EVENTSMAGAZINE

Mistik ve Etnik Tonlarla Turker ve Yeni EP’si Primal (Turker Remix)

Prodüktör ve canlı performans sanatçısı olan Turker; Synth, bass ve arpejler ile mistik ve etnik tonları, modern ritimleri ile süsleyip kendine has tarzını ortaya koyuyor. Garden of Souls single’ı ve Poljem se Vija EP’si ile dikkatleri üzerine toplayan Turker, Label Project’in After After Anadolu projesindeki 1 saat süren live performaslarıyla gözleri tekrar üstüne çevirdi. 2019 yılında Avrupa turunu tamamlayan Turker, bu yılda yeni hazırladığı live performanslarıyla bizlerle olmaya devam ediyor.

Primal (Turker Remix)

Primal (Turker Remix)

Primal (Turker Remix)

Geçtiğimiz yaz ilk EP’si Poljem Se Vija’nın ardından yayınladığı Elements ile dikkatleri üstüne toplayan Turker, beraber çalıştığı Artvibes etiketiyle yeni yayınlanan Primal ( Turker Remix ) ile yeniden kalpleri fethetmeye istekli.

Canlı performansları, hazırladığı konsept videolar ve şarkıları ile üretmek, üretmek ve sadece üretmek üzerine kurulu bir hayatı var. Yaptığı son çalışmasıyla hem elektronik modern tınıları hemde kullandığı balkan enstrümanlarıyla iç özünü deneysellikle bütünleştirdiği parçasını tüm dijital platformlarda dinleyebilirsiniz.

Yeni remix’ ini yayınlanması hakkında konuşan Turker “Uzun zaman önce yayın tarihi planlanmış olan parçanın bu döneme denk geleceğini öngörmek düşünülemezdi. Ama umarım bu üzücü günlerde bir çeşit farklılık yaratabilir.’’ sözlerini kullandı.

Primal (Turker Remix)

Primal (Turker Remix)

Canlı performasını dinlemiş biri olarak söylemeliyim ki; iç dünyanıza bir yolculuk yapacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Tanıdığımız, bildiğimiz, o bizden olan enstrüman tınıları öz değerlerimizi hatırlamamıza ve o neşeyle müziğe sarılıp dans etmemize neden oluyor. Balkan esintilerinde sıklıkla kaybolduğumuz parçalarında o içtenliği, sıcaklığı hissedebiliyoruz. Yüzünüzden eksik olmayacak gülümsemelerin sebebini hafif bir mahcubiyetle söylemiş olalım fakat bunu kendinizin de muhtemelen deneyimleyecek olması yüreğimize su serpiyor. İlk fırsatınızda sizde bu deneyimi yaşayın derim..

Ayrıca Turker’i Spotify yada Soundcloud’dan dinlemek isterseniz;

Geçtiğimiz günlerde Youtube kanalımızdan yaptığımız Live Stream’e konuk olan Turker, bizler için inanılmaz bir motivasyon kaynağı oldu. İçinde bulunduğumuz süreci bir nebze olsun unutturan ve benim gibi bir çok insanın evlerinde dans etmesine sebep olan bir gece yaşattığı videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

PartyMag ile özgün isimlerle her hafta farklı bir canlı yayın deneyimi izlemek isterseniz YouTube kanalına şimdi abone olun, ve yayın haberlerini kaçırmayın!

Jazz it! Brunch with Çağrı Sertel
Önceki Yazı

Çağrı Sertel'in Jazz Ritimleriyle Brunch'a Hazır Mısın?

Live Together Stronger Together
Sonraki Yazı

Özel Konsept: Live Together Stronger Together Projesi