FASHIONTASTINGVENUE

Moda ve kokteyl nasıl bu kadar benzer olabilir?

Karl Lagerfield’ın Instagram fenomeni kedisiyle aynı isimdeki Choupette kokteylini hiç duymuş muydunuz? Ya da Alexander McQueen’den ilham alınarak yaratılmış Savage Beauty isimli kokteylin tadına bakma şansınız oldu mu?

Moda ve kokteyl dünyası her an yeni trendlerle birbirinden ve eğlenceden beslenerek takipçilerini şaşırtmaya devam ediyor. Modanın ölümsüz ikonik tasarımları varsa, kokteyl dünyasının da klasikleri yok mu? Şimdiye kadar yapılmış televizyon dizilerinin stil birincisi Sex and the City’nin “fashion-inspo” kızı Carrie’nin en önemli aksesuarlarından biri Cosmopolitan değil miydi?

Miksolojistler de aynı stylistler gibi çalışıyorlar aslında. Bir partiye giderken nasıl ortama, çalan müzik tarzına ve gece boyu sürecek danslara uygun giyiniyorsak, içki seçimlerimizi de aslında partinin ruh haline göre yapıyoruz.

Ünlü isimlerle gerçekleştireceğimiz kokteyl tadım serisinin açılışını FKing Mag kurucusu yerli “it-girl”ümüz Zeynep Soylu ile başlattık! PartyMag’in eğlence müdürü olarak ile Zeynep’in Nopa Restaurant barında bir kokteyl bir soru şeklinde yaptığımız moda, kokteyl ve eğlence dolu sohbete videodan ulaşabilirsiniz :]

Önceki Yazı

25. İstanbul Caz Festivali yaklaşıyor!

Sonraki Yazı

Duru Önver vs Fatih Yıldırım | Kokteyl Challenge