MAGAZINEMUSIC

Yeni Sanatçı Tanıtımı: Görkem Dağ

Herkese merhaba, bugün sizlere yeni bir müzisyeni, yani kendimi tanıtmaktan büyük heyecan duyuyorum. Çoğunuz beni şu ana kadar Partymag’de editör/yazar olarak biliyordunuz. İlk kez gerçekleştireceğim sahne performansımın yaklaşmasıyla birlikte biraz kendimden bahsetmek için iyi bir zaman diye düşünüyorum.

Lise zamanına kadar müzikle ilişkim sadece dinleyici olarak tek taraflıydı. Hatta platonikti diyebiliriz. İlk enstrümanım olan gitarı elime o zamanlar aldım ve o günden beridir bırakmadım. Lise zamanında rock grupları kurup kendimizce stüdyolarda popüler grunge, rock, metal, funk tarzı grupların cover parçalarını çalarak provalar yapıyorduk. Kendi bestelerimi yapmaya başlamam üniversitenin ortalarını buldu. Başlarda fazlaca akustik parça besteledim. Ancak ilk yayınladığım parça yaptığım ilk elektronik parçalardan biri olan “Dreams Are Gone” oldu. Bu süreçte sıfırdan piyano çalmayı, DAW (ableton) kullanmayı, kayıt almayı, mix ve mastering yapmayı öğrendim. İlk teklimden sonra geçen 1 yıllık süre içinde ise; enstrümanların hepsi, vokallerin çoğu ve aranjman, mix/master’ı tamamen bana ait olan bir EP ve 4 farklı tekli yayınladım. Ayrıca Amerikalı ve İngiliz vokalistler için Rnb ve Indie türlerinde parçalar ürettim.

Tür olarak tanımlanmayı ve kısıtlanmayı sevmiyorum ama şu ana kadar yayınladıklarım: Downtempo, deep house, indie, deneysel ve alternatif müzik olarak adlandırılabilir diye düşünüyorum.

Ve şimdi de en büyük hayallerimden biri olan ilk sahne performansımı 20 Mart pazar günü Music is Art festivali kapsamında Babylon’da vermek için hazırlanıyorum. Hepinizi saat 15.00’da başlayacak olan performansıma bekliyorum. Bu heyecanlı anımı sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum 🙂

Yayınlanmış parçalarımı buradan dinleyebilirsiniz.

Music is Art festivali için biletleri tükenmeden önce kaçırmayın!

19 Mart biletleri: https://www.biletix.com/etkinlik/1PO27/ISTANBUL/tr

20 Mart biletleri: https://www.biletix.com/etkinlik/1PO28/ISTANBUL/tr

Önceki Yazı

PARTYMAG YEPYENİ BİR ETKİNLİKLE SİZLERLE: MUSIC IS ART!

Sonraki Yazı

Elektronik müzik devi: MARCO CAROLA