EVENTSMAGAZINE

Sonar 2020 Can Yakan Line-Up’ı ile Mart’ı Selamlıyor!

4 yıl önce ülkemizde de düzenlenmeye başlayan ve her geçen yıl kitlesini daha da arttıran, çok yönlü festival Sonar 2020 en çok konuşulacak festival olmaya hazırlanıyor. 5, 6 ve 7 Mart tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikte, 3 gün boyunca; Müziğin, Teknolojinin ve Yaratıcılığın kalbi Zorlu PSM’de atacak.

Sonar, Katılımcıları için bir müzik festivali olmaktan çok daha fazlası. Sektörle ilgili güncel kalmak isteyen, gerçek müzik ve teknoloji tutkunları için eğitici bir tarafı olan Sonar bu yönüyle ülkemizdeki pek çok festivalden ayrılıyor. Katılımcılarına her zaman bir şeyler katmayı amaçlayan festival tabi ki eğlence konusunda da ödün vermiyor. O sebeple lafı daha uzatmadan, bu yıl Sonar sahnesinde dinleme fırsatı bulabileceğimiz isimlere geçiyorum.

Adam Beyer

İsveç’in yeraltı partilerinde başlayıp, arkasında 20 yılı deviren Drumcode’un demirbaşı, modern techno’nun babaları arasında Sayılan Adam Beyer için söylenecek çok söz var. Headliner olarak geçmediği festival kalmayan Adam Beyer, Aklınıza gelebilecek ve severek dinlediğiniz pek çok DJ ve prodüktörün mentoru olmayı başaran Adam Port. Üretken kimliğinin yanında sektördeki başarılı girişimleri ile de iyi bir iş adamı da olduğunu kanıtlayan Adam Beyer, bizi saygı duruşuna geçirecek performansı ile 2020 Sonar kadrosunu arasında.

Ben Klock

Sonar’ın 2020i line-up’ı çok sayıda kültleşmiş ismi barındırıyor. Onlardan bir tanesi de tabi ki Ben Klock. 15 Yıl önce Berlin’in en çok konuşulan kulübü Berghain’ın resident’ı olmayı başaran ünlü DJ ve prodüktör, Berlin ve Techno denince akla ilk gelen isimlerden. Dawning ve Subzero EP’leri listelerin en üstlerinden uzun süre inmeyen Ben Klock’u da bu yıl Sonar Sahnesinde izleyebileceğiz.

Bjarki

5 Yıl önce İzlanda’dan bir anda çıkan, “I Wanna Go Bang” parçası ile sansasyon yaratmayı başararak dünya çapında bir DJ ve Prodüktör haline gelen Bjarki, Çok yönlülüğü ile bilinen isimler arasında. En sert techno ritimlerinden ambient IDM soundlara ustaca geçiş yapabilen genç yeteneğin Sonar performansını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Paul Kalkbrenner

Sonar Istanbul 2020’de Kült isimlerden geçilmiyor. Yine Techno’nun kalbi Berlin’den çıkan ve dünyaca ünlü bir DJ ve Prodüktör haline gelen Paul Kalkbrenner’ı tanımayan çok az kişi var. Berlin Calling filmindeki performansıyla da kariyerine bambaşka başarılar ekleyen Techno’nun yıldızı Paul Kalkbrenner Sonar Istanbul’un heyecanla beklenen isimleri arasında.

Max Cooper

Elektronik müzik denildiğinde Max Cooper’ın yeri çok ayrı kalabiliyor. Deneysel müzik konusunda “Deneyleri” en çok başarı sağlayan Prodüktör ve DJ’lerden Max Cooper, Sanatı ve Bilimi en yaratıcı şekilde birleştirmek için sürekli çalışıyor. Pek çok performansı, sadece müzikal olarak değil sunum şekli ile de oldukça özgün olan sanatçının, bu yıl Sonar sahnesinde bizleri nasıl bir yolculuğa çıkartacağını merak ediyoruz.

Paula Temple

Listeye yine kültleşmiş bir isimler devam ediyoruz. Paula Temple 15 yıldır profesyonel olarak kitleleri dans ettiriyor. Nicole Fleiner ile kurduğu plak şirketi “Manifesto” bünyesinde kendi müzikal yolunda devam eden sert müziğin tecrübeli figürü’nü uzun bir zamandan sonra Sonar ayrıcalığı ile Zorlu PSM’de dinleyebileceğiz.

Red Axes

Festival’in en iyi sanatçısının kim olduğu sonsuz bir tartışma konusu olabilir ama benim fikrimi soracak olursanız en çok kimi dinlerken keyif alacağımı biliyorum. Tel-Aviv’in bağrından kopup tüm dünya sahnelerinden yüzlerde gülümseme bırakarak ayrılan yetenekli ikili Sonar Istanbul’un 2020 ayağında eğlence bekçiliğini üstlenecek.

Oceanvs Orientalis

Kariyene bir anda ülkemizde başlayıp, Acid Pauli ile güçlerini birleştirdikten sonra dünyaca tanınan bir isim hale gelen Oceanvs Orientalis, Organik ve etnik soundları kulaklara dinginlik getiren beatlerle birleştirmeyi çok iyi biliyor. Tarlabaşı ve Revenge of The Wankers gibi hit’leri ile de başarısını kanıtlayan sanatçının, bu yıl Sonar için nasıl mistik bir müzik serüveni hazırladığını göreceğiz.

Christian Löffler

Her zaman yaratıcı ve yenilikçi işler çıkartmak için uğraşan Christian Löffler, uzun bir süredir düşük tempolu melodik sound’ları ile insanları dans ettirmeyi başarıyor. Sanat’a resim ile giriş yapan sanatçının bu temeli Müziğine de oldukça yansıyor. Her performansıyla kafalarımızda harika bir atosfer çizmeyi başaran Löffler de Sonar 2020’de Istanbul’da..

Sonar’ın kadrosundaki iyi isimler saymakla bitmez. Etkinlik süresince dinleyebileceğiniz diğer isimler ise:

DJ Python

Catnap

Denis Sulta

Erdem Tunalı

Gulnihal

Kelly Moran

See Feel

Skee Mask

Steffi

Tzusing

Umfang

Gidenlerin; 3 gün boyunca müziğe doyup, ufuklarının 2 katına çıkacağı, gitmeyenlerin ise tüm yıl pişmanlıkla konuşacağı Sonar Istanbul 2020’nin biletleri için linki ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla etkinlikten haberdar olmak ve gece hayatının nabzını tutmak için PartyMag’i takip etmeye devam edin!

PartyMag Nedir?

PartyMag, yüzlerce etkinlik arasından müzik tarzına göre parti bulabileceğin ve Coin kullanarak anlaşmalı etkinliklere %70’e varan fiyat avantajları ile katılabileceğin şehrin en kapsamlı etkinlik rehberidir.

PartyMag Coin Nedir?

Coin, etkinliklere indirimli katılabilmeniz ve ayrıcalıklardan yararlanmanız için tasarladığımız sanal para birimidir. Mobil uygulamamızdan satın aldığınız Coin’leri şehrin en iyi etkinliklerinde adınızı davetli listesine ekletmek ve anlaşmalı mekanlarda ücretsiz içecek almak için kullanabilirsiniz.

PartyMag Coin’i ister paket olarak ister tekli olarak satın alabilirsiniz.

29 TL (1 Coin)

Bronze Paket: 99 TL (5 Coin)

Silver Paket: 199 TL( 15 Coin)

Gold Paket: 299 TL( 25 Coin)

Ücretsiz İndir

PARTY MORE, SPEND LESS

PartyMag ile gece hayatının nabzını tutmak ve yeni keşifler yapmak istiyorsan Instagram‘dan bizi takip etmeyi unutma!

6 - 7 Mart Haftanın Etkinlikleri
Önceki Yazı

Heyecanın Everest'ine Tırmanacağın 6 - 7 Mart Haftanın Etkinlikleri

Music is Art w/ Giorgia Angiuli
Sonraki Yazı

Hazırsan Başlıyoruz! PartyMag Presents: Music is Art w/ Giorgia Angiuli