EVENTSMAGAZINE

Decol Studıo ile Sarnıcın Yankıları

Decol Studio ile Sarnıcın Yankıları: Eşsiz bir Çoklu Duyusal Deneyim

Sarnıcın Yankıları

Türkiye’nin öncü dijital deneyim kolektifi DECOL Studio, yine yapacağını yaptı ve bizlere başka bir evrenin kapılarını araladı! Eşsiz bir çoklu duyusal deneyim: DECOL Studio ile Sarnıcın Yankıları sizleri bekliyor.

Sarnıcın Yankıları, İstanbul Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı ve DECOL ortaklığıyla gerçekleştirilecek ve bu dijital deneyim, en unutulmaz anınıza imzasını atacak. DECOL Medya Sanatları Kolektifi, bu eseri ortaya farklı teknolojilerin de içinde bulunduğu kapsayıcı ve çoklu bir deneyim çalışması ile ortaya çıkardı. Bu da izleyicinin daha çok anda kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda o mitolojik ve şiirsel geçmişe kolayca geçiş yapabilmenizi mümkün kılıyor.

Argos Gemisi’ne Siz de Davetlisiniz!

DECOL Studio, izleyiciyi günümüzden tamamen kopararak adeta Argos Gemisine davet ediyor! Yunan mitolojisine kadar uzanmış olan ve İstanbul Boğazı’ndan Karadeniz’e yelken açan bu gemiye yapılan davet kaçmaz. Hem göze hem ruha hitap edebilen bu yolculuğun iyileştirici gücüne ortak olmak mutlaka planlarınız arasında olsun!

Sarnıcın Restorasyonu ile başlamış olan ‘’Sarnıcın Yankıları’’, İstanbul’un eşsiz şehir manzaraları, yapay olmayan şehir sesleri ve su teknolojileri görüntüleriyle birlikte İstanbul’un kadim koruyucu tılsımlarını anlatıyor.

Aynı zamanda İstanbul’un kuruluş mitleri, kentin özel tarihi ve dinlerin kutsal emanetlerine de yer veren çalışma; sarnıcın tarihi duvarlarında, sütunları üzerinde ve Yerebatan’ın sularında izleyiciyle buluşacak.

DECOL tarafından tasarlanan bu etkinlikte, eserin konusu karma teknolojiler ile bir başka soluk getirilerek aktarılıyor. Ziyaretçiler de bu konsept sayesinde hayal güçleri ile birlikte proje ile iç içe geçebiliyor.

İBB Miras Ekibinin destekleri ile birlikte bizlere sunulan bu görsel şölenin müzik kompozisyon desteğinde Tilde Sound Art Studio’nun kompozisyonları ve Alican Okan’ın müzikal direktörlüğüne ritmiyle ruhumuza hitap etmede becerikli olan Erdem Tunalı’da eşlik ediyor.

Ayrıca yenilenen Yerebatan Sarnıcı’nın detaylı hazırlanmış resterasyon sürecini Ekrem İmamoğlu’nun Youtube kanalında paylaşılan belgeselden izleyebilirsiniz

Sanata, müziğe ve dansa dair her türlü etkinlik haberi için Partymag‘i takip etmeyi unutmayın!

Partymag nedir?

PartyMag kendi müzik tarzınıza göre özelleştirebileceğin bir etkinlik uygulamasıdır. Farklı mekanlarda onlarca farklı etkinliğe anında ulaşabilir, birçok fırsat ve ayrıcalıklardan yararlanarak davetiyeni alabilirsin.

Avantajları nelerdir?

Müzik tarzınıza göre etkinlik keşfi

Etkinlikler için hızlı davetiye alma ve online rezervasyon yapma

Her davetiye alımında TL puan kazanma ve harcama şansı

Önceki Yazı

PARTYMAG İLE HAFTANIN KAÇIRILMAYACAK ETKİNLİKLERİ

PARTYMAG İLE YAZIN KEYFİNE VARACAĞINIZ EN İYİ ETKİNLİKLER
Sonraki Yazı

YAZIN KEYFİNE VARACAĞINIZ HAFTANIN EN İYİ ETKİNLİKLERİ