FASHION

MÜZİK VE MODA | SNEAKER

Müzik ve moda deneyimini bir araya getiren iş birliklerini başlatmakta öncü spor markalar, modanın ‘‘rahat’’ kelimesini sneaker ile beraber kullandıklarından beri hiç olmadıkları kadar güçlü!

Geçtiğimiz 10 – 15 sene içinde değişen kültür ve eğlence anlayışını ilk elden deneyimleyen Y jenerasyonu, kültürün yadsınamaz bir parçası olan modayı da tekrardan şekillendirdi. Özellikle teknoloji ve iletişimin doruk noktasına ulaştığı ve medyanın kişiselleştiği günümüzde, kişinin görüntüsü ve temsil ettiği değerler, giyim, deneyim ve müzik zevkleriyle ölçülür halde.

İkonlaşma ve lifestyle denince akla ilk gelen Air Jordan ve Nike Cortez bu değişimin en eski ve önemli katalizörü. Michael Jordan’a özel üretilen ve döneme başkaldırışı sayılabilecek olan Air Jordan modeli hala ikonikliğini korumakta ve çoğu ikonik tasarımcı modeline eş değer sayılmakta.

Cortez ise ilk üretildiği 1972 senesinden bu yana ‘‘dans pistlerinin vazgeçilmezi’’ unvanını kaybetmiş değil. Büyük logosu ve dikkat çeken renkleriyle modaya göz kırpan tasarım, 36 senedir her stil sahibinin dolabında yer alıyor.

Şimdi eğer hazırsan, seni de sneaker dünyasının bir parçası yapacak ve  stilini hareketlendirecek kombin önerilerini sana sunuyoruz…

NIKE CORTEZ

Sneaker

İlk kombin önerimiz dans ederken hem konfor hem de stili bir araya getirecek olan bir tarzdan geliyor.

Farklı renkleriyle kombininin en dikkat çeken unsuru olacak Cortezler özellikle kontrast oluşturacak şekilde kullanacağın renkte skinny jeaninle bütünlük sağlayacak.

Kullanacağın aksesuarları ayakkabının renkleri doğrultusunda seçmen ve mutlaka bir adet vintage görünümlü parça kullanman stilini tamamlamana yardımcı olacak.

HUARACHE

Sneaker

Nike dünyasının yeni üyelerinden Huarache, farklı tarzı ve renk seçenekleriyle spor fakat ileri moda deneyimini yaşaman için açık kapı bırakıyor.

Ailenin genç modeli, ters köşe kombinleri başarılı bir şekilde taşırken, şık elbiselerle ve ofis stili klasik parçalarla kombinlendiğinde dikkat çekici görünümler yaratıyor. Kumaş etek ya da pantolon, bol sweatshirt ve altına seçeceğin canlı renkte huarache’in gündüz yorgunluğunu akşam şıklığına taşımanı kolaylaştıracak.

Tavsiyemiz aksesuar seçimini minimal modellerden kullanman.

AIR FORCE

Sneaker

Belki de Türkiye’de en çok tercih edilen modellerden Air Force 1 sokak stiline olduğu kadar, parti kombinlerine de çok yakışıyor.

Mini elbise ve eteklerin altında kullanıldığında topuklu ayakkabıların verdiği seksapeliteyi sağlarken, bir yandan da çabasız bir çekicilik oluşturuyor.

Kış aylarında farklı kumaş ve renkleriyle piyasaya sunulan Air Force’lar, son senelerin trendi Athleisure akımına da göz kırpıyor. İster etek ister jogger pantolonlarla tercih et, Air Force’lar kombinini tamamlarken en sadık dostun olacak.

AIRMAX

Sneaker

Farklı tarzıyla piyasaya sunulan ve spektrumu geniş Nike Airmax, çılgın renkleri, rahat kalıbı ve senelere meydan okuyan ismiyle vazgeçilmezlerden biri. Her yaşa ve tarza hitap eden modelleri aynı zamanda bir çok tasarımcı markaya da ilham oluyor.

Geçtiğimiz sezonun dikkat çeken trendi kalın tabanlı spor ayakkabıların öncüsü modeller, minimal ve maskülen stiller ile kombinlendiğinde sokak stilini iyi yansıtıyor. Boyfriend veya straight kotunu ve salaş kazağını seç, sen de bu sezonun moda akımına katıl!

Haftanın etkinlikleri
Önceki Yazı

HAFTANIN ETKİNLİKLERİ 1-7 EKİM | EDİTÖRÜN SEÇİMİ

Oktoberfest
Sonraki Yazı

OKTOBERFEST | BİRA FESTİVALİ