MAGAZINE

TANER ÖNGÜR – EXPLORATION SERIES #3

TANER ÖNGÜR

Yarım asırlık müzik kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Taner Öngür, dahil olduğu grupların dışında kendi solo projeleri ile de Türk müziğine vizyon katmaya devam ediyor. Geçtiğimiz 2 yılda bizleri, büyük başarı yakalayan 2 albüm ile buluşturdu. Sanatçı, arayı daha fazla açmadan yeni ve merak uyandıran işlerle karşımızda. Türk halk musikisini saykodelize ederek kendi tarzını oluşturan Öngür bu sezon da 43,75 ekibi ile yeni bir albüm daha yayınlamaya hazırlanıyor.

Önceki iki albüm “Elektrikli Gramofon” ve “Sayko Ana” büyük ilgi görmüş ve sınırlı sayıda 2 farklı renk ile piyasaya sürülmüştü. 30 Ağustos 2019’da dijital olarak yayınlanacak “ASRî SAD” albümünün de sınırlı sayılarda 3 farklı renkte plak versiyonu satışa sunulacak. 500 adet siyah, 250 adet bej ve 250 adet şeffaf kırmızı olarak tasarlanan LP’ler 7 – 8 Eylül tarihleri arasında Kadıköy Plak Günleri’nde müziğin tutkunları ve koleksiyonerler için hazır olacak.

Üretmekten sıkılmayan müzisyenin plaklarla paralel giden bir diğer projesi de 16 sayfalık bir gazete. Tabloid olarak basılacak bu gazetenin içerisinde, albümün içerisindeki şarkılara konu olan haberleri, ilişkileri ve hisleri okuma fırsatı bulabileceğiz. Satın alınan plaklar ile birlikte verilecek olan bu gazeteye daha önce ulaşmak isteyenlere de, bilindik plak dükkanlarına uğramalarını öneririz.

Önceki Yazı

Festival ve Tatil Sonrası Karaciğer Detoksu

Sonraki Yazı

Partymag'den 21-24 Ağustos Popüler Etkinlikler Listesi