MAGAZINEVENUE

WE DANCE TOGETHER, WE WIN TOGETHER | BASSIANI

Haftanın magazin haberi Gürcistan’ın Berghain’ı olarak görülen tekno kulübü Bassiani. 

Tbilisi’de bulunan ve Gürcistan’ın en iyi tekno kulübü Bassiani, 2014 yılından beri müzik severleri bir araya getiren, içinde aynı zamanda spor kompleksi de bulunan bir tekno kulübü.

Kulüp, 12 Mayıs’ta devletin aldığı kararla kapılarını kapattı. Bassiani’nin kapatılması üzerine kapısının önünde binlerce müzik sever toplandı. ”We Dance Together, We Fight Together, We Win Together” sloganlarıyla devletin aldığı bu kararı protesto eden müzik severler, bir yandan tekno müzik dinleyerek karara karşı çıktı. Detaylar videoda:

We dance together, we fight together!!! #danceforfreedom

Geplaatst door BASSIANI op zaterdag 12 mei 2018

Yalnızca müzik severler değil, dünyanın en iyi DJ’leri arasında bulunan Ben Klock, Nina Kiraviz, DJ Nobu, Ellen Alien, Rødhåd, Dixon, Marcel Detmann, Matrixmann ve daha bir çok DJ; Bassiani’nin kapatılma haberine karşı düşüncelerini videoya çektiler ve ortaya aşağıdaki film çıktı. Bu film haberlerde ve sosyal medya hesaplarında bir hafta boyunca paylaşıldı.

Gelelim güzel habere. Bassiani 23 Mayıs’ta Gürcistan hükümetinin araştırmasının ardından kapılarını tekrar müzik severlere açtı. Kulüp sahipleri Tato Getia ve Zviad Gelbakhiani de Resident Advisor’da kulübe döndüklerini doğruladı.

Yazıyı Madonna’nın unutulmayan ve yıllardır sevilerek dinlenen ”Music” parçasıyla noktalayalım.

”Music Makes The People Come Together” | Madonna

island groove festivali
Önceki Yazı

Deniz, kum, güneş ve bi doz festival: Island Groove

festivalde-mukemmel-deneyim
Sonraki Yazı

FESTİVALDE MÜKEMMEL DENEYİM YAŞA!