FASHIONMAGAZINETASTING

Parti Tutkunları ve Müzik Severler İçin Çevre Dostu Festival Stilleri

Parti Tutkunları ve Müzik Severler İçin

Çevre Dostu Festival Stilleri

 

Sezonun en büyük festival trendi, çevre dostu giyinmek! Çevre bilinci farkındalığımızın arttığı bu dönemde, tüm yaşam tarzımızı yeniden düşünmemiz gerekiyor. Bu, eğlenme şeklimizi de değiştirmemiz gerektiği anlamına geliyor. Ancak bunu, yaratıcılığımızı ve çevre bilincimizi daha da yükseltmek olarak düşünmemiz gerektiğini vurguluyoruz.

Festivaller söz konusu olduğunda ise stilimizden ödün vermeden, alışveriş alışkanlıklarımızı çevreye duyarlı ve etik hale getirmek anlamına geliyor. Çevre dostu festival dolabı için yaz stilinizi oluşturacak, baştan sona kendinizi iyi hissedebileceğiniz 5 sürdürülebilir festival stiliniz için bu yazıyı okuyunuz. 

 

Geleneksel kumaş, Türk nakışları ve parıldayan oryantal detaylar ile zamansız ve içinde bulunduğu toprağın ruhunu taşıyan modaya uygun aksesuarların otantik kombini

Bir müzik festivali veya bir gece için, kalabalığın arasından sıyrılarak benzersiz hissedeceğiniz, otantik bir festival stili!

Bohem şıklığı ile etik açıdan yapılmış sürdürülebilir tasarımlara odaklanarak dünyanın dört bir yanından el yapımı ürünler tasarlayan Tilymoon’un festival koleksiyonunun ardındaki ilham, dans, müzik ve çeşitli kültürlerdir. Bu tasarımları yapan bünyesindeki kadınların çoğu evden çalışıyor ve aileleri için sürdürülebilir bir gelir elde ediyor.  

Aurora tacı, bir diva gibi görünmenizi sağlayacak dikkat çekici ve el yapımı bir aksesuardır. Bütün gözler senin üzerinde olacak! 

Etik, sürdürülebilir geri dönüştürülmüş ve upcycled malzemeler

Adil ticaret, şeffaf tedarik ve iş zinciri, ev kadınlarını güçlendirir.

Buradan alışveriş yapınız.

 

Unisex, bohem festival stili

Yaşamın kendisinden ilham alan, sürdürülebilir sanatla güzel mesajları iletmek için yerel sanatçılarla iş birliği yapan Redesign Club, koleksiyonundaki her tasarımın bir hikayesi olduğunu, değişimi ve kültürü temsil ettiğini belirtiyor. Yerel sanatçılar tarafından yapılan bu tasarımlar, adil üretim süreçleri ve yavaş moda vizyonunun bir sonucu olarak yerel topluluklar için sürdürülebilir ekonomik fırsatlar yaratıyorlar. 

Etik, sanatçı el yapımı

Adil ticaret, şeffaf tedarik ve iş zinciri, sanatçılara destek

Buradan alışveriş yapınız.

 

Yaratıcı ve etnik tarzınızı ortaya çıkaran festival stilinizi, aksesuarlarla kombinleyin.

Zamansız zarafet ve geleceğe yönelik moda felsefesine hakim olan Redesign Club, adil ticaret uygulamalarının yanı sıra, aynı zamanda kıyafetlerimizi yapan insanlarla bir bağ kurmamızı sağlayan sürdürülebilir bir moda markasıdır. Eski tekstil ve giysileri atmak yerine, lüks ve benzersiz kıyafetlerle sonuçlanan, % 100 geri dönüştürülmüş kumaşlardan yapılmış özel kıyafetleri yeniden tasarlar. Eşsiz tasarımları yapan değerli kadınların çoğu evden çalışıyor ve aileleri için sürdürülebilir bir gelir elde ediyor.

Etik, sürdürülebilir geri dönüştürülmüş ve upcycled malzemeler

Adil ticaret, şeffaf tedarik ve iş zinciri, ev kadınlarını güçlendirir.

Buradan alışveriş yapınız.

 

El yapımı kimono, şık ve gösterişli aksesuarlar ve mayo ile etnik bir stil oluşturun.

Burning Man, Coachella gibi dünyaca ünlü festivallere giydiren, Londra’da yaşayan modacı Aslı Jackson, Türkiye’nin kültür mirasına ve halkın sanatına olan aşkını, sürdürülebilir moda sanatı ile harmanladığı ‘Wearable Art’ koleksiyonuda sunuyor.

Buradan alışveriş yapınız.

Etik, sürdürülebilir geri dönüştürülmüş ve upcycled malzemeler

Adil ticaret, şeffaf tedarik ve iş zinciri

 

Sizin için moda rahat ve cool olmalı, ancak bu parlamayacağınız anlamına gelmez!

Burners Boutique’nin yaratıcılığını ortaya koyduğu  ‘Day Dreaming’ koleksiyonunda yer alan birbirinden farklı tarzdaki kimonolar ile stilinizi özgürce yansıtabileceksiniz.

Buradan alışveriş yapın.

Festival kombininizi çevre dostu tutmak ve stiliniz ile kalabalıktan sıyrılmanızı sağlayacak etik moda markalarını size sunduk. Umarız bu yazı, etik/sürdürülebilir festival kombininizi oluşturabilmeniz için tarz ilhamını nasıl bulacağınız konusunda bazı fikirler vermiştir. Yeni ‘’cool’’ olma kriteri, artık etik modayı benimsemekten geçiyor.

Değerlerinizi satın alın!

Önceki Yazı

Gece Kulüplerinde ve Etkinliklerde En Çok Kaybedilen 5 Şey

Sonraki Yazı

Yeni Normal'de Çeşme-Alaçatı Yaz Sezonu Havadisleri