MAGAZINE

Renkli Sesler ve Melodiler Besleyen Elektronik Çizgi: PANDHORA

Bu hafta size şahsen benim de en sevdiğim tarzlardan olan, psychedelic ve progresif müziğe ses imzası veren ikili PANDHORA ’dan bahsetmek istiyorum.

Kimdir Phandora?

PANDHORA, müzisyen Amine Amara ve Demi Forsan’ın elektronik müzik projesidir. 2015’te  müzik prodüksiyonuna başlayan Phandora sanatın ve bireyin bir araya gelerek oluşturduğu iki müzisyenin bir yapımcıya dönüşmesinden oluşan bir simbiyozdur.  Sinopatize ritimler ve psychedelic melodiler, 70’lerin progresif ve psychedelic müziğinden esinlenerek gitar rifflerini boğarak güçlenirken güçlü tekno bass ile harmanlanır. Çok çeşitli rock ve elektronik müzik alt türlerinden ilham alan prodüksiyonları, aynı zamanda zarif bir organik dokunuş da içeriyor. Bir de müzikleri bass ile birleştiğinde müzikten dört köşe olduğunuz anları yaşayabilirsiniz. 

PHANDORA

PHANDORA

 2018 yılının sonlarında, doğanın dört elementinden ilham alan müzikal bir macera olan ‘’Deep Psychedelia‘’ adlı mükemmel bir live gösterim yaptılar. Büyüleyici gitar ve klavyenin doğaçlamalarını birleştiren müzisyenler, izleyiciyi hipnotik müzik alanında narin ve özenle yönlendirmeyi amaçlıyor. Hikaye ortaya çıktıkça, dünya, ateş, su ve rüzgar sürekli değişen şiirsel bir masal oluşturmak için müziğe dönüşüyor.

Amine Amara & Demi Forsan

Amine Amara & Demi Forsan

Daha önce ülkemizde İstanbul’da; Klein, Flamme, Bomontiada, Klein Garten ve Marmaris’te; Bonjuk Bay mekanları olmak üzere birçok kez performans sergilediler. Umarız en yakın zamanda onları tekrar ağırlarız 🙂

Merak edenler için Phandora’nın Soundcloud hesabına buradan ulaşabilirsiniz 🙂

Önceki Yazı

Davası Kendinden Büyük Etkinlik: Day Zero Festival

Sonraki Yazı

25 - 29 Eylül'ün En Popüler Etkinlikleri