VENUE

TÜRKİYE’NİN İLK POPÜLER KÜLTÜR FESTİVALİ: #MÜZİKTENDAHAFAZLASI

Fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında 18-23 Eylül tarihleri arasında Zorlu PSM, birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin ilk popüler kültür festivali olma özelliğini taşıyan etkinlik, altı gün boyunca müzisyenlerin performanslarının yanı sıra söyleşiler, paneller ve imza günleriyle alanında uzman kişileri bir araya getirecek. Tüm bu heyecan verici oturumlar, MediaCat’in içerik sponsorluğunda Zorlu PSM Sky Lounge’un keyifli atmosferinde gerçekleşecek. Hem de ücretsiz olarak!

#müziktendahafazlası hashtagiyle yola çıkan festivalde, müziğin konuşulacağı panelleri sizler için mercek altına aldık:

Kent ve Müzik

Popüler kültürün dünü, bugünü ve geleceği panel programında 18 Eylül salı günü, ”Kent ve Müzik” başlığı altında konuşulacak. Şehrin sokaklarından underground kulüplerine, performans mekanlarından ana akıma uzanan bir çok müzik türünü bulmak mümkün. Folktan caza, hip hoptan elektronik müziğe kadar!

Teknoloji ve Müzik

Son yıllarda dans ettiğimiz yarım asırlık şarkılarla nasıl bağlantı kurduğumuz, 19 Eylül çarşamba günü “Nesiller Arası Köprü: Remiks Kültürü” oturumunda ele alınacak.  Modern dünyada teknolojinin gelişmesiyle birlikte değişen alışkanlıklar, geçmişle kurduğumuz bağı nasıl etkiledi? Bu soruların cevaplarını arayacağız.

Dünya ve Müzik

20 Eylül perşembe günü ”Dünya ve Müzik” oturumu ile toplumsal yapıların ve kültürlerin müzikteki yansımalarını keşfedeceğiz. Yerelden dünya sahnesine, kültürel kodlarla farklılaşan her şey masaya yatırılacak.

Endüstri ve Müzik

Müzik sektörünün farklı disiplinlerindeki girişimleri ve eserleri, 21 Eylül cuma günü ”Endüstri ve Müzik” panelinde bulmak mümkün. Globalleşen dünyada gelişen müzik endüstrisi enine boyuna konuşulacak.

Şimdiden bu tarihleri ajandanızda kapatın, bizden söylemesi…

Enjoy!

Red Bull Müzik Festivali
Önceki Yazı

RED BULL MÜZİK FESTİVALİ 26 - 30 EYLÜL

boris brejcha
Sonraki Yazı

MİNİMAL TEKNO EFSANESİ İSTANBUL'DA: BORIS BREJCHA!