EVENTSMAGAZINE

Victor Ruiz 9 Kasım’da RX Sahnesinden İnmeyecek

Sao Paulo’da 19 yaşında başlayan 20 yıllık müzik kariyerinin son 10 yılında tüm dünyada ve ülkemizde tanınan bir isim haline gelen Victor Ruiz, “all night long” konseptli projesi Oblivion ile tüm gece boyunca RX sahnesinde olacak. 

Ekim ve Aralık ayları arasında, dünya çapında sadece 4 şehirde gerçekleştireceği bu özel projenin Berlin’den sonraki ayağı İstanbul. İlk kez bu kadar uzun süre sahnede kalacağı bu özel performans görsel öğelerle tamamlanacak ve orada bulunan herkes için unutulmaz bir gece olacak. Sabırsızlıkla beklediğimiz bu etkinlik öncesinde sanatçı hakkında birkaç bilgiyi de sizlerle paylaşmak istedik.

Victor Ruiz

Victor Ruiz

Kimdir Victor Ruiz?

Müzik kariyerine Rock’n Roll ile başlayan Brezilyalı DJ ve Prodüktör, Bir arkadaşı vasıtası ile tekno müzik ile tanışıyor. Özgün tarzının bu geçmişten gelen ilham, film müzikleri ve sevdiği elektronik soundlar sayesinde oluştuğunu dile getiren Victor Ruiz müzik sayesinde var olduğunun üstünü çiziyor. Kendi parçalarının yanında, Stephan Bodzin, Dub Fire ve Moby gibi sağlam isimlerin parçalarına yaptığı remixlerle de kendinden söz ettirmeyi başarmıştır. Film müziklerine olan ilgisi, kariyerinde soundtrack projelerine de yer vermesine sebep olmuştur. Yakın geçmişte, filmin kendisi kadar ses getiren parçası “Interstellar” hatrı sayılır listelerin üst sıralarından uzun sure inmeyerek, Brezilyalı DJ ve prodüktörün başarısını kanıtlar nitelikteydi diyebiliriz. 2014 yılı sonrası, kült alman DJ ve Prodüktör Oliver Huntemann ile güçlerini birleştirerek, Ideal Senso plak şirketi bünyesinde pek çok sağlam hit piyasaya sürdü ve Plak şirketinin diğer sağlam isimleri ile İstanbul dahil dünya çapında pek çok şehirde performans sergiledi.

Victor Ruiz Soundcloud

Victor Ruiz’i hiç canlı dinlemediyseniz, 9 Kasım’da saat 23:00’da başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek bu performansı kaçırmamanızı öneririz.

Büyük geceye kadar idare etmek isteyenler için de Victor Ruiz’in geçtiğimiz yıl Köln’ün ünlü kulüplerinden Heinz Gaul’de sergilediği performansı bu videoda izleyebilirsiniz.

Gecenin biletlerini avantajlı fiyatlarla PartyMag’den alabilirsiniz! Dans pistinde görüşmek üzere!

PartyMag ile gece hayatının nabzını tutmak ve yeni keşifler yapmak istiyorsan bizi takip etmeyi unutma!

Önceki Yazı

Keşif Serisi: Niki Sadeki "Her Set Bir Yolculuktur" Diyor

Sonraki Yazı

Gizemli Altın Maskenin Ardında Kim Var: Claptone