası yeteneklerden biri.  İstanbul’da etnik bir ruhla doğan, dinleyicilere ilham vermek ve yolculuğunu kendi gözleriyle görme ve hissetmelerini sağlamak için kişisel yolculuğunu yaratıyor.  İstanbul’da doğmuş olmasına rağmen,  gençliğinin çoğunu Los Angeles ve Montreal’de yaşayarak geçirdi. Cüneyt Öztürk, çeşitli müzik türlerini dinlemekle her zaman aynı derecede ilgilenmiştir, ancak dinamik oryantal teknolojiye sahip derin, manevi kompozisyonlara olan tutkusu dj ve prodüktör olarak yarattığı yaratıcı tarza açıkça hakimdir.  Çok kültürlü bir çevreye sahip olan Öztürk, birçok büyük kulüpte ve ayrıca İstanbul’daki ünlü ve seçkin partilerde çalarak büyük başarı kazandı. Müzikal yolculuğuna ‘’Burning Man’de’’ devam etti.

Seneye de umarım yine Burning Man’de ve başka festivallerde kendisini dinleme fırsatı yakalarız. Sonuçta ne kadar çok Türk Dj olursa, ülkemizde elektronik müzik o kadar ilerleyecektir. 

Cüneyt Öztürk’ün PartyMag için ElectronicMag by Cüneyt Öztürk Spotify çalma listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Cüneyt Öztürk’ün yer aldığı etkinlikleri Instagram sayfasından veya PartyMag uygulamasını edinerek takip edebilirsiniz!

PartyMag ile gece hayatının nabzını tutmak ve yeni keşifler yapmak istiyorsan bizi takip etmeyi unutma! Cheers!

29 - 30 Kasım İzmir Popüler Etkinlikleri
Önceki Yazı

29 - 30 Kasım İzmir Popüler Etkinlikleri ile Farklı Tarzları Keşfet

Sonraki Yazı

Yılın Son Ayına Giriyoruz Kemerleri Bağlayın!